Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Faktory ovlivňující energetické náklady tepelných čerpadel vzduch-voda

Faktory ovlivňující energetické náklady tepelných čerpadel vzduch-voda

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-08-03      Původ:Stránky

Tepelné čerpadlo vzduch-voda udržuje váš dům v létě chladný a v zimě teplý.Ale když čelíte zvýšené spotřebě elektřiny a tekoucí vody, můžete se cítit opravdu nešťastně.Mnoho lidí si proto myslí, že vzduchové tepelné čerpadlo je energeticky náročné, nikoli tak energeticky úsporné, jak je inzerováno.Ve skutečnosti tomu tak je.Na spotřebu tepelného čerpadla má vliv mnoho faktorů.Pojďme si projít následující detaily.

Podlahová plocha budovy

S velikostí obytné plochy souvisí i příkon vytápění.Čím větší je plocha domu, tím vyšší výkon jednotka tepelného čerpadla potřebuje, a tím více energie je spotřebováno.

Kvalita vzduchového tepelného čerpadla

Značky a produkty tepelných čerpadel lze nalézt na trhu všude, včetně těch s nízkou kvalitou.Kromě toho všechny faktory, jako je rozumný design produktu nebo ne, kvalita materiálu a instalační dovednosti, ovlivňují použití jednotek tepelného čerpadla, takže výběru tepelného čerpadla musíme věnovat pozornost.

202008 tepelné čerpadlo vzduch voda

Projekt tepelného čerpadla s DC invertorem SPRSUN

Správný výběr jednotek tepelného čerpadla

To je věc, které je třeba věnovat pozornost při výběru jednotky na začátku.Je nutné vybrat vhodný model zařízení.Nenechávejte velké tepelné čerpadlo vytápět malou místnost nebo malou jednotku dlouho pracovat ve špatných podmínkách, to vše zvýší spotřebu energie.

Tepelná ochrana domu

Pokud je tepelně izolační účinek domu špatný, zvýší se také spotřeba elektrické energie.Uchování tepla přímo souvisí s konstrukcí, dveřmi a okny, stěnami a výškou podlahy budovy.

Rozumný návrh systému

The vzduchové tepelné čerpadlo systém zahrnuje jednotku tepelného čerpadla a terminálový systém.Terminálový systém může být radiátor, fancoil nebo systém podlahového vytápění, takže spotřeba energie může být velmi odlišná.Rozdílné jsou požadavky terminálu na teplotu vody a odlišný je i požadovaný topný výkon.Obecně lze říci, že podlahové vytápění vyžaduje nízkou teplotu vody, následuje fan coil, zatímco radiátor vyžaduje vyšší teplotu vody, zejména tradiční litinový radiátor.

Velikost vodní pumpy

Velký podíl má i spotřeba vodní pumpy.Při výběru vodní pumpy si mnoho zákazníků obvykle zvolí větší model.Pokud je vodní čerpadlo malé a voda nemůže dosáhnout na vzdálený konec, vnitřní teplota bude nerovnoměrná a komfort se sníží.Musíme však vědět, že pokud je vodní čerpadlo velké, teplota v místnosti bude rovnoměrná, ale spotřeba energie se zvýší.Pokud jde o to, jak si mezi nimi vybrat, je zapotřebí vyvážený výběr.

Místo instalace jednotky

Je také třeba zvážit polohu instalace jednotky.Když je tepelné čerpadlo nainstalováno, neumisťujte ho blízko stěny a udržujte správnou vzdálenost pro odvod tepla, která napomáhá čištění výměníku tepla venkovní jednotky a zajišťuje normální přívod a odvod vzduchu.

Nastavení teploty

Co potřebujete vědět, je, že s každým zvýšením pokojové teploty o 1 stupeň Celsia se spotřeba energie zvýší o 10 %.Uživatelé proto chtějí ušetřit více elektřiny a upravit teplotu vody o něco vyšší, aby uspokojila požadavek na teplotu.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692