Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Je tepelné čerpadlo klimatizací?

Je tepelné čerpadlo klimatizací?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-05-31      Původ:Stránky

Ne. Zatímco tepelné čerpadlo funguje v podstatě jako klimatizace, tepelné čerpadlo je všestranný a jedinečný přístroj s extra funkcí, kterou se můžete pochlubit.Technicky zvláštní roli při obracení chladných dnů hraje tepelné čerpadlo, které umožňuje vytápění místo chlazení domu.

Je však docela běžné zaměňovat systém tepelného čerpadla za pec nebo klimatizaci, zvláště pokud nerozumíte základům toho, jak to funguje.Naše další část se zaměřuje na stanovení základů systému tepelného čerpadla, jeho odlišení od klimatizace a na výhody takového systému.Zde jsou základy pro pochopení systému tepelného čerpadla.


Je tepelné čerpadlo klimatizací?


Co je systém tepelného čerpadla?

Jednoduše řečeno, a systém tepelného čerpadla je zařízení HVAC, které vám zajišťuje vytápění a chlazení pomocí mechanické energie.Systém využívá elektřinu k přenosu tepla z ideálního prostoru, jako je venkovní, do vašeho teplého domu během topné sezóny s tepelným čerpadlem.

V chladící sezóně je tomu naopak, přičemž tepelné čerpadlo nyní pracuje na odvodu tepla z vašeho chladného interiéru do tepla venku.To shrnuje tepelné čerpadlo jako systém, který teplo mezi prostory spíše přenáší, než aby je generoval, a poskytuje tak vynikající prostor a energetickou účinnost.

Systém tepelného čerpadla se skládá z různých součástí, které pomáhají dosáhnout principu přenosu tepla při použití.Konkrétně se systém skládá ze dvou částí, rozdělené konstrukce s ovládací jednotkou pro řízení vnitřního vzduchu a venkovní jednotky.Kromě toho součásti systému tepelného čerpadla také zahrnují:

 • Vzduchovody umožňují proudění teplého i studeného vzduchu prostorami

 • Kompresorové systémy pro pohyb chladiva v tepelném čerpadle

 • Topné pásy pro extra produkci tepla během chladných dnů

 • Cívky (kondenzátorová a výparníková cívka) k ohřevu a chlazení vzduchu v systému

 • Zpětný ventil, který odvádí tok chladiva

 • Vedení chladiva pro přenos chladiva do venkovních a vnitřních komponent

Zpětný ventil zůstává jednou z nejkritičtějších součástí, protože tato funkce umožňuje tepelnému čerpadlu absorbovat energii z venkovního prostředí a poté ji uvolnit uvnitř.

Tepelné čerpadlo vs. AC

Za mnoha okolností funguje tepelné čerpadlo stejně jako běžné klimatizace.Tepelné čerpadlo však funguje jako klimatizace pouze v režimu chlazení, protože oba systémy sdílejí cyklus chlazení s uzavřenou smyčkou.Zvláště, když je venku horko, když je klimatizace a tepelné čerpadlo vzduch-voda bude používat přesný mechanismus k pumpování chladného vzduchu do vašeho interiéru.Tento sdílený princip funguje tak, aby vás udržoval v chladu v obou systémech pomocí následujícího chladicího procesu.

 1. Teplý vzduch nebo teplo z interiéru je nasáváno a absorbováno do potrubí prostřednictvím motorizovaného ventilátoru.

 2. Teplý vzduch je vyfukován přes spirálu výparníku, aby se změnila jeho teplota.Zde kapalné chladivo proudí do spirály vnitřního výparníku a po absorbování tepla ze vzduchu se přeměňuje na plyn.

 3. Ochlazený vzduch proudí spojovacími kanály do ventilačních otvorů, cirkuluje ve vašem interiéru a snižuje teplotu.

 4. Mezitím se chladivo (nyní plyn) čerpá do venkovního kondenzátoru a po odevzdání tepla se mění zpět na kapalinu.

 5. Čerpadlo kompresoru poté změní tlak chladiva, aby umožnilo jeho čerpání přes dvě spirály.

 6. Proces opakuje cyklus, dokud není dosaženo optimální teploty nebo nastavené hodnoty termostatu tepelného čerpadla nebo klimatizace.

Jaký je hlavní rozdíl mezi tepelným čerpadlem a klimatizací?

Mechanismus

Není pochyb o tom, že podstatným rozdílem mezi těmito dvěma systémy zůstává schopnost tepelného čerpadla obrátit směr proudění vzduchu a změnit účinek.Pomocí reverzního ventilu tepelné čerpadlo pracuje tak, aby vás vytopilo uvnitř a zvýšilo teplotu pomocí reverzního ventilu v kompresoru.Tato funkce není přítomna u klimatizačních jednotek, které jsou závislé na jiném elektricky odolném mechanismu tepelného pásu uvnitř vnitřního klimatizačního zařízení.Jiné klimatizační jednotky dokonce využívají systém plynového kotle k akumulaci tepla při distribuci do interiéru.

Náklady

Tepelné čerpadlo zůstává drahou variantou pro oba, protože si připlatíte za instalaci celé jednotky.To má na paměti, že existuje vnitřní a venkovní jednotka s tepelným čerpadlem, což je spojeno s vyššími náklady na instalaci a údržbu.Cena přesto závisí na prodejci HVAC, se kterým spolupracujete, který vám může pomoci určit celý rozpočet.

Životnost

U jakéhokoli systému HVAC je životnost systému vždy důležitým faktorem s ohledem na proměnné, které se vždy do hry vkládají.Očekává se například, že klimatizační jednotky vydrží déle ve srovnání s tepelnými čerpadly, protože tepelná čerpadla se vždy používají k čerpání a chlazení uvnitř po celý rok.Ale AC jednotka, u které se očekává, že vydrží v průměru ne méně než 15 let, může skončit tak, že nedosáhne svého potenciálu kvůli prvkům, jako je spotřeba energie, špatná údržba nebo dokonce vyšší vlhkost.

Energetická účinnost

Systémy tepelných čerpadel využívající elektřinu nabízejí jedno z nejlepších energeticky účinných vytápění pro všechny vnitřní prostory v mírně chladných oblastech.To je ve srovnání se systémem tepelného čerpadla, který využívá zdroje topného paliva, jako je olej, propan nebo zemní plyn, k provozu HVAC v takových chladných podmínkách.

Například teploty klesající pod bod mrazu znamenají, že tepelné čerpadlo spotřebuje více energie na provoz a provoz, což snižuje účinnost HVAC a zvyšuje účty za elektřinu.Problémy energetické účinnosti však můžete vyřešit hybridním tepelným systémem, který kombinuje elektrický systém a pec pro optimální výkon po celý rok.

Mám tepelné čerpadlo nebo klimatizaci?

Nejlepším řešením při identifikaci vašeho HVAC systému je kontrola označení výrobce na jednotce nebo obalu.Podrobnosti, jako je číslo jednotky nebo součásti, vám mohou pomoci dozvědět se více o systému.Ještě lepší je, že vyhledávání detailů modelu na internetu může objevit mnohem více informací.Pokud ne, stále se můžete rozhodnout kontaktovat svého profesionálního prodejce HVAC nebo výrobce pro přesné odborné informace.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692