Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak udržovat systém podlahového vytápění tepelným čerpadlem vzduch-voda po chladném počasí

Jak udržovat systém podlahového vytápění tepelným čerpadlem vzduch-voda po chladném počasí

Zobrazení:2     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-05-14      Původ:Stránky

letní sezóna se blíží.Ve většině oblastí již systém vytápění domu vstoupil do období 'klidu'.V nejchladnější zimě poskytují tyto topné systémy domácnostem teplo a pohodlí.Poté, co jej přestanete používat, nezapomeňte se postarat o systém podlahového vytápění vzduch-voda s tepelným čerpadlem, aby v příštím roce lépe přinesl vaší rodině teplou zimu!


podlahové vytápění tepelným čerpadlem vzduch-voda

Údržba systému podlahového vytápění

1. Zkontrolujte, zda nedochází k úniku vody

Když se topení nepoužívá, může dojít k úniku vody na rozhraní potrubí nebo ventilu v důsledku poklesu teploty topného zařízení.

Poznámka: v případě úniku vody se obraťte na poprodejního odborníka pro údržbu na místě.


2. Vyčistěte sítko

Vyčistěte sítko a filtr.Zkontrolujte, zda není sítko filtru poškozeno nebo zablokované omylem.Poznámka: Pokud je sítko filtru poškozené, je nutné jej vyměnit za nové podle specifikace a modelu.Během procesu demontáže je třeba dávat pozor, aby se do potrubí nedostaly drobné nečistoty.


3. Kompletní údržba vody

Po zastavení ohřevu je nutné nejprve vypustit původní vodu.Poté se vodní potrubí znovu vyčistí a vzduch v potrubí se vypustí.Voda v potrubí zůstane až do příští topné sezóny.

4. Čištění potrubí

Pokud je systém podlahového vytápění v uzavřeném prostředí, může být potrubí ucpáno kalem, rzí, bakteriemi a řasami, pokud není čištěno.

Poznámka: Potrubí podlahového topení by se normálně mělo umýt jednou ročně.

Údržba fancoilů

Po odstavení topení očistěte od prachu a bakterií na žebrech a čepelích, abyste neovlivnili chladicí účinek žeber, což by mohlo mít za následek nedostatečnou teplotu v místnosti;ventilátor bez čištění po dlouhou dobu může množit různé bakterie, které způsobují lidské nepohodlí.

Poznámka: Fan coily by se měly čistit jednou ročně.

Čištění venkovní jednotky a ochrana přístřešku

Čištění a údržba tepelného čerpadla může zaručit provozní výkon jednotky a prodloužit její životnost jednotky.

Poznámka: Při čištění nezapomeňte vypnout napájení.

Na venkovní jednotce tepelného čerpadla se snadno hromadí prach, který je potřeba otřít a vyčistit.

Poznámka: Proveďte dobrou ochranu stínění venkovní jednotky.

Komplexně zkontrolujte, zda manometr, přetlakový ventil, vodní čerpadlo, regulátor teploty a další díly normálně fungují, a proveďte zkušební provoz systému, abyste zajistili normální používání systému tepelného čerpadla, aby bylo zajištěno účinné vytápění domu v zimě. přichází sezóna.

Význam čištění potrubí

Na konci topné nebo chladicí sezóny se provede vypuštění a vyčištění.Aby potrubí nerezivělo, po vyčištění potrubí doplníme změkčenou vodu nebo nemrznoucí směs a provedeme spolehlivé odsávání.Při čištění potrubí a aplikačního konce je třeba jednotku izolovat a aplikační konec jednotky provádět samostatně.Jednotku se doporučuje jednou ročně propláchnout.

Aby bylo zajištěno účinné podlahové vytápění v příští chladné zimě, nelze ignorovat údržbu vašeho systému tepelného čerpadla vzduch-voda.Pospěšte si a otestujte své topné zařízení!


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692