Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Odstraňování problémů s tepelným čerpadlem vzduch-voda

Odstraňování problémů s tepelným čerpadlem vzduch-voda

Zobrazení:2     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-07-12      Původ:Stránky

Stejně jako ostatní domácí spotřebiče, tepelná čerpadla vzduch-voda bude při používání nevyhnutelně mít nějaké chyby nebo selhání.Čekání na poprodejní podporu může trvat příliš dlouho, takže je nutné, aby si uživatelé osvojili některé znalosti údržby sami.Následuje seznam některých běžných problémů a odpovídajících řešení:

(Tato řešení jsou pouze pro informaci. V případě specifických problémů se prosím obraťte na odbornou technickou podporu.)


Odstraňování problémů s tepelným čerpadlem vzduch-voda

Ztráta oleje v kompresoru?

Analýza poruch: 1. Absorpční tlak je příliš nízký;3. Otevření tepelného expanzního ventilu nestačí.

Řešení: 1. Zvyšte boční zatížení výparníku a zkontrolujte, zda není ucpaný ventil absorpční trubky;2. Nastavte stupeň otevření tepelného expanzního ventilu.

Příliš hlučný kompresor?

Analýza poruch: 1. nízký tlak oleje;2. prasklý tlumič výfuku nebo výfukový ventil;3. vnitřní potrubí a upevňovací část ventilu se uvolňují a vibrují;4. nadměrné otevření tepelného expanzního ventilu.

Řešení: 1. Vyměňte maziva, tlumiče nebo výfukové ventily;2. Zkontrolujte a upevněte kompresor, potrubí a ventily;3. Nastavte stupeň otevření tepelného expanzního ventilu.

Nelze vypnout kompresor?

Analýza poruch: 1. Hodnota odporu detektoru senzoru je nesprávná nebo je vodič senzoru přerušený;2. Termostat se porouchá nebo je špatně umístěn.

Řešení: 1. Vyměňte detektor senzoru;2. Vyměňte nebo opravte termostat.

Špatný topný výkon?

Analýza poruch: 1. Poškození výfukového ventilu kompresoru a tepelného expanzního ventilu;2. V systému chybí chladivo nebo vzduch nebo jiné nekondenzovatelné plyny;3. Porucha regulátoru odtávání a časového relé;4. Netěsnost elektromagnetického zpětného ventilu;5. Hydrofilní hliníkový plech je blokován prachem.

Řešení: 1. Vyměňte nebo opravte výfukový ventil a tepelný expanzní ventil;2. Po zjištění úniku doplňte chladivo nebo vyměňte vysoušedlo/chladivo;3. Vyměňte a opravte regulátor odmrazování nebo časové relé;4. Vyměňte elektromagnetický přepínací ventil;5. Omyjte hydrofilní hliníkový plech kartáčem.

Poleva na povrchu kompresoru?

Analýza poruch: 1. Tepelný expanzní ventil selže nebo se příliš otevírá;2. Termožárovka tepelného expanzního ventilu odpadne;3. Jádro tepelného expanzního ventilu je zablokované nebo je nastavení teploty nevhodné;4. Plnění chladiva je nedostatečné.

Řešení: 1. Nastavte, vyčistěte a vyměňte tepelný expanzní ventil;2. Znovu zabalte termostat;3. Znovu nastavte jádro tepelného expanzního ventilu nebo znovu nastavte teplotu;4. Detekce netěsností a plnění chladiva.

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692