Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Prodlužte životnost svého ohřívače vody výměnou anodové tyče

Prodlužte životnost svého ohřívače vody výměnou anodové tyče

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2016-07-08      Původ:Stránky

Výměna anodová tyč v ohřívači vody před jeho selháním může zpomalit korozi uvnitř nádrže a výrazně prodloužit životnost ohřívače vody, někdy ji dokonce zdvojnásobit.

Většina nádrží ohřívačů vody je ocelová s tenkým skleněným obložením, které chrání kov před korozí.Protože obložení nakonec praskne, mají nádrže druhou linii obrany proti rzi: dlouhou kovovou 'anodovou tyč', která přitahuje korozivní prvky ve vodě.Když samotná tyč zkoroduje natolik, že už nemůže dělat svou práci, nádrž brzy zreziví, vyteče a potřebuje výměnu.Pokud však vyměníte anodovou tyč dříve, než selže, přibližně každých pět let, můžete zdvojnásobit životnost svého ohřívače vody.

Tyče jsou vyrobeny z hořčíku, hliníku nebo slitiny hliníku/zinku.Hliníkové náhradní tyče se prodávají v domácích centrech.Ve většině případů je na horní straně ohřívače vody vidět šestihranná hlava tyče.Pokud šestihrannou hlavu nevidíte, podívejte se do uživatelské příručky.Tyč může být pod plechovým víkem ohřívače vody nebo připojena k výstupní vsuvce teplé vody.(Několik novějších nádrží s plastovým obložením nemá žádné anodové tyče, které by bylo třeba vyměnit.)

Než začnete, zavřete uzavírací ventil, zapněte horkou vodu na kohoutku, abyste uvolnili tlak, a vypněte elektřinu nebo plyn do ohřívače.Otevřete vypouštěcí ventil u dna nádrže a vypusťte několik galonů vody. Pozor: Voda je horká!

Vypusťte trochu vody z nádrže, abyste zkontrolovali rez.Je čas na nový ohřívač vody, pokud vidíte rezavé vločky (nejen oranžová voda, která může pocházet ze zkorodovaného potrubí nebo studniční vody).Pokud je voda čistá, vyjměte tyč a zkontrolujte její stav.

K uvolnění tyče budete potřebovat vzduchový kompresor, rázový utahovák s pohonem 1/2 palce a 1-1/16 palce.zásuvka.Pokud nemáte rázový utahovák, jděte si koupit levnou za cca 30 dolarů.Dokonce i s přerušovací tyčí může být téměř nemožné uvolnit anodovou tyč.

Vypněte napájení nebo plyn.Poté zavřete ventil studené vody v horní části nádrže a vypusťte několik galonů.Uvolněte šestihrannou hlavu pomocí rázového klíče, ale zbytek cesty odšroubujte rukou.

Náznak: Šestihranná hlava může být pod plastovou krytkou.Odkryjte ji, poté ji vytáhněte nahoru a ven a zkontrolujte její stav.

Kupte si novou anodovou tyč v domácím centru nebo online.Pokud máte nad ohřívačem volný prostor menší než 44 palců, nainstalujte pružnou tyč.Zapněte vodu, elektřinu nebo plyn a vypusťte vzduch ze systému.Kontrolujte stav své anodové tyče každé tři roky.

Pokud je šestihranná hlava umístěna pod horní částí ohřívače, budete potřebovat 1-1/16-in.zásuvky, abyste se k němu dostali.Pokud vyčnívá nad horní část, můžete použít jakýkoli typ klíče.Je pravděpodobné, že vaše stará anodová tyč zamrzne na místě korozí.Potřete hlavu lubrikantem ve spreji, jako je WD-40, a nechte ji několik minut proniknout.Možná budete muset také navléknout trubku 'podvodníka' přes rukojeť klíče, abyste zvýšili točivý moment.Váha vody v nádrži většinou stačí na to, aby se celý ohřívač neprotáčel.Ale pokud se začne pohybovat, požádejte pomocníka (nebo dva), aby ho držel na místě.

Když se závity uvolní, přestaňte se otáčet a hledejte vodu kolem šestihranné hlavy.Pokud zjistíte únik, vypusťte nádrž dále.Pokud nemáte dostatek prostoru nad hlavou k vytažení tyče z nádrže, ohněte ji při vyjímání.Když si pak koupíte nový prut, vyberte si flexibilní, 'segmentovanou' verzi.Před instalací nové tyče natřete závity teflonové trubky těsnicím prostředkem.Nepoužívejte pásku, protože může snížit účinnost tyče.Než zapnete vodu a elektřinu nebo plyn, vypusťte z nádrže další galon, abyste vypláchli všechny zbývající nečistoty.

Požadované nástroje pro tento projekt

Než začnete, mějte potřebné nástroje pro tento DIY projekt seřazený – ušetříte si čas a frustraci.

 • Vzduchový kompresor

 • Sada zásuvka/ráčna

 • Kbelík

 • Impact Wench

 • Hadry

Požadované materiály pro tento projekt

Vyhněte se nákupům na poslední chvíli tím, že budete mít všechny své materiály připravené předem.Zde je seznam.

 • Lubrikant ve spreji

 • Cheater trubka (ocelová trubka, která se hodí přes rukojeť nástrčného klíče pro zvýšení točivého momentu)

 • Teflonový tmel na závity potrubí

 • Anodová tyčRelated Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692