Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / 6 důvodů, proč klimatizace tepelného čerpadla netopí v zimě

6 důvodů, proč klimatizace tepelného čerpadla netopí v zimě

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-02-17      Původ:Stránky

Odstraňování problémů s tepelným čerpadlem může být složité.Je běžné, že vaše vzduchové tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení domu v zimě neprodukuje dostatek tepla.Zde je tedy seznam možných příčin a co dělat dál.


Environmentální faktory

Když klimatizace s tepelným čerpadlem se vzduchem (ASHP) topí při nízké okolní teplotě, poměr energetické účinnosti se sníží.Topný efekt není v chladné zimě ideální, což je normální jev.Pro klimatizaci typu tepelného čerpadla bez automatického odmrazování je minimální okolní teplota 5 °C.Je-li nižší než tato teplota, teplo se neprodukuje nebo topný účinek bude velmi slabý.Námraza na vnějším výměníku totiž blokuje proudění vzduchu a již nemůže přijímat teplo zvenčí.Pro klimatizaci ASHP s automatickým odmrazováním je minimální okolní teplota také -5 °C.Při okolní teplotě nižší než tato by jednotka tepelného čerpadla neprodukovala teplo efektivně.


vytápění a chlazení vzduchovým tepelným čerpadlem

Nesprávné použití

Pokud není po delším používání tepelného čerpadla ac včas vyčištěno síto filtru a dojde k zablokování cirkulace vzduchu uvnitř, dojde k určitému ovlivnění účinku vytápění.Pokud je prach na výparníku a kondenzátoru příliš hustý, sníží se efekt výměny tepla, což povede ke snížení topného výkonu a zvýšení spotřeby energie.Nastavená teplota ohřevu je příliš nízká, což také ovlivňuje účinnost ohřevu.


Takové podmínky, jako jsou špatně izolované dveře/stěny nebo příliš často otvíraná okna/dveře, způsobí neúmyslné vnitřní tepelné ztráty a způsobí nedostatečné vytápění.


Proudění vzduchu ventilem

Klimatizace s tepelným čerpadlem používá čtyřcestný ventil pro přepínání mezi vytápěním a chlazením.Pokud je čtyřcestný ventil propojen se vzduchem, určité chladivo, které by se mělo podílet na výměně tepla, se vrátí přímo do zpětného potrubí vzduchu z výstupního potrubí kompresoru u čtyřcestného ventilu, což má za následek snížení použitého chladiva. ve výměně tepla a snížení účinnosti výměny tepla, což způsobuje nedostatek topné kapacity.


Nedostatek chladiva

Pokud chladivo uniká nebo je nedostatečné, lze provést jednoduché autotesty, aby se zjistilo, zda nedochází k úniku fluoru.


Selhání ovladače odmrazování

Výparník tepelného čerpadla ac je umístěn ve venkovní jednotce.Pro uživatele s tepelným odmrazovacím zařízením, pokud dojde k poruše regulátoru odmrazování, což způsobí, že AC se nemůže včas přepnout do provozního stavu odmrazování, dojde během jeho zahřívání k fenoménu zamrzání výparníku, který ovlivní účinnost výměny tepla, což má za následek nedostatečnou tvorbu tepla a dokonce i odstávku.


V tomto okamžiku je třeba dodržet následující situace: snímač teploty rozmrazování je nesprávně umístěn;kontakt je zaseknutý nebo ve špatném kontaktu;oběžné kolo ventilátoru prokluzuje nebo je ucpané vzduchové potrubí;a elektronový magnetický ventil nebo spouštěcí relé selže.


Porucha funkce přídavného elektrického topení

V současné době je technologie elektrického přídavného vytápění PTC široce používána v tepelných čerpadlech se vzduchem pro vytápění a chlazení.Tato technologie může rychle produkovat teplo za podmínek ultranízké teploty, s vysokou účinností, bezpečností a spolehlivostí a může být používána po dlouhou dobu.Pokud obvod nebo zařízení elektrického záložního ohřívače nepracuje normálně, povede to k nedostatku topné kapacity, když je okolní teplota relativně nízká, nebo dokonce úplně přestane topit, když je prostředí špatné.


Pokud je vytápění normální, když je okolní teplota vysoká (nad 5 ℃), ale je nedostatečná, když je okolní teplota nízká (pod 0 ℃), je třeba mít podezření, že je vadný obvod nebo zařízení elektrického záložního ohřívače, a obě části by měly být zkontrolovány během údržby.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692