Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak funguje hydronické tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Jak funguje hydronické tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-05-04      Původ:Stránky

85c9a399f27a8e1f3564b1e6716ea7a

Hledáte způsoby, jak zateplit své bydlení nebo kancelářské prostory, aniž byste udělali díru do rozpočtu?Zvažte hydronické tepelné čerpadlo, neboli tepelné čerpadlo vzduch-voda.Tato inovativní technologie si získává na popularitě v několika regionech světa a nabízí širokou škálu výhod, včetně vynikající regulace teploty s nižšími provozními náklady a emisemi skleníkových plynů.

Snadno se instaluje do moderních nebo starých domů, aniž by docházelo k mučivým poruchám a generuje méně hluku než standardní klimatizace.Ve skutečnosti je to nákladově efektivnější a ekologičtější způsob, jak udržet náklady na energii vašeho domu nebo komerční budovy na nízké úrovni.


Co je to hydronické tepelné čerpadlo (vzduch-voda)?

A hydronické tepelné čerpadlo je vzduchové tepelné čerpadlo, které odebírá teplo ze vzduchu mimo budovu a distribuuje ho do interiéru prostřednictvím hydronického topného systému.Říká se tomu hydronický systém, protože k distribuci tepla využívá vodu.

Teplo odebrané z exteriéru se používá k ohřevu vody, která je následně posílána přes podlahové nebo podlahové potrubí a uvolňuje teplo do systémů podlahového vytápění.Mohou to být radiátory, žlabové konvektory, vyhřívané věšáky na ručníky nebo deskové radiátory.

Naopak, když se teploty uvnitř budovy příliš zvýší, tepelné čerpadlo odebírá přebytečné teplo a posílá je ven stejným systémem.Hydronické tepelné čerpadlo tedy může vytápět a chladit budovy, včetně domů a komerčních staveb, a také poskytovat teplou vodu pro domácí použití.


Z jakých částí se skládá tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Tepelná čerpadla vzduch-voda obvykle obsahují vnitřní jednotku a venkovní jednotku.Ty zahrnují kompresor, kondenzátor, expanzní ventil, výparník a chladivo.Během zimy venkovní jednotka odebírá teplo ze vzduchu mimo budovu pro použití v interiéru.

Technologie byla navržena tak, aby absorbovala teplo, i když teploty klesnou až na -15 stupňů Celsia.Na druhou stranu vnitřní jednotka během teplých období absorbuje přebytečné teplo z domu a umožňuje tak interiéru zůstat útulný.


Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Princip fungování tepelného čerpadla vzduch-voda je založen na chladicím cyklu, který obvykle začíná kompresí, kondenzací a expanzí, po které následuje odpařování.


Komprese

Když interiér budovy potřebuje zahřát, chladivo absorbuje teplo z venkovního vzduchu a přemění ho na plyn nebo páru.Plyn nebo pára pak prochází kompresorem, kde se rychle zvyšuje jeho tlak a teplota.Toto stlačené chladivo pak prochází výměníkem tepla a předává své teplo vodě v hydronickém systému.


Kondenzace

Po distribuci tepla do hydronického systému prochází plyn nebo pára kondenzátorem a opět se mění v kapalinu.


Expanze

Když vnitřek budovy potřebuje chlazení, zkondenzované chladivo prochází expanzním ventilem navrženým tak, aby rychle snížil jeho tlak, aby se mohlo odpařit a absorbovat teplo z vnitřního vzduchu.

Nakonec se chladivo vrátí do venkovní jednotky a cyklus začne znovu.V konečném důsledku tento nepřetržitý proces absorbuje a distribuuje teplo a zajišťuje, že vnitřek domu zůstane útulný bez ohledu na převládající počasí.Může také poskytovat teplou vodu pro domácí použití.


Jak efektivní je hydronické tepelné čerpadlo?

Než se rozhodnete pro tepelné čerpadlo, budete samozřejmě chtít vědět, zda vám pomůže snížit váš účet za energii.U tepelných čerpadel to jednoduše znamená kontrolu účinnosti, neboli koeficientu výkonu.

Je to míra tepelného výkonu systému ve vztahu k energetickému vstupu.Je zřejmé, že čím vyšší je COP, tím účinnější je jednotka hydronického tepelného čerpadla.Většina tepelných čerpadel vzduch-voda má COP mezi 3 a 4.

To znamená, že na jeden kilowatt elektřiny připadají 3–4 kilowatty tepelné zátěže.To je mnohem výkonnější než kamna na dřevo, plynové kotle a elektrické kotle, které mají obvykle COP nižší než 1. Ve skutečnosti je zde pohled na výhody hydronického tepelného čerpadla.


Energeticky úsporné

Jak již bylo zmíněno, hydronická tepelná čerpadla spotřebují méně energie na stejné tepelné zatížení jako elektrické, plynové topné systémy nebo topné systémy na dřevo.Hydronická tepelná čerpadla nevytvářejí teplo;prostě to posunou.Na druhé straně tradiční systémy potřebují vyrábět teplo, což zvyšuje náklady na energii a náklady na životní prostředí.


Cenově dostupné na provoz

Provoz tepelného čerpadla je levnější než provoz elektrického, plynového nebo dřevěného vytápění.Výzkum skutečně ukazuje, že provoz tepelného čerpadla při tepelné zátěži 20 kilowattů po dobu 960 hodin rozložených na 120 dní v budově o rozloze 200 metrů čtverečních trvá přibližně 1500 dolarů.

Na druhou stranu, použití elektrického kotle v podobném domě na stejnou dobu vás bude stát kolem 5000 $.Relativní provozní náklady pro systémy na dřevo a zemní plyn jsou 2200 USD a 1800 USD.


Používejte méně elektřiny.

Tepelná čerpadla vzduch-voda spotřebují jako příkon méně elektřiny.Ve skutečnosti spotřebují o 60 % méně elektřiny ve srovnání se standardním elektrickým ohřívačem vody.Kromě toho rezidence mimo síť zahrnující solární systém pro výrobu elektřiny povede k větším úsporám, natož k přínosům pro životní prostředí.Pro provoz 300litrového hydronického tepelného čerpadla ve standardní velikosti.

Doma budete potřebovat jen asi 3,5 kilowatthodiny denně elektřiny, kterou většina solárních panelů dokáže pohodlně vyrobit v závislosti na vaší poloze.Tepelná čerpadla lze navíc naprogramovat tak, aby odebírala a ukládala teplo během nejteplejších hodin dne.Jednoduše to znamená, že ohřátá voda se ukládá do nádrží na vodu pod podlahou pro pozdější použití.


Pohodlí

Tepelná čerpadla zútulní vnitřní prostor bez ohledu na převládající klima.Vzduch má teplo, i když má -15 stupňů Celsia.Tepelná čerpadla proto zůstávají účinná i v nepříznivých vnějších podmínkách.


Všestrannost

Jak již bylo zmíněno, tepelná čerpadla vzduch-voda jsou navržena tak, aby vytápěla dům podle potřeby nebo jej ochlazovala, když je příliš horko.Tím je zajištěn celoroční komfort a odpadá nutnost kupovat samostatné systémy vytápění a chlazení.Kromě toho mohou pomoci pokrýt potřeby teplé vody v domácnosti.


Rovnoměrné rozložení tepla

Hydronická tepelná čerpadla distribuují teplo rovnoměrně, protože voda je jejich primárním distribučním médiem.Voda je vynikajícím vodičem tepla, protože dokáže přenést 4000krát více tepla než vzduch.Ke zvýšení teploty vody je však potřeba více energie, což je výhoda, protože to usnadňuje regulaci rychlosti, jakou hydronické tepelné čerpadlo ohřívá nebo ochlazuje dům.

Čerpadla vzduch-voda navíc neohřívají vzduch přímo;ohřívají předměty v místnosti sáláním.To pomáhá zajistit konzistentní a rovnoměrné rozložení tepla.Většina tepelných čerpadel se také dodává s termostaty, které pomáhají nasměrovat teplo do různých oblastí domácnosti a odstraňují chladná místa.


Ekologické

Tepelná čerpadla vzduch-voda snižují emise uhlíku a hluku.Jak již bylo zmíněno, tepelná čerpadla spotřebují méně elektřiny než tradiční topné systémy.Navíc opravdu pomůže snížit uhlíkovou stopu vašeho majetku, pokud příkon zvýšíte solární energií.

Tepelná čerpadla také nebudou rušit váš domov ani spánek, protože jsou mnohem tišší než standardní topné systémy.


Nízká údržba

Další výhodou tepelných čerpadel vzduch-voda je nenáročnost na údržbu.Mají méně pohyblivých částí než konvenční topný systém.Výhodou je, že je méně pravděpodobné, že se porouchají kvůli faktorům, jako je tření.

Díky tomu nebudete muset vynakládat časté náklady na opravy, takže budete mít peníze na úsporu.Navíc nedostatek mnoha pohyblivých částí zvyšuje životnost zařízení.Vysoce kvalitní tepelné čerpadlo může skutečně sloužit až 20 let.


Jaké jsou oblasti použití hydronického tepelného čerpadla?

Tepelná čerpadla vzduch-voda můžete použít v domácím, průmyslovém nebo komerčním prostředí.Zde je rozpis:


Bytové vytápění a chlazení

Hydronická tepelná čerpadla mohou být integrována s bytovými radiátory, konvektory, vyhřívanými věšáky na ručníky nebo deskovými radiátory pro vytápění nebo chlazení domova v závislosti na povětrnostních podmínkách.Mohou také pomoci domácnostem uspokojit jejich potřeby teplé vody.


Vyhřívání bazénu

Jak již bylo zmíněno, hydronická tepelná čerpadla mohou pomoci nemovitosti splnit její potřeby teplé vody, včetně bazénů.Horká voda v hydronickém systému může být přemístěna do bazénu, což obyvatelům umožňuje užívat si vyhřívaný bazén, i když je mrazivé počasí.


Komerční vytápění a chlazení

Tepelná čerpadla vzduch-voda lze také použít ve školách, hotelech, nemocnicích, kancelářích a dalších komerčních zařízeních, aby poskytovala účinné vytápění a chlazení po celý rok.


Průmyslové vytápění a chlazení

Průmyslová zařízení, kde lze použít tepelná čerpadla vzduch-voda, zahrnují dílny, sklady a výrobní a výrobní závody.Tyto systémy mohou zajistit vytápění a chlazení a zajistit, aby vnitřní podmínky zůstaly pro pracovníky útulné.


Zabalit

Vytápění a chlazení může tvořit minimálně třetinu energetické spotřeby nemovitosti.S prudce rostoucími cenami elektřiny a plynu byste se měli pokusit pro svůj majetek poohlédnout po alternativních systémech vytápění a chlazení, jako je hydronické tepelné čerpadlo.Hydronické tepelné čerpadlo spotřebuje nejméně o 60 procent méně energie k vytvoření stejné tepelné zátěže jako tradiční topné systémy.

Je šetrný k životnímu prostředí, levný na provoz a údržbu a může být instalován v nových i starých domácnostech bez přílišných potíží.Kontaktujte SPRSUN pro vysoce kvalitní tepelná čerpadla.Působíme na globálním trhu s tepelnými čerpadly již více než 25 let a dodáváme tepelná čerpadla standardu EN14511 s certifikacemi CCC, CB, CE, SAA, ROHS, ERP, TUV a KEYMARK.Nechte náš tým, aby vám pomohl najít to správné tepelné čerpadlo vzduch-voda pro vaši nemovitost.
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692