NEWS

Co je 3fázové tepelné čerpadlo se vzduchovým zdrojem?

Zobrazení:4     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-05-04      Původ:Stránky

53e510b3c6efdd5e5cad12b3f74f52b

Udržitelná a efektivní energie je v dnešní době populární téma.Slyšeli jste o tepelných čerpadlech?Jsou skvělým způsobem, jak učinit vaše místo energeticky účinnějším a udržitelnějším.Měli byste zvážit jeho pořízení pro váš dům, pracoviště nebo komerční projekt.Při zkoumání tepelných čerpadel pro potřeby vytápění vašeho domova můžete slyšet termíny jako 'jednofázové' &'3fázové'.Jsou to výkonové fáze, které vzduchová tepelná čerpadla potřebují ke svému fungování.

Při výběru vzduchového tepelného čerpadla je důležité vzít v úvahu nejen elektrickou kapacitu, ale také potřeby vaší budovy.3fázové tepelné čerpadlo vzduch-zdroj je nejvhodnější pro aplikace s vysokými požadavky na vytápění nebo chlazení.Prozkoumejme 3-fázové tepelné čerpadlo vzduch-zdroj podrobněji, abychom se rozhodli, které čerpadlo je pro vaše potřeby nejlepší.


Pochopení 3fázového tepelného čerpadla vzduchového zdroje


ASHP přijímá teplo z venku a cirkuluje ho uvnitř domu nebo komerční budovy.Tento systém využívá mechanismy mokrého ústředního vytápění pro výrobu tepla pro radiátory a dodávku teplé vody pro domácí použití.Mimochodem, tato tepelná čerpadla dokážou chladit vaše místo během horkých letních měsíců.Měli byste je nainstalovat mimo budovu, kde je pro instalaci dostatek místa.Tepelná čerpadla jsou jako lednice. Odebírají teplo a převádějí ho k jinému zdroji.

Stejně tak správně nainstalované třífázové vzduchové tepelné čerpadlo přesune veškeré přebytečné teplo z jedné části vaší budovy do druhé.K tomuto přenosu tepla dochází v soustavě vodovodních trubek k tomu určených.

S 3fázovým napájením budete mít přístup k mnohem většímu výkonu, protože generuje přibližně třikrát více energie než srovnatelný jednofázový systém.Tepelná čerpadla nad určitý výkon se již nevyrábějí pro provoz na jednofázovou elektrickou energii z důvodu zvýšené účinnosti.V důsledku toho je volba pro instalaci jediné 3fázové jednotky ekonomičtější než několik menších systémů.Jsou absolutní změnou hry, pokud jde o komerční budovy.


Výhody 3fázového vzduchového tepelného čerpadla?


Nabízejí efektivitu


Díky jejich vynikající účinnosti, 3-fázová vzduchová tepelná čerpadla stále více nahrazují tradiční systémy vytápění a chlazení v domácnostech a podnicích po celém světě.Z dlouhodobého hlediska je omezování energie dobré pro matku přírodu a vaše finance.


Přizpůsobí se všem povětrnostním podmínkám


3-fázové tepelné čerpadlo vzduch-voda nabízí rychlou reakční dobu, kterou potřebuje k přizpůsobení se měnícím se povětrnostním podmínkám.Když termostat zaznamená velkou změnu teploty, jeho proměnná rychlost zvýší výkon topení a chlazení.Systém záložního topení se aktivuje v případě potřeby, čímž se snižuje plýtvání energií.


Nízká provozní rychlost


Dmychadlo a kompresor v třífázovém tepelném čerpadle běží převážně na své minimální otáčky, čímž dosahují a udržují požadovanou teplotu.Zprávy o energii uvádějí, že udržování stroje v chodu na nejnižší rychlost může snížit spotřebu elektřiny o polovinu nebo třetinu.

Tímto způsobem bude vaše vzduchové tepelné čerpadlo méně náchylné k poruchám a poruchám v důsledku opotřebení;pokud se točí pomaleji.


Snížená spotřeba energie během spouštění


Jedním z běžných problémů, se kterými se setkáte u jednofázových systémů, jsou náročné požadavky na elektrickou energii na začátku procesu ohřevu.Tepelné čerpadlo může vyžadovat významnou část, až 25 %, vaší elektrické kapacity.Použití třífázového tepelného čerpadla snižuje spotřebu elektrické energie při startu vytápění, což je cenově výhodné.


Nízká údržba


Údržba 3fázových tepelných čerpadel je velmi snadná.Aby bylo vaše tepelné čerpadlo v dobrém stavu, nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, je zajistit, aby bylo vždy čisté.Očistěte cívky od prachu, občas vyměňte filtry a odstraňte veškeré nečistoty z ventilátoru.

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat, zda nic neblokuje vaše tepelné čerpadlo.Ptáte se proč?Vaše 3fázové tepelné čerpadlo je pravděpodobně instalováno venku, takže věci jako tráva, rostliny a větvičky by mohly překážet jednotce, která dělá svou práci.


Snížená uhlíková stopa


Některá řešení vytápění pracují na fosilní energii nebo elektřinu generovanou spalováním fosilních paliv, čímž se do životního prostředí vypouštějí skleníkové plyny. 3fázová tepelná čerpadla jsou udržitelným řešením, protože minimalizují spotřebu paliva vaší nemovitosti.Tímto způsobem přispíváte ke snižování emisí skleníkových plynů v atmosféře a snižujete svou uhlíkovou stopu.


Jednofázový vs.Třífázové tepelné čerpadlo zdroje vzduchu


Pro standardní rezidence je nejlepší volbou jednofázové napájení.Většina lidí používá pro svůj domov jednofázové tepelné čerpadlo, aniž by se museli starat o upgrade na třífázové.Významný rozdíl mezi těmito dvěma spočívá ve spolehlivosti dodávky energie.Jednofázové napájení omezuje, kolik topného výkonu může vaše tepelné čerpadlo dodat.

Jednofázové tepelné čerpadlo kvůli jeho omezené účinnosti v průmyslovém prostředí jen stěží využijete.Některé vzdálené regiony spoléhají na jednofázová tepelná čerpadla.Off-grid solární panely se používají jako hlavní zdroj energie v aplikacích, kde není k dispozici elektřina.

Elektromotory tepelného čerpadla musí sdílet okruh s elektromotory jiných, větších spotřebičů;je nezbytné omezit požadavek vašeho topného systému, aby nedocházelo k rušení napájení jiných zařízení v sousedních nemovitostech.

V třífázovém rozvodu energie má každý dům tři vzájemně propojené elektrické vodiče, které napájejí příslušná tepelná čerpadla.Elektrická zátěž je tedy rozložena rovnoměrně mezi tři vodiče.Jak můžete říci, třífázové tepelné čerpadlo je nejlepší volbou pro energeticky náročné aplikace.


Co je těžké léčit v domácnostech?


Vzduchové tepelné čerpadlo je skvělé pro každou domácnost;je to nejlepší volba, pokud chcete ušetřit na účtu za energii.Musíte však zvážit, zda je váš domov „těžko ošetřovatelný“, a poté se rozhodnout, zda potřebujete jednofázové nebo třífázové tepelné čerpadlo.Příklady obtížně léčitelných domů jsou;

Za prvé, potřeby vytápění starších domů jsou obvykle vyšší než u moderních domů stejné velikosti.

Pro domy v oblastech s mírným přímořským podnebím, na rozdíl od těch s extrémně nízkými teplotami, jsou zapotřebí různá řešení vytápění.

Domy v oblastech, kde je více rozšířen jednofázový systém, na rozdíl od méně celkového třífázového systému.


Jakou velikost tepelného čerpadla zdroje tepla potřebuji?


Tepelná čerpadla jsou klasifikována podle jejich kapacity vytlačení vzduchu, měřené v tunách.Tepelná čerpadla pro obytné účely se obvykle pohybují v rozmezí 1,5 - 5 tun tepla.Obecně se doporučuje, aby si průměrná domácnost pořídila jednotku schopnou poskytnout přibližně 1 tunu (na 400 metrů čtverečních).

Díky této aproximaci jste krokem k určení vhodné velikosti tepelného čerpadla vašeho bydliště.Stále však existuje několik zásadních faktorů, kromě fyzické velikosti vašeho domova, které musíte zvážit, než se definitivně rozhodnete.

Jak dobře je váš dům utěsněn a izolován?Ze špatně izolovaného domu uniká teplo podstatně rychleji než ze správně utěsněného.Také budete potřebovat více energie na vytápění v extrémně chladném prostředí, takže místo, kde žijete, je dalším důležitým hlediskem.Je také důležité zvážit spolehlivost, kterou požadujete.Má to pouze doplnit vaše stávající topné zařízení nebo hlavní řešení vytápění?


Mohu vyřešit spouštěcí aktuální problém pomocí 3fázového tepelného čerpadla?


Pokud se pokoušíte provozovat velké tepelné čerpadlo pouze na jedné fázi, můžete narazit na nějaké problémy.Motor kompresoru může vytvářet docela silné elektrické proudy, které by se mohly potýkat s další elektronikou v okolí, jako je blikání.To je důvod, proč energetické společnosti jsou stále přísnější ohledně toho, jaké připojení můžete mít k domácímu zdroji energie.Existují tedy dva různé způsoby, jak tento problém řešit.

Nainstalujte třífázový kompresor spolu s invertorem (převádí jednofázový výkon - 3fázový výkon) - Tento přístup účinně řeší počáteční aktuální dilema, ale může způsobit dva další problémy.Dva potenciální problémy související s dodávkou elektřiny jsou harmonické a snížení účinnosti.Neúčinnost invertorů během procesu přeměny má za následek ztrátu části spotřebované elektřiny, což přispívá k relativně nižší účinnosti jednotky zdroje vzduchu.

Další možností je instalovat jednofázový motor s elektronickým ovládáním pro zmírnění počátečního proudu - často to není více než čtvrtina stejnosměrného proudu.Počáteční proud bude vyšší než u měniče.To je způsobeno odstraněním omezovače z okruhu poté, co kompresor začal pracovat.S tímto nastavením se nebudete muset starat o harmonické nebo ztráty účinnosti.


Odnést


Každému instalatérovi, který posuzuje nemovitost, doporučujeme, aby znovu zvážil potenciální výhody použití 3fázového vzduchového tepelného čerpadla.Stále se objevují nové technologie, které posouvají hranice toho, co je možné a proveditelné v oblasti řešení vytápění.Výběr vhodné elektrické fáze pro vaši domácnost je jednodušší, než si myslíte;primárním hlediskem je úroveň vaší spotřeby elektrické energie.
3-fázové je nejvhodnější volbou pro náročné aplikace vyžadující tepelné čerpadlo.Toto řešení snižuje zatížení jedné fáze a umožňuje vám používat několik klimatizačních jednotek, které mohou pracovat nezávisle na fázích.Nejlepší na tom je také to, že vám z dlouhodobého hlediska ušetří nějaké peníze díky své zvýšené účinnosti, pokud jde o účty za elektřinu.

V případě, že stále určujete kritickou fázi, doporučujeme požádat o radu instalačního technika.Jako výrobce jsme tu, abychom vám pomohli se všemi vašimi dotazy ohledně 3fázového vzduchového tepelného čerpadla.Kontaktujte SPRSUN ještě dnes!.Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692