Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak fungují ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchem

Jak fungují ohřívače vody s tepelným čerpadlem se vzduchem

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-08-24      Původ:Stránky

Ohřívač vody s tepelným čerpadlem vzduch je novou generací zařízení na výrobu teplé vody po kotli, plynovém ohřívači vody, elektrickém ohřívači vody a solárním ohřívači vody.Dnešní dodávky energie jsou stále více konkurenceschopné.Jednotky ohřívače vody vzduchovým tepelným čerpadlem se svou vysokou účinností, úsporou energie, ochranou životního prostředí, bezpečností a mnoha dalšími výhodami se rychle prosazují na trhu.

Technický princip

Principem ohřívače vody vzduchového tepelného čerpadla (ASHP) je pohánět kompresor, aby běžel s malým množstvím elektrické energie, absorboval velké množství volného tepla ze vzduchu a poté uvolnil absorbovanou tepelnou energii do studené vody. k výrobě teplé užitkové nebo komerční teplé vody.Teplá voda se uchovává v nádrži na vodu pro uchování tepla, aby uživatelům poskytovala denně teplou vodu.

Ohřívač vody s tepelným čerpadlem lze rozdělit do dvou kategorií: dělený typ a monoblokový typ.Monoblok je „jednoblokový“ systém, kde tepelné čerpadlo má všechny své komponenty (kromě teplé vody, která je instalována v domácnosti) uvnitř jednotky tepelného čerpadla mimo domov.Splitová jednotka tepelného čerpadla však má jak venkovní jednotku, která se skládá z výměníku tepla a chladiva, tak vnitřní jednotku, která je umístěna uvnitř domu.Pro většinu domácností je ideální monoblokové tepelné čerpadlo vzduch-voda.


jak fungují ohřívače vody vzduchovým tepelným čerpadlem

Základní specifikace

Topný výkon tepelného čerpadla: označuje teplo dodávané tepelným čerpadlem do vodní nádrže za jednotku času, když je ohřívač vody vzduchového tepelného čerpadla v provozu.Čím větší je kapacita ohřevu, tím vyšší je rychlost ohřevu zásobníku vody a kratší doba čekání na teplou vodu.

Průtok vody (rychlost ohřevu): jednotka je l/h, udává objem vody, který lze ohřát za jednu hodinu.Za standardních podmínek je venkovní teplota 20a teplota vody je ohřívána od 15 do 55.

Teplota výstupní vody: označuje teplotu výstupní horké vody.Čím vyšší je výstupní teplota, tím větší množství vody lze přimíchat.Maximální výstupní teplota vody běžného tepelného čerpadla je 55.

Výhody

 • Více úspory energie

Za stejných podmínek, na základě spotřeby elektrické energie elektrického ohřívače vody, představuje spotřeba energie vzduchového ohřívače vody pouze 23,66 % spotřeby tradičního elektrického ohřívače vody při 20 na jaře, 21,78 % v létě ve 32 a 46,38 % při -7 v zimě.Jako nové energetické zařízení má tepelné čerpadlo vzduch-voda zjevné účinky na úsporu energie.

 • Více zabezpečeno

Vzduchový ohřívač vody s tepelným čerpadlem je poháněn malým množstvím elektřiny, bez škodlivého spalování plynu a emisí.Voda a elektřina jsou zcela odděleny, což zajišťuje vysokou bezpečnost.Elektrický ohřívač vody má možnost elektrického úniku a plynový ohřívač vody může také produkovat riziko CO v důsledku nedokonalého spalování zemního plynu.Solární ohřívač vody by měl být používán mimo bouřkové počasí.Proto je relativně bezpečnější používat ohřívač vody ASHP.

 • Pohodlnější použití.

Objem vody dodávaný ASHP postačuje k uspokojení potřeb mnoha lidí používajících vodu současně a provoz koupání a mytí zeleniny se navzájem neruší.Jednotka vyrábí vodu rychle a má velkou kapacitu zásobování vodou a má silnou schopnost včasného doplňování vody.Teplota plynového ohřívače vody má náhlé studené a horké stavy.V kombinaci s nádrží na vodu s konstantní teplotou je teplota vody ASHP konstantní;ostatní ohřívače vody jsou obecně jednobodové zásobování vodou (pouze pro sprchu), zatímco tepelné čerpadlo vzduch-voda je obecně vícebodové zásobování vodou (sprcha, toaleta, kuchyně atd.).


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692