Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak vyřešit problémy s hlučností tepelných čerpadel vzduchového zdroje?

Jak vyřešit problémy s hlučností tepelných čerpadel vzduchového zdroje?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-02-11      Původ:Stránky

Někteří zákazníci, kteří používají vzduchová tepelná čerpadla pro teplou vodu, si myslí, že při provozu jejich vzduchového ohřívače vody se ozývá 'bzučení'.Ve skutečnosti, předtím, než každé tepelné čerpadlo opustí továrnu, výrobce obvykle provádí testy hluku na stroji tak, že na kompresoru provede uzavřené ošetření a pokryje vrstvu bavlny pohlcující zvuk uvnitř pláště, aby se zajistilo, že zvuk generovaný jednotka během provozu je v normálním rozsahu.

nízkohlučné invertorové tepelné čerpadloPokud dojde k poruše kompresoru, hluk bude mnohem hlasitější, což ovlivní normální používání.Pokud kompresor funguje normálně, ale instalace je nevědecká a nerozumná, způsobí to také, že kompresor bude generovat nadměrný hluk.Pokud například není jednotka během procesu instalace umístěna vodorovně, povede to během provozu ke kolizi mezi měděnou trubkou pracovního média a pláštěm nebo ke tření lopatek ventilátoru v přepravce, což způsobí mnoho hluk, který nejen ovlivňuje zbytek okolních obyvatel, ale také ovlivňuje životnost jednotky a způsobuje poruchu.Pouze správná a vědecká instalace může snížit hlučnost během provozu jednotky, což zaručuje normální provoz jednotky tepelného čerpadla a snižuje dopad hluku na domácnosti.


Kromě pozornosti obchodníků, která by měla být věnována instalaci, by se uživatelé měli řídit také následujícími tipy:

 1. Snižte dopad hluku způsobeného jednotkou tepelného čerpadla vzduch voda.Například kompresor by měl být vybaven tlumicí tkaninou a ventilátor má tichý typ.Doporučuje se zvolit pokud možno nízkohlučné vzduchové tepelné čerpadlo voda.

 2. Kromě dobrého snížení vibrací na vnitřním podstavci kompresoru by základna celého tepelného čerpadla měla mít také opatření na snížení vibrací.Kromě toho by se jednotka měla držet co nejdále od místnosti nebo přidat mezi tepelné čerpadlo a sousední místnost zvukovou pohltící clonu, ale je třeba poznamenat, že protihluková clona by neměla bránit proudění větracího vzduchu.

 3. Umístěte tepelné čerpadlo na horní část budovy, abyste minimalizovali dopad.Zvukotěsné dveře musí být instalovány na střeše budovy, kde je umístěno tepelné čerpadlo, nebo jednotka tepelného čerpadla a jádro budovy musí být odděleny pomocnými místnostmi (jako je místnost s vodními čerpadly nebo rozvodna elektřiny).

 4. Vodní čerpadlo je také hlavním zdrojem hluku a důležitá je také izolace vibrací a hluku vodního čerpadla.Pokud to podmínky dovolí, lze vodní čerpadlo umístit do interiéru, který může být odolný proti dešti a zvukotěsný.Úprava zvukové absorpce se provádí v místnosti s vodním čerpadlem.Pokud je vodní čerpadlo umístěno venku, má zvuk pohlcující materiál vlepený do pláštěnky vliv na snížení hluku.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692