Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Snížení hluku: 3 způsoby, jak snížit hladinu hluku tepelných čerpadel zdroje vzduchu

Snížení hluku: 3 způsoby, jak snížit hladinu hluku tepelných čerpadel zdroje vzduchu

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-10-27      Původ:Stránky

Hlukové znečištění je snadné ignorovat, ale práce a život v hlučném prostředí po dlouhou dobu mohou mít více či méně špatné účinky na tělo.Hluk ovlivňuje naši konverzaci, práci a spánek.

Proto je hledání čistších a udržitelnějších zdrojů obzvláště naléhavé.Tepelná čerpadla jsou stále oblíbenější jako energeticky úsporné a ekologické výrobky.


Zvukové hodnocení běžné konverzace se pohybuje mezi 30 DB až 60 DB, což je přijatelné.Většina venkovních jednotek tepelných čerpadel má hlučnost 60 DB, což odpovídá běžné konverzaci.Některé nejnovější modely supertichých tepelných čerpadel s nejmodernější technologií mají nižší hladinu hluku, řekněme 50 DB.U vnitřních jednotek je hladina hluku z velké části od 18 do 30 DB.Kromě toho, čím novější tepelná čerpadla, tím jsou tišší;proto produkují nižší hluk.


Pokud tedy vaše tepelné čerpadlo generuje více než 60 DB hluku, je načase prozkoumat vaše tepelné čerpadlo, abyste našli zdroj tak hlasitého hluku.


Hluk pochází hlavně z ventilátoru a kompresoru, částečně z vodních čerpadel a potrubí.Provoz stroje způsobuje vibrační hluk od součástí tepelného čerpadla.


Zde, abych byl konkrétní, chci osvětlit metody snižování hluku vzduchových tepelných čerpadel.


1. Vyberte si a upgradujte nejnovější vzduchová tepelná čerpadla.


Za prvé, výběr správného vzduchového tepelného čerpadla podle vašich specializovaných potřeb vytápění a chlazení je základním hlediskem.Dále v tabulce parametrů zkontrolujte hladinu hluku hlavní části tepelného čerpadla

komponenty.Nejlepší je, že si vyberete ty účinné s nejnižší hlučností.Kromě toho byste si měli také uvědomit, že čím novější tepelná čerpadla, tím pokročilejší technologie redukce hluku se používá,

v důsledku toho tím méně hluku produkují.


Kromě toho, pokud je vaše tepelné čerpadlo tak staré, že vytváří velmi hlasitý hluk, výměna za nové by byla lepší volbou, protože všechny stroje se časem a stářím opotřebovávají.Tepelné čerpadlo vydrží v průměru 10 až 15 let v závislosti na frekvenci používání a údržbě.Jeho životnost se ještě zkrátí, pokud jej budete často používat, ale zanedbáte údržbu.Tepelná čerpadla se navíc po tolika letech vyplatila, takže se jich můžete bez lítosti zbavit.


2. Najděte optimální umístění a okolí pro vaše vzduchová tepelná čerpadla.Po zakoupení záleží na hlučnosti vašeho stroje také místo instalace vašich tepelných čerpadel.Venkovní jednotku raději držte co nejdále od oken ložnice nebo míst, kde často relaxujete a odpočíváte.Stejně tak zajistěte, aby místo instalace bylo co nejdále od vašich sousedů.


Také se musíte vyhnout montáži jednotek příliš vysoko, aby se hluk přenášel do domu vašeho souseda bez překážek.Nejlepším postupem je umístit tepelná čerpadla na zem pomocí tlumícího polštáře podvozku, kterým se tepelná čerpadla SPRSUN také pyšní, aby pomohl opravit vaši jednotku a zabránit jejím intenzivním vibracím.


3. Pravidelně kontrolujte údržbu a izolujte komponenty.


Zákon platí pro vše, že poté, co si něco koupíme, je nutná pravidelná a včasná kontrola, abychom případné drobné problémy rozpoznali a následně je utlumili v zárodku.


Pravidelná údržba tepelných čerpadel by měla zahrnovat kontrolu, zda jsou díly, šrouby nebo šrouby uvolněné nebo ne, zda jsou opotřebované nebo roztrhané či nikoli.Pokud jsou náhradní díly opotřebované, měli byste je vyměnit.A pokud jsou volné, měli byste je upevnit.


Kromě výměny a upevnění příslušenství můžete také použít některé izolační metody, které pomohou snížit hluk.


Chcete-li minimalizovat hlukový dopad tepelných čerpadel na vaše sousedy, můžete použít ploty a zdi, které pomohou hluk blokovat.


Hlučnost venkovní jednotky můžete snížit obalením kompresoru a instalací pryžové podložky a pružinového tlumiče.


U potrubních tepelných čerpadel je výběr dobré izolační vrstvy potrubí důležitý, aby vás udržela v teple a pomohla snížit a odstranit hluk.


Pro snížení hluku vodního čerpadla zvažte použití zvukové izolace k uzavření čerpadla.Můžeme to izolovat zvenčí.


Zvláště stojí za zmínku, že musíme zajistit, aby se teplo generované při provozu a energie transformovaná hlukem uvnitř krytu šířily ven včas, aby bylo zaručeno, že nárůst teploty čerpadla bude v povoleném rozsahu.Zároveň by pro nás měla být snadná údržba čerpadla.


Pro fancoil zkuste zvolit nízkohlučný a vysoce účinný.


Můžete také použít trendová zvukotěsná okna a závěsy ke snížení hluku v lidských uších.4. Technické vlastnosti SPRSUN tepelných čerpadel se vzduchovým zdrojem s plným DC invertorem


SPRSUN Tepelná čerpadla s plným DC invertorem jsou celosvětovým spotřebitelům vždy známá pro následující vynikající vlastnosti:


Vzdálené ovládání WIFI APP

Nízkoteplotní a nízkofrekvenční řídicí technologie

Technologie úplného řízení DC invertoru

Technologie ovládání EVI

Inteligentní odmrazování

Vysokoteplotní sterilizace

Dvojitá ochrana proti zamrznutí

Super stabilita

Léčba nižšího hlukuZde bych rád upřesnil nižší hlučnost vzduchových tepelných čerpadel SPRSUN Full DC Inverter.Chcete-li dosáhnout nižší hlučnosti, SPRSUN má 4násobná úprava snížení hluku:


a) Plech mechanické kabiny používá 20 mm silný vysoce výkonný materiál snižující hluk – vlnitá bavlna.

b) Kompresor je obalen zesílenou bavlnou.

c) Je aplikována tlumicí podložka podvozku.

d) Používá se čtvercové pletivo s menším odporem větru.


Kromě toho SPRSUN používá rotační kompresor Panasonic a bezkomutátorové ventilátory s DC invertorem, aby bylo zajištěno, že zvuk čerpadel je řízen uspokojivě.Řada vzduchových tepelných čerpadel s plným invertorem SPRSUN může při testování na venkovních jednotkách dosáhnout nízké hlučnosti 56 dB, což je mnohem méně než u průměrných haldových čerpadel.Kliknutím na tento odkaz se dozvíte více o tepelných čerpadlech SPRSUN s úplným DC invertorem: https://sprsunheatpump.com/15kw-r32-erp-a-evi-low-temperature-full-inverter-heat-pumps.html. Tepelná čerpadla SPRSUN'S Full DC Inverter


5. ZávěrKromě toho, co bylo řečeno, existuje mnoho dalších způsobů, jak se vypořádat s hlukem vzduchových tepelných čerpadel.Technologie se rychle vyvíjí.Stále tedy existuje velká možnost, že si lidé podají ruce a vyrobí tišší, mnohem ekologičtější, časově úsporná a cenově výhodná vzduchová tepelná čerpadla.Na výrobce a prodejce vzduchových tepelných čerpadel a všechny ostatní čeká slibný trh.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692