Home / Heat Pumps / Invertorová tepelná čerpadla R290 - Katalog
 
Energetický štítek ERP A+++
Invertorová tepelná čerpadla R290 DC
Kontakt pro partnerství >>
 
DC invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda SPRSUN R290 je navrženo s DC invertorovým kompresorem Panasonic a DC invertorovým ventilátorem, aby splňovalo přísné požadavky na ekologickou šetrnost, účinnost, stabilitu a tichost. Kromě využití zeleného plynu R290 a invertorové technologie je nová jednotka také hodnocena energetickým štítkem A+++, což snižuje účty za energii pro obytné účely. Jako ideální volba více funkcí (topení, chlazení a/nebo ohřev vody) má tepelné čerpadlo R290 ve srovnání s řadou R410/R32 následující významné vlastnosti.

Invertorová tepelná čerpadla R290 DC

Projekty po celém světě

Časté dotazy k tepelným čerpadlům s DC invertorem

 • Jaké jsou rozdíly mezi invertorovými a neinvertorovými tepelnými čerpadly?

  Rozdíl mezi invertorovými a neinvertorovými tepelnými čerpadly spočívá ve způsobu dodávky energie. Neinvertorová tepelná čerpadla obvykle fungují tak, že se systém zapíná a vypíná. Když jsou zapnutá, pracují na 100 % výkonu, aby zajistila vysokou potřebu tepla v nemovitosti. Takto fungují, dokud není dosaženo požadovené vnitřní teploty. Poté se cyklicky zapínají a vypínají, aby tuto teplotu udržovaly.
   
  Naopak invertorová tepelná čerpadla používají kompresor s proměnlivými otáčkami, který tyto teploty moduluje tím, že zvyšuje a snižuje své otáčky tak, aby přesně odpovídaly požadavkům na poptávku nemovitosti podle toho, jak se mění venkovní teplota.
 • Proč jsou invertorová tepelná čerpadla tak účinná?

  Invertorová tepelná čerpadla jsou účinná, protože dokáží automaticky regulovat otáčky kompresoru a měnit je v závislosti na okolní teplotě. Výsledkem je stabilnější vnitřní teplota. Kromě toho nepřestanou pracovat, když dosáhnou vnitřní teploty, ale naopak zachovají funkčnost při nízké spotřebě energie.
   
  Obvykle, když okolní teplota klesne, invertorové tepelné čerpadlo upraví svůj výkon tak, aby nabídlo vyšší topný výkon. Například při teplotě -15 ℃ se topný výkon upraví na 60 %, zatímco při teplotě -25 ℃ se topný výkon upraví na 80 %. Tato technologie je kíčová pro dosažení vysoké účinnosti invertorových tepelných čerpadel.
 • Vyplatí se invertorové tepelné čerpadlo?

  Invertorová tepelná čerpadla mají velkou výhodu oproti obyčejným tepelným čerpadlům.  Mezi první výhody patří skutečnost, že dochází k menšímu opotřebení, které je u tepelných čerpadel běžné. Obsluha invertorových tepelných čerpadel je poměrně snadná a nevyžaduje speciální servisní úkony.
   
  V porovnání s obyčejnými tepelnými čerpadly jsou invertorová čerpadla vysoce účinná, mají nižší hlučnost, lepší efekt úspory energie a nižší výdaje za spotřebu energie. Je snadné je udržovat, a náklady na jejich provoz jsou nízké. Instalace invertorového tepelného čerpadla vyžaduje méně prostoru ve srovnání s obyčejnými tepelnými čerpadly, protože není potřeba vyrovnávací nádrž, která je snutná pro instalace s obyčejnými neinvertorovými tepelnými čerpadly.

 • Jak funguje invertor tepelného čerpadla?

  Invertorové tepelné čerpadlo obvykle pracuje s využitím speciální technologie - invertorového kompresoru s proměnnými otáčkami. Tato technologie umožňuje tepelným čerpadlům pracovat v plném rozsahu (0 - 100 %). Toho dosahuje nepřetržitou analýzou aktuálních podmínek a teploty v domácnosti. Následně upravuje svůj výkon tak, aby zajistil, že teploty a podmínky zůstanou co nejlepší. Tím zvyšuje účinnost a komfort. Obvykle invertorové tepelné čerpadlo donekonečna upravuje svůj výkon, aby udrželo stálou regulaci teploty. Kromě toho invertorové tepelné čerpadlo obvykle reaguje na měnící se požadavky na teplo, aby kontrolovalo případné výkyvy teplot a udržovalo je na minimální úrovni.
 • Co je tepelné čerpadlo s invertorovým řízením?

  Invertorová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným řešením vytápění a chlazení. Udržují teplo v domácnostech, firmách a veřejných a sociálních zařízeních během chladného počasí. Současně pomáhají udržovat chladné teploty při extrémně horkém počasí. Navíc jsou navržena tak, aby umožňovala ohřev vody, chlazení a vytápění domu. Mohou fungovat již při teplotě 20 ℃ s maximálním topným výkonem, který se pohybuje od 9,5 kW do 32 kW. Mají maximální teplotu vody 60 ℃. Invertorová tepelná čerpadla mají energetickou třídu ERP A+++ a mohou pomoci ušetřit náklady na energii v domácnosti.

Máte zájem stát se naším prodejcem nebo OEM/ODM partnerem?

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace