Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak zapojit termostat tepelného čerpadla?Vše, co potřebujete vědět

Jak zapojit termostat tepelného čerpadla?Vše, co potřebujete vědět

Zobrazení:6     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-01-08      Původ:Stránky

Tepelné čerpadlo pohání kompresor pro vytápění a chlazení.Váš systém vytápění a klimatizace je revitalizován připojením tepelného čerpadla k vnitřnímu topnému pásmu.Termostat řídí plný provoz systému tepelného čerpadla instalovaného s volitelnou topnou páskou.


Algoritmy výrobce termostatu udávají optimální časy a intervaly pro tepelné čerpadlo, možné úrovně vytápění pro váš model, topnou tyč a rychlost vnitřního ventilátoru.Ovládací parametry pro váš systém lze nalézt v nabídce Konfigurace termostatu, ke které lze přistupovat pomocí přepínačů definovaných každým modelem termostatu.Informace o parametrech naleznete v instalace tepelného čerpadlan návod a topnou pásku.

Věci, které budete potřebovat k zapojení termostatu tepelného čerpadla

Šroubovák

Odizolovače drátů

štípací kleště

Plastové stahovací pásky

Varianty připojení termostatu tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla přenášejí teplo z jednoho místa na druhé.Přepínání mezi vytápěním a chlazením závisí na ročním období a nastavení termostatu.Kromě vzduchová tepelná čerpadla mít záložní metody vytápění ze dvou důvodů.

Když systém tepelného čerpadla začne odmrazovat, potřebuje záložní zdroj tepla.

Hlavním způsobem záložního nebo záložního vytápění pro tepelná čerpadla jsou elektrické páskové ohřívače.Druhým nejčastějším rezervním zdrojem tepla je plynová trouba.Nakonec tyto dva různé způsoby mohou vyžadovat samostatné připojení termostatu tepelného čerpadla.

Štítky na drát tepelného čerpadla

Název a zapojení kabelu C - starý kabel C?To je společné vlákno, které u mnoha lidí způsobilo zažívací potíže a bezesné noci.Důvodem je, že většina moderních termostatů potřebuje nebo potřebuje ke své činnosti C-vodič.Obvyklý kabel 24 VC pochází z řídicího transformátoru a výše zmíněného R kabelu.Čtyřvodičový řídicí transformátor systému HVAC.Jedna strana je také pro síťové napětí v transformátoru a druhá strana je ovládací napětí 24 V, které přichází z druhé strany transformátoru.

Chcete-li získat kompletní obvod, potřebujete zdroj, cestu a zátěž.V tomto případě je transformátor zdrojem, R-vodič a C-vodič jsou cesty a termostat je zátěž.

Označení a připojení kabelu R - Kabel R je 24V horký kabel 24V řídicího transformátoru.Toto je způsob, jak povolit ovládací relé a připojení ve vašem systému.Termostat je pouze spínač a energie z transformátoru přichází přes toto zařízení.

Problém s kabeláží C

C-drát má obecně tmavě modrou barvu.

To znamená, že pokud nemáte v termostatu správné množství vodičů, budete muset připojit nový vodič termostatu k novému termostatu.Jinými slovy, máte správný počet vodičů, aby váš nový termostat správně fungoval.Termostat tepelného čerpadla vyžaduje více připojení než termostat klimatizace.To také poskytuje C-drát.

Další názvy a vodiče pro svorky R-wire

Nemůžete mít dva transformátory napájející jeden termostat.Pokud máte pouze jeden transformátor, pravděpodobně máte mezi pravou a RC svorkou propojovací kabel (nebo měděnou pásku).Pokud nemáte propojku, červené vodiče se odpojí.Vláknový transformátor má červený vodič, který končí na RH.Kromě toho má řídicí transformátor chladicího systému červený kabel, který končí v RC stanici.

Někteří lidé by se mohli divit, proč by v této situaci měli používat jediné společné vlákno nebo vlákno C.Velká otázka, zvláště od začátečníka, který začínal svou kariéru v HVAC.Ukazuje to, že se bojí.Je to proto, že všechny neutrály jsou (ve většině případů) stejné.Pokud to není příliš drahé, doporučuji zákazníkovi vždy přepojit transformátor.Většina transformátorů na obou systémech zvládne VA potřebné k napájení všech ovládacích prvků na obou systémech a přepojení kabeláže je jednoduché (alespoň pro mě).

Další ovládací svorky a označení kabelů pro tepelná čerpadla

Identifikujte svorku Y kabelu – Tato barva je obvykle žlutý vodič a vede ke svorce Y. V tepelném čerpadle se používá pro chlazení.V kondenzátoru je sepnut stykač kompresoru.

Štítek vodiče O - Platí pro zpětný ventil v kondenzační jednotce.Reverzní ventil převádí kondenzátor z vytápění na chlazení a zpět v závislosti na nastavení termostatu.

Adjust Cable Clamp W - Tato barva je obvykle bílá a jde do Clamp W. U tepelného čerpadla se jedná o doplňkový zdroj tepla.Ať už elektrické topné pásy nebo plynová trouba (duální výkon), W-Station to řídí.Tento drát funguje také u vzduchotechnických zařízení/troub a kondenzátorů.Kondenzátor odmrazuje ovládací panel automaticky odmrazuje systém.Když přejde do režimu odmrazování, aktivuje se záložní ohřev.Ve většině případů se při výměně termostatu nemusíte starat o zapojování kondenzátoru.

Připojte přídavný termostat k termostatu tepelného čerpadla

V některých případech máte systém, který vyžaduje nasazení.Většina systémů obytných vrstev jsou dvouvrstvé systémy.V tomto případě potřebujete termostat s připojením W2 a připojením Y2.Barvy těchto konektorů jsou různé, ale ve většině případů je W2 černá a Y2 světle modrá.V závislosti na systému lze W2 použít pro nouzové vytápění, záložní zdroj tepla.Někdy se mu říká záložní ohřívač a používá se, když je problém s kondenzační jednotkou.

V některých případech je svorka termostatu označena Aux / E / W2.

Pokud váš starý termostat používal dva samostatné vodiče a zakončil je samostatně na svorkách Aux a E, použijte další vodič a vodič ke spojení těchto vodičů dohromady.Poté připojte pomocný kabel k Aux / E / W2 *.* Vždy dodržujte pokyny výrobce pro zapojení.Výrobci mohou mít různé pokyny pro zapojení, aby to bylo správné.

Je to zřídka, ale stále možné.Pokud máte tradiční klimatizaci nebo tepelné čerpadlo a je na místě můstek RC-RH, máte pouze jeden adaptér a nemusíte se starat o dva transformátory ve vašem systému.

Pokud máte problémy s provozem, je bezpodmínečně nutné zajistit, abyste měli stejné připojení od úpravy vzduchu k termostatu ke kondenzační jednotce.K řešení problémů s termostatem využijte také naše další zdroje (další články) zde.

Tipy, jak zapojit termostat tepelného čerpadla

Výše uvedená tabulka vám pomůže, pokud máte otázku, jaká barva nitě kam patří.Kabely k termostatu se hodí.Barvy jako červená pro napájení a přejít na stanici R. Stejně jako u jiných barev a stanic.V závislosti na tom, kdo nakonec termostat připojil, nemusí dodržet barevný kód vodičů.

Před odstraněním starých vodičů vyfotografujte vodiče a skončete na spodní základně starého termostatu.Použijte svůj telefon k pořízení fotografie pro budoucí použití.

Před jakýmkoliv zapojením se vždy ujistěte, že je vypnuto napájení.Pokud na to zapomenete, může dojít k vyhoření transformátoru nebo vypnutí jističe NN.Nebo zapalte nízkonapěťovou pojistku.

Úplný seznam barev, povahy a účelu naleznete zde - Barvy vodičů termostatu tepelného čerpadla.

Barvy drátu termostatu tepelného čerpadla


Vaše teplota se může lišit od zde popsané.Výše uvedené schéma okruhu tepelného čerpadla pokrývá asi 90 % termostatu tepelného čerpadla.

Poznámka: Některé termostaty mohou mít funkci nazvanou Nouzová teplota, která po nastavení vypne tepelné čerpadlo.Poté aktivuje teplo z pásu, který se stává hlavním zdrojem ohřevu.Tato funkce by se měla používat pouze po omezenou dobu, protože náklady na energii jsou obvykle vyšší než u systému tepelného čerpadla.Použitá stanice je E.

Podívejte se na následující funkce, které se nacházejí ve většině moderních programovatelných termostatů.

 • Test nízkého napětí, který ukazuje, že vstupní napájení je nízké.

 • Chybové kódy, které vám řeknou, proč váš systém nefunguje správně.

 • Odstávka kompresoru alespoň 3 minuty slouží k zamezení zkratu v kompresoru.Krátký cyklus kompresoru zkracuje jeho životnost.

 • Programovatelné denní a noční nastavení cílové teploty.

 • Víkendové nastavení a funkce slev na dovolenou.

 • Možnost kontrolovat stav termostatu a ovládat parametry na dálku přes chytrý telefon nebo počítač.Tato funkce zvyšuje náklady na termostat.

Závěr o tom, jak zapojit termostat tepelného čerpadla

V posledním kroku vždy dodržujte pokyny pro zapojení a nastavení od výrobce termostatu.Nově nainstalovaný termostat vyžaduje speciální konfiguraci tepelného čerpadla.Návod k použití vám má pomoci orientovat se v nastavení a provést příslušné změny termostatu, aby správně fungoval jako tepelné čerpadlo.

Existují další konfigurace vodičů pro připojení a tepelné čerpadlo termostat, ale to jsou základy.Doufejme, že to bylo vysvětleno, abyste lépe porozuměli zapojení.Pokud máte zvlhčovač vzduchu a elektronický vzduchový filtr pro čistší vzduch, jsou pro tato zařízení nutné další kabely.Pro tyto vodiče dodržujte základní pokyny pro zapojení termostatu.Pokud jste zmateni, kontaktujte odborníka.Také by bylo levnější, kdyby to za vás udělal profesionální technik HVAC, než aby něco spálil kvůli špatné elektroinstalaci z dlouhodobého hlediska.


Pokyny pro zapojení termostatu a tepelného čerpadla --- pouze pro produkty SPRSUN


1. Vzhled termostatu

Přední Zadní2. Elektroinstalace termostatu a tepelného čerpadla


2,1 R32 Řada Clod Climate2.2 Řada měničů R32 CARELRelated Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692