Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co znamená COP vzduchového tepelného čerpadla ohřívače vody?

Co znamená COP vzduchového tepelného čerpadla ohřívače vody?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-01-09      Původ:Stránky

Ohřívač vody je nepostradatelným domácím spotřebičem v moderním rodinném životě.Mezi nejběžnější ohřívače vody patří elektrický ohřívač vody, plynový ohřívač vody, solární ohřívač vody a samozřejmě ohřívač vody se vzduchovým tepelným čerpadlem známý pro svou úsporu energie.Mnoho lidí říká, že vzduchové ohřívače vody jsou energeticky účinné, takže jaká hodnota může vysvětlit jejich úsporu energie?


Tepelné čerpadlo vzduch-voda nahoře

Toto je koncept, který vám představí SPRSUN - hodnota COP ohřívače vody s tepelným čerpadlem vzduch.Po zodpovězení následujících otázek o tom budeme vědět více: Jaký je význam COP?Co představuje hodnota COP?Jaká je obecná hodnota COP vzduchového ohřívače vody?Jak vypočítat hodnotu COP?

Hodnota COP je ve skutečnosti velmi důležitým parametrem v průmyslu domácích spotřebičů.Mezi vzduchovými ohřívači vody představuje COP koeficient výkonu, vyjádření účinnosti tepelného čerpadla.Když je ohřívač vody vzduchového tepelného čerpadla v oběhu, jeho COP se vztahuje k poměru topného výkonu kompresoru k hřídelovému výkonu PE kompresoru za stejných pracovních podmínek.

Jednoduše řečeno, hodnota COP vzduchového ohřívače vody je ve skutečnosti poměr topného výkonu realizovaného systémem tepelného čerpadla k příkonu.Za stejných pracovních podmínek platí, že čím větší je poměr, tím vyšší je účinnost a úspora energie systému tepelného čerpadla.

Obvykle je požadována hodnota COP účinného a energeticky úsporného ohřívače vody s tepelným čerpadlem vzduchového zdroje při pokojové teplotě 3.8.Uživatelé chtějí znát zdroj hodnoty COP, kterou lze vypočítat pomocí vzorce za standardních pracovních podmínek.

Standardní pracovní podmínky: okolní teplota 25, vstupní teplota vody 15.

Když se teplota vody ohřeje z 15 do 55, naměřená spotřeba energie se zaznamená jako W;když se teplota vody ohřeje z 15 do 55, požadovaný čas se zaznamená jako t;naměřená čistá kapacita vodní nádrže se zaznamená jako L.

Potom množství tepla získaného vodou je: Q = C×L×△T,

Průměrný topný výkon ohřívače vody je q = Q/T,

Průměrný výkon spotřebovaný ohřívačem vody je: P = W/t,

Naměřený COP za standardních pracovních podmínek je: COP = q/P = C×L×△T/W.

Kromě výše uvedených metod mohou spotřebitelé získat hodnotu COP také jednoduchým způsobem.Pokud je například topný výkon ohřívače vody tepelného čerpadla P1 (KW) a jmenovitý výkon tepelného čerpadla P2 (KW), pak COP = P1/P2.

Hodnota COP ohřívače vody vzduchovým tepelným čerpadlem není ovlivněna pouze vnějším prostředím, ale také různými faktory, jako je výkonový koeficient kompresoru a systémové přizpůsobení jednotky tepelného čerpadla.Takzvané přizpůsobení systému se týká přizpůsobení výkonu kompresoru, kondenzátoru, výparníku, škrtícího mechanismu a automatického řídicího systému.Z hodnoty COP nezískáme pouze poměr energetické účinnosti vzduchového ohřívače vody, ale také odpovídající výkon vnitřního příslušenství.

Ve srovnání s tradičními ohřívači vody, jako jsou plynové ohřívače vody a elektrické ohřívače vody, jsou největšími výhodami ohřívačů vody s tepelným čerpadlem se vzduchem úspora energie a ochrana životního prostředí.Protože vzduch může být všude a teplo ve vzduchu je kdykoli k dispozici, stačí k výrobě nepřetržitého proudu horké vody jen malé množství elektrické energie.Pokud však hodnota COP vzduchového ohřívače vody neodpovídá požadavkům, efekt úspory energie není možné uspokojit potřeby zákazníků.

Když si spotřebitelé vybírají ohřívače vody se vzduchovým tepelným čerpadlem, mohou pomocí podrobného pochopení zjistit hodnotu COP a vybrat si nejvhodnější produkty ze široké škály značek vzduchových tepelných čerpadel, aby dosáhli komfortních a energeticky úsporných efektů.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692