Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Proč vaše tepelné čerpadlo zdroje vzduchu neohřívá vodu efektivně?

Proč vaše tepelné čerpadlo zdroje vzduchu neohřívá vodu efektivně?

Zobrazení:3     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-11-06      Původ:Stránky

Nedávno jeden zákazník oznámil, že jeho vlastní vzduchové tepelné čerpadlo (ASHP) se používá již delší dobu a zjistil, že neohřívá teplou vodu tak efektivně jako dříve.Co se vlastně děje?Abychom této problematice porozuměli důkladněji, požádali jsme o pomoc našeho technického inženýra a shrnuli několik důvodů nedostatku tepla ve výstupní vodě ASHP.


SPRSUN Projekt tepelného čerpadla vzduchového zdroje


Nedostatek chladiva

Chladivo je klíčovým materiálem vzduchové tepelné čerpadlo k ohřevu vody.Aby se vyrobila horká energie, musí ASHP vzít chladivo jako meziprodukt k absorbování energie ze vzduchu.Pokud se však vzduchové tepelné čerpadlo používá delší dobu, může dojít k úniku chladiva.Jakmile se sníží množství chladiva, tepelný výkon zařízení se přirozeně sníží a teplota teplé vody pak samozřejmě klesne.


Řešení: doplňte chladivo


Měřítko Buildup

Vzhledem k tomu, že složky ASHP jsou v prostředí horké vody dlouhou dobu, je snadné vytvořit vodní kámen.V měřítku jsou různé složité prvky, takže tepelná vodivost je nízká.Velké množství vodního kamene hromadícího se v teplovodním systému zabere prostor, který původně náleží teplé vodě.Tímto způsobem je evidentně oslaben topný efekt vzduchového tepelného čerpadla.


Řešení: pravidelně čistěte systém tepelného čerpadla.


Špatná instalace

Vzduchové tepelné čerpadlo, jak již název napovídá, potřebuje k výrobě tepla absorbovat energii ze vzduchu.Přestože tedy nepotřebuje spotřebovávat uhlí a zemní plyn, je třeba věnovat více pozornosti místu instalace.


Řešení: obecně se doporučuje, aby bylo vzduchové tepelné čerpadlo instalováno na místě s dobrou cirkulací vzduchu, jako je balkon, zahrada atd. Tyto polohy mají nejen silnou cirkulaci vzduchu, ale mají také vhodnou teplotu vzduchu, která je příznivější absorpci tepla a ohřev ASHP.


Příliš mnoho nečistot na lamelách výparníku

Protože je možné hromadit nečistoty ve vodním systému, totéž platí pro žebra výparníku ASHP, která je v přímém kontaktu s vnějším světem.Tepelné čerpadlo potřebuje kontakt se vzduchem přes lamely výparníku, aby absorbovalo tepelnou energii ze vzduchu.


Obecně řečeno, čím větší je kontaktní plocha mezi žebry výparníku a vzduchem, tím lepší je celkový topný účinek zařízení.Při dlouhodobém provozu však může prach, vlasy a další látky ve vzduchu zakrývat žebra, což ovlivňuje účinnost ohřevu ASHP.


Řešení: jak to vyčistit?Velmi jednoduché, vypněte ohřívač vody, nastříkejte na lamely výparníku odpovídající čisticí prostředek, otřete je shora dolů hadrem a nakonec opláchněte vodou.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692