Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Průvodce nastavením teploty tepelného čerpadla zdroje vzduchu

Průvodce nastavením teploty tepelného čerpadla zdroje vzduchu

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-06-21      Původ:Stránky

b3e338f129107b47165a40f1b228a1b

Pokud vás nebaví vysoké účty za energii, zvažte ekologickou alternativu vytápění vašeho okolí: vzduchová tepelná čerpadla.Jsou to inovativní zařízení, která využívají venkovní vzduch k výrobě tepla a zútulňují a zútulňují váš domov v chladnějších obdobích.Vzhledem k tomu, že se jedná o typ tepelného čerpadla vzduch-voda (místo vzduch-vzduch), i v případě, že by mělo být tepelné čerpadlo využíváno pro chlazení, má minimální výstupní teplotu a maximální dosažitelnou teplotu vody.

Teplotní rozsah tepelného čerpadla je vynikajícím faktorem, pokud potřebujete udržet svůj domov pohodlný po celý rok.Zařízení tepelných čerpadel přenášejí teplý vzduch z jednoho místa na druhé a mohou nabídnout účinné chlazení v letní sezóně a vytápění v zimě.

Majitel domu se bude muset seznámit se standardními prvky jednotky tepelného čerpadla, včetně teploty, která je neúčinná.Zde je bližší pohled:


Vzduchová tepelná čerpadla


Tato elektrická zařízení můžete použít k přenosu tepelné energie z jednoho místa na druhé.Spotřebiče přirozeně absorbují teplo z venkovního vzduchu a přenášejí ho do domu pro vytápění a ohřev vody.Tepelná čerpadla však mají základní rozsah venkovní teploty vzduchu, ve kterém můžete teplo efektivně odebírat, a jakmile jsou teploty mimo tento rozsah, nemusí efektivně fungovat.

Maximální výstupní teplota tepelných čerpadel (pro vytápění) a nejnižší výstupní teplota (pro chlazení) jsou další funkce.Ačkoli modely tepelných čerpadel a výrobci mohou mít různé maximální a nejnižší teplotní rozsahy pro provozní a výstupní teploty, obvykle pracují v základním teplotním rozsahu.

Typicky mohou tepelná čerpadla fungovat při teplotách venkovního vzduchu až do -4 °F (-20 °C) a až do přibližně 20 °C (68 °F).Výstupní teploty tepelných čerpadel vzduch-voda mohou být až asi 140 °F (60 °C) pro vytápění a až asi 5 °C pro chlazení.


Pochopte, jak fungují tepelná čerpadla se vzduchovým zdrojem


Než se pustíte přímo do nastavení, je důležité vědět, čím se nová jednotka tepelného čerpadla liší od jiných způsobů kolaudace, které jste možná používali.Tradiční pece poháněné plynem produkují teplo přenášené do vašeho domova prostřednictvím potrubí s laskavým svolením dmychadla pece.Zařízení tepelného čerpadla má také potrubí, ale pravidelně nevyfukuje vzduch potrubím.Místo toho čerpadlo neustále pohybuje vzduchem.

Tepelná čerpadla přenášejí teplo zvenčí a směrují ho do vašeho domova.Mohou to udělat pouze tehdy, když je venkovní teplota nad bodem mrazu.Jakmile teplota klesne pod bod mrazu, zařízení využívají záložní prvek, který spotřebuje mnohem více elektřiny.


Naučte se, jak nastavit správnou teplotu tepelného čerpadla


Jste jediní, kdo může určit ideální nastavení teploty tepelného čerpadla pro váš dům.Energetické oddělení však lidem radí, aby udržovali svůj systém kolem 68 stupňů Fahrenheita.

Teplota vám musí zajistit pohodlí a umožnit efektivní provoz systému, když je váš domov hotový a členové rodiny jsou vzhůru.Použijte to jako výchozí bod a poté upravte podle níže uvedených tipů.


Nastavte s ohledem na přesnou teplotu


K vytápění vašich domovů plynové pece přerušovaně vyfukují vzduch přes potrubí.Ale protože do domu neustále nečerpají horký vzduch, je vypouštěný horký vzduch často teplejší než vzduch produkovaný tepelným čerpadlem.

Tradičně pece vyfukují vzduch o teplotě 120 stupňů, zatímco tepelné čerpadlo používá vzduch mezi 90-100 stupni.Pamatujte, že jakmile nastavíte teploty pomocí tepelného čerpadla, malé množství ujde dlouhou cestu, protože vzduch je nepřetržitě směrován do vašeho domova.Musíte se zaměřit na nastavení teploty tepelného čerpadla, které ukazuje, jak se potřebujete cítit.


Očekávejte delší cykly s tepelným čerpadlem.


Další metodou, kterou lze odlišit tepelná čerpadla od zařízení na plyn, je účinnost.Spotřebiče tepelných čerpadel jsou mnohem efektivnější při trvalém provozu.S tímto tokenem, navzdory nastavení, na které tepelné čerpadlo umístíte, možná budete chtít, aby fungovalo výrazně déle, než by bylo nastaveno v cyklu pece.

Stejně jako při výběru nové nejlepší teploty budete muset projít několika pokusy a omyly, abyste zjistili, které nastavení se nejlépe hodí pro váš domov.

Všimli jste si, že většina majitelů domů vypnula svá tepelná zařízení, aby snížili své měsíční náklady.Chcete-li zajistit úsporu nákladů a vysokou účinnost, doporučuje se vypnout tepelné čerpadlo a termostaty zůstat konstantní (nebo snížené o ne více než 1 nebo 2 stupně Celsia).

Když systém vypnete, tepelné čerpadlo musí v chladnějších měsících pracovat mnohem usilovněji a spotřebovávat mnohem více elektřiny, aby se vrátilo na svou špičkovou výkonnostní úroveň.


Využijte časovač ponoření


Především vzduchové tepelné čerpadlo efektivně ohřívá teplou vodu ročně.V mnoha domácnostech je teplota teplé vody často nastavena na termostatu zásobníku na přibližně 47 °C.Zvýšení teploty při nastavování zbytečně zvyšuje provozní náklady.

Během mrazivého počasí musí majitelé domů s tepelnými čerpadly místo navyšování účtů za vytápění využít časovač ponoření, který lze použít ke „zvýšení“ teploty vody: vysoce nákladově efektivní přístup.

Množství teplé vody, které rezidence potřebuje, bude určovat, jak často se časovač ponoření 'posílí', ačkoli je typické dvakrát denně.

Tato volba je výhodná, když je tepelné čerpadlo pod větším zatížením, například když je pro domácí hosty vyžadována extra teplá voda.Pokud je hodně sněhu, udržujte oblast kolem tepelného čerpadla volnou, protože zablokované proudění vzduchu brání správnému fungování spotřebiče.


Nechte termostat na pokoji


Domácnosti používající vysokovzdušné pece mohou strávit mnoho času hledáním metod, jak ušetřit peníze se svými jednotkami.Proces, který často zahrnuje udržování termostatů na nízké teplotě, což umožňuje ušetřit nějaké peníze.Tato technika však není vynikající pro zařízení s tepelným čerpadlem.

Těmto spotřebičům trvá vytopení domova delší dobu než jednotce poháněné plynovým kotlem, což přirozeně znamená, že musí být zapnuté déle.Navíc nastavení jeho teploty na velmi nízkou může znamenat nakopnutí záložního prvku tepelného čerpadla do ozubeného kola, které bude spotřebovávat více energie a ne méně.Opět se zaměřte na teplotu, kterou chcete, aby váš domov cítil, a přizpůsobte se.

Nákup chytrého termostatu má řadu výhod pro požadavky na chlazení a vytápění.Abyste ušetřili své účty za energie, můžete svůj systém naprogramovat tak, aby chladil nebo vytápěl váš domov, jakmile bude obsazený.

S chytrými teplotními plány můžete výrazně zvýšit účinnost tepelného čerpadla díky zvýšené kontrole teploty.Můžete nastavit časovač pro aktivaci tepelného čerpadla hodinu před vaším příjezdem, abyste se mohli vrátit do příjemně teplého domova.Navíc jej můžete naprogramovat tak, aby se spustil hodiny předtím, než všichni vstanou z postele.

Inteligentní termostat vám také pomáhá řídit provozní teplotu tepelného čerpadla bez ohledu na vaši polohu.Jednoduše, můžete použít svůj mobilní telefon k propojení s termostat jednotka pro vzdálený přístup a ovládání.Inteligentní termostat můžete také naprogramovat tak, aby automaticky upravoval nastavení teploty podle venkovního počasí.


Pokyny pro udržení ideálního rozsahu teplot tepelného čerpadla


Zde je několik rad, jak udržet vaše tepelné čerpadlo v provozu s maximální účinností po celý rok:

Zkontrolujte tepelné čerpadlo


Pravidelné monitorování je prvním krokem k zachování ideálního teplotního rozsahu tepelného čerpadla.Znamená to hledat jakékoli známky poškození, jako jsou praskliny nebo netěsnosti.Je také důležité hledat překážky nebo blokády, které mohou bránit volnému proudění vzduchu systémem.


Pravidelně čisté filtry


Znečištěné filtry snižují účinnost vašeho systému a zvyšují spotřebu energie.Filtry byste měli čistit nebo měnit každé tři měsíce (nebo častěji, pokud je to nutné), abyste zachovali účinnost vašeho systému.


Upravte nastavení teploty


Úprava nastavení teploty na základě venkovních povětrnostních podmínek a ročního období je nezbytná.Jakmile jsou teploty v létě nadprůměrné, nastavte termostat relativně níže než obvykle, aby vaše zařízení nemuselo příliš pracovat.

Jakmile teploty v zimě klesnou pod bod mrazu, zvyšte ji mírně nad pokojovou teplotu, aby zůstala teplá, aniž by se jednotka přetěžovala.


Dobře izolujte svou domácnost.


Špatná izolace má za následek značné ztráty tepelné energie a způsobuje nárůst účtů za elektřinu.Je to důsledek neefektivních topných jednotek.Tepelná čerpadla jsou náročná na to, aby udržela krok s potřebou teplého vzduchu venku a vnitřních teplot v chladných obdobích.Režim topení je výrazně ovlivněn.Využijte odbornou pomoc k dosažení dlouhodobých pozitivních výsledků.


Odnést


Většina majitelů domů potřebuje během několika měsíců pomoci správně regulovat termostaty svých tepelných čerpadel.Nastavení vysoké teploty spotřebovává více energie, takže když chcete udržet nízké náklady na energii, je důležité věnovat pozornost nastaveným hodnotám termostatu.Tepelná čerpadla mohou být neúčinná, pokud je teplota nastavena příliš nízko.

Ideální nastavení teploty se obvykle projeví časem, ale doporučené rozsahy jsou skvělým místem, kde začít.Doporučená nastavení teplotního rozsahu pro vaše tepelné čerpadlo v průběhu ročních období, aby byly splněny vaše požadavky na vytápění bez vysokých nákladů na energie, jsou podrobně popsány ve výše uvedené příručce.

V neposlední řadě si minimálně dvakrát ročně (i vícekrát!) zajistěte odbornou údržbu.Ve společnosti SPRSUN používají nejmodernější metody a vybavení, aby zaručili, že vaše tepelné čerpadlo bude fungovat tak efektivně, jak je to jen možné.Zahrnuje posouzení elektrického systému, kontrolu opotřebení a v případě potřeby doplnění hladiny chladiva.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692