Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je to ohřívač vody s tepelným čerpadlem a jak to funguje?

Co je to ohřívač vody s tepelným čerpadlem a jak to funguje?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-05-20      Původ:Stránky

Většina domácností v dnešní době již slyšela o ohřívači vody s tepelným čerpadlem.Ale víte, jak to vlastně funguje?Díky pokrokům a inovacím v technologii jsou nyní ohřívače vody s tepelným čerpadlem účinnější než kdy dříve.Mají také úžasnou životnost asi 10 až 15 let!Pojďme si probrat, co je to ohřívač vody s tepelným čerpadlem, jak funguje, jeho klady a zápory a pár tipů při nákupu nového.


co je ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

Co je to ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

Většina domácností zná technologii tepelných čerpadel, protože to znamená vytápění a chlazení domácností.Stejná technologie se používá k ohřevu vody v ohřívači vody s tepelným čerpadlem, výsledkem čehož je účinnost, která je 2-3krát vyšší než u standardního a běžného elektrického ohřívače vody.Populární ohřívače vody s tepelným čerpadlem na dnešním trhu kombinují akumulační nádrž, kompresor a ventilátor do jedné jednotky, a přestože jsou dražší, mnoho poskytovatelů služeb poskytuje slevy, které výrazně snižují celkové náklady.Nemluvě o jejich životnosti a zárukách, které u některých poskytovatelů přesahují 10 let!

Jak funguje ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

Než přejdeme k výhodám a nevýhodám použití a ohřívač vody tepelným čerpadlem, pojďme nejprve diskutovat o tom, jak fungují.Není žádným tajemstvím, že za inovací těchto ohřívačů vody stálo mnoho vědy.Začínaly jako malé a přenosné, ale jak šel čas, byly větší a větší, až nakonec potřebovaly vyhrazené místo u vás doma, aby mohly fungovat.Stále existují ohřívače vody, které jsou přenosné na prodej, ale tyto ohřívače vody s tepelným čerpadlem fungují jinak a mnohem efektivněji.

Teplo vyrábí většina ohřívačů vody pomocí plynu nebo elektřiny, ale ohřívače vody s tepelným čerpadlem jsou jiné, protože ve skutečnosti neprodukují vůbec žádné teplo.Aby práci dokončili, přenášejí teplo z jedné pozice do druhé – ale jak to funguje?Odebírají teplo z atmosféry.Do toho je pak přiváděna voda v akumulační nádrži jednotky.V důsledku toho nemusí fungovat tak dobře v chladnějším klimatu nebo v místnostech, které nejsou vytápěné nebo izolované.

Výhody a nevýhody pořízení ohřívače vody s tepelným čerpadlem

Stejně jako u každého trendu existuje několik výhod a nevýhod, které byste měli zvážit, když si pořizujete ohřívač vody s tepelným čerpadlem.Když je budete mít na paměti, pomůže vám to rozhodnout se, zda stojí za to si takový pořídit domů.

Klady

Energeticky jsou velmi účinné.

Tyto ohřívače vody s tepelným čerpadlem vám mohou ušetřit stovky a tisíce dolarů ročně s tím, jak efektivní jsou.Nemusejí se starat o generování tepla, protože ho vysávají kolem svého okolí, což je dobrá zpráva pro váš účet za elektřinu!

Jejich životnost a záruky jsou mnohem delší než u jiných spotřebičů.

Průměrný domácí spotřebič má životnost kolem 7 až 8 let.To samozřejmě závisí na tom, jak s nimi zacházíte, jak je udržujete a jak je používáte.U ohřívačů vody s tepelným čerpadlem se však nemusíte bát, že by se po 1 nebo dokonce 3 letech životnosti rozbily.Typický ohřívač vody s tepelným čerpadlem by vám měl při správné péči vydržet asi 10 až 15 let.To může být ještě vyšší, když je necháte zkontrolovat na údržbu a podobně.Přečtěte si tento článek:

Jak často by se mělo provádět servis tepelného čerpadla?

Další věcí, která je dlouhá jako jejich životnost, jsou jejich záruky.Typická záruka na ohřívač vody s tepelným čerpadlem je 5-6 let, u některých drahých modelů dosahuje až 12 let!To znamená, že i když se vám rozbije ohřívač, nebudete se muset potit, když za něco zaplatíte.Vaše záruka bude pravděpodobně trvat, než váš ohřívač vody vybije.

Nevýhody

Mohou být velmi drahé.

Ano, ušetří za elektřinu, ale to, co ušetříte za elektřinu, se vám vrátí i s počáteční investicí při jejím nákupu.Průměrné náklady na dnešní ohřívače vody s tepelným čerpadlem se pohybují kolem 2 000 USD a výše, bez poplatků za instalaci, které se mohou pohybovat od 300 do 650 USD.To může přinést vaši celkovou částku na 3000 až 4000 USD, zatímco nejlepší modely mohou vyletět až na 5000 USD.Rozhodně se do nich vyplatí investovat, protože dlouhodobě ušetříte za elektřinu a životní prostředí, ale s touto cenovkou byste si měli být jisti, že je vaše domácnost skutečně využije.

Když je poptávka vysoká, nemusí být schopni držet krok.

Požírače vody s tepelným čerpadlem jsou efektivní s elektřinou a tím, co dělají, ale pokud jste s velkou rodinou, možná zjistíte, že váš ohřívač vody může potřebovat nějaký čas na zotavení, než se znovu zahřeje.

Na co si dát pozor při nákupu ohřívače vody s tepelným čerpadlem

Průvodce nákupem ohřívače vody s tepelným čerpadlem

Před nákupem ohřívače vody s tepelným čerpadlem byste měli zvážit následující:

Velikost

Ujistěte se, že váš ohřívač vody má ideální velikost pro vaši domácnost.Nechtěli byste utratit jmění, abyste zjistili, že se do vašeho sklepa nehodí!Dobrým pravidlem je provést nejprve měření kolem vašeho domu nebo dokonce jen místo, kde jej budete skladovat, a na tom založit svůj výběr.

Dostupnost a typ paliva

Výběr správného typu paliva bude také rozhodující pro úsporu peněz.Provedení rozsáhlého výzkumu několika typů paliv je klíčové, abyste nebyli zmateni, když přijde čas na výběr typu paliva nebo zdroje energie.

Energetický faktor

Energetický faktor ohřívače vody s tepelným čerpadlem je dalším důležitým faktorem, na který si při jeho nákupu dávat pozor.Budou ukazateli toho, kolik budete moci v dlouhodobém horizontu ušetřit.Dražší modely budou samozřejmě efektivnější v úspoře energie, ale také musíte mít na paměti další faktor, kterým jsou vaše celkové náklady.

Celkové náklady

Jak již bylo zmíněno, celkové náklady na tyto ohřívače mohou dosáhnout až 5000 $.To je sice hodně peněz, ale pro svou efektivitu a dlouhodobou úsporu mohou být velmi dobrou investicí pro vaši domácnost.Pokud jste velká rodina, která miluje sprchování horkou vodou, může být dobrá volba pořídit si jednu.


Také zajímavé:Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692