Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Průvodce výběrem tepelných čerpadel pro domácnost se zdrojem vzduchu

Průvodce výběrem tepelných čerpadel pro domácnost se zdrojem vzduchu

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-06-05      Původ:Stránky

Tepelná čerpadla pro domácnost se vzduchem se stále více a více používají na trhu ohřívačů vody a HVAC díky své energetické účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí.Jako druh nového energetického produktu tepelná čerpadla vzduch-voda matou spotřebitele mnoha otázkami, jako je cena, provozní náklady, topný výkon, COP, záruka atd.


SPRSUN DC invertorová tepelná čerpadla pro domácnost

Po seriózním zvážení se mnoho spotřebitelů rozhodne pro vytápění zvolit tepelné čerpadlo vzduch voda.Uvědomují si důležitost výběru zdroje vzduchu domácí tepelné čerpadlo se správným topným výkonem, navíc s energetickou účinností, dodavatelem a zárukou.

Topný výkon

Jaké faktory je třeba vzít v úvahu při výběru správného topného výkonu?

Jedním z nich je chladící zátěž v létě a topná zátěž v zimě.Na zatížení chlazením a vytápěním má vliv mnoho faktorů, jako je plocha, stavební podmínky atd. Podrobnější výpočet je potřeba stanovit podle konkrétní situace.Obecně je topný výkon na metr čtvereční v komunitě asi 70-80w.

Za druhé, velikost skutečné topné plochy.Aby vyhovoval vašim potřebám vytápění, je při výběru velmi důležitá skutečná topná plocha, kromě počtu místností, ve kterých místnostech je podlahové vytápění instalováno atd.

Za třetí je to tepelná ochrana domu.Pro uživatele, kteří používají podlahové vytápění, je tento problém snadno pochopitelný;u běžných domů postavených obyvateli jsou stěny tenké a není zde žádná vnější izolace stěn, takže tepelné ztráty jsou příliš rychlé.Pro takovou situaci byste měli zvolit tepelné čerpadlo s vyšší kapacitou.Doporučuje se však nejprve provést izolaci stěny, jinak se následná spotřeba energie zvýší.

Při nákupu vzduchového tepelného čerpadla si můžete spočítat plochu vašeho domu, zhodnotit jeho tepelnou izolaci a specifikovat topnou zátěž.Poté mohou uživatelé poskytnout relevantní informace, aby dodavatel tepelného čerpadla mohl navrhnout správné modely vzduchových tepelných čerpadel.

Výrobce tepelných čerpadel

Trh vzduchových tepelných čerpadel je plný mnoha značek a různých tříd produktů.Pokud si tedy chcete vybrat správné topné zařízení, nejdůležitější je vybrat si profesionálního výrobce tepelného čerpadla.Pokud dodavatel tepelných čerpadel nemá žádné technologické přednosti, bude jen malá záruka kvality a účinnosti, protože výroba vzduchových tepelných čerpadel vyžaduje v této oblasti určitý stupeň výzkumných a vývojových schopností.

Koeficient výkonu

Zda je produkt energeticky úsporný, velmi závisí na jeho COP.Provozní náklady vzduchového tepelného čerpadla jsou předmětem zájmu mnoha uživatelů.Když si kupujete produkty vzduchových tepelných čerpadel, můžete se nejprve podívat na jejich energetickou účinnost.Na současném trhu mají oficiální produkty vzduchových tepelných čerpadel obvykle na jednotkách štítek energetické účinnosti.Zda je produkt energeticky úsporný či nikoliv, můžeme posoudit na základě jeho COP.

Poprodejní záruka

Poprodejní záruční doba u některých značek domácích tepelných čerpadel je pouze jeden rok, ale na takové produkty je příliš krátká.Proto, když si uživatelé kupují vzduchová tepelná čerpadla, je záruční doba pro poprodejní servis také jednou z otázek, které je třeba zvážit.Pokud je doba servisu dostatečně dlouhá, tím větší záruka pro zákazníky bude.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692