Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Správný způsob instalace tepelných čerpadel zdroje vzduchu pro bazény

Správný způsob instalace tepelných čerpadel zdroje vzduchu pro bazény

Zobrazení:3     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-12-19      Původ:Stránky

V současné situaci trendů dodávek energie a zvyšujících se požadavků na ochranu životního prostředí lidé neustále hledají nové energetické produkty, které jsou jak energeticky úsporné, tak šetrné k životnímu prostředí.Celosvětově tak převládají vzduchová tepelná čerpadla (ASHP).Tento druh obnovitelných zařízení dokáže využít energii ve vzduchu k dosažení topného efektu bez vypouštění škodlivých látek, takže nedochází k sekundárnímu znečištění.Obecně se jednotka ASHP instaluje na otevřeném místě.Pokud není místo instalace dobře větrané, ovlivní to provozní účinek.Proto se tento článek podělí o správné způsoby instalace týkající se tepelného čerpadla se vzduchovým zdrojem pro bazén.


instalace tepelného čerpadla do bazénu


Normální provoz ASHP musí splňovat následující tři faktory: hladký čerstvý vzduch, odpovídající napájení, vhodný průtok vody atd. Jednotka musí být instalována na venkovním místě s dobrou ventilací a snadnou údržbou a nesmí být instalována v úzký prostor se špatným vzduchem.Současně je nutné udržovat jednotku v určité vzdálenosti od okolí, aby bylo zajištěno odblokování vzduchu.Také drobné předměty by neměly být naskládány v místě, kde vzduch vstupuje a vystupuje z jednotky, aby nedošlo ke snížení účinnosti vytápění.Instalační standard je následující:


Instalační prostředí

1. Obecně lze ASHP umístit na střechu nebo na zem v blízkosti budovy, kde se zařízení používá, a mělo by být daleko od místa, kde je proudění lidí relativně husté, aby se zabránilo dopadu vzduchu proudění a hluk na okolí během provozu jednotky .


2. Pokud má jednotka boční přívod vzduchu, vzdálenost mezi povrchem přívodu vzduchu a stěnou nesmí být menší než 1 m;když jsou dvě jednotky umístěny proti sobě, vzdálenost nesmí být menší než 1,5 m.


3. Pokud má jednotka horní výpustnou konstrukci, volný prostor nad výtokem by neměl být menší než 2 m.


4. Pouze jedna strana příčky kolem jednotky smí být vyšší než výška jednotky.


5. Výška základu jednotky nesmí být menší než 300 mm a měla by být větší než místní tloušťka sněhu.


6. Jednotka musí být nastavena tak, aby eliminovala velké množství kondenzátu produkovaného jednotkou.


Požadavky na vodní systém

1. Nainstalujte bazénovou jednotku vzduchového tepelného čerpadla za všechna filtrační zařízení a bazénová čerpadla a před generátory chlóru, ozónu a chemické dezinfekce.Trubky z PVC lze přímo použít jako potrubí pro přívod a odvod vody.


2. Obecně by jednotka ASHP měla být instalována do 7,5 m od bazénu.A pokud je vodní potrubí bazénu příliš dlouhé, doporučuje se použít izolační potrubí o tloušťce 10 mm, aby nedocházelo k nedostatečné produkci tepla v důsledku nadměrných tepelných ztrát jednotky.


3. Konstrukce vodního systému musí být vybavena volným spojem nebo přírubou na vstupu a výstupu vody z tepelného čerpadla, aby se voda v zimě vypouštěla, což lze také použít jako kontrolní bod při údržbě.

5. Vodní systém musí být vybaven vodními čerpadly s vhodným průtokem vody a vodním zdvihem, aby bylo zajištěno, že průtok vody splňuje požadavky jednotky.


6. Vodní strana výměníku tepla je navržena tak, aby odolala tlaku vody 0,4 MPa.Aby se zabránilo poškození výměníku tepla, není povolen přetlak.


7. Během provozu tepelného čerpadla se teplota vzduchu sníží asi o 5 °C.Na žebrech výparníku se bude tvořit kondenzát, který bude padat na podvozek, který bude odváděn plastovou vypouštěcí tryskou instalovanou na podvozku.Jde o normální jev (kondenzát lze snadno zaměnit za únik vody z vodního systému tepelného čerpadla).Při instalaci musí být instalovány drenážní trubky, které včas odvedou kondenzát.


8. Nepřipojujte potrubí tekoucí vody ani jiné vodovodní potrubí k cirkulačnímu potrubí.Tím se zabrání poškození cirkulačního potrubí a jednotky tepelného čerpadla.


9. Nádrž na vodu teplovodního topného systému musí mít dobrý výkon uchování tepla.Prosím, neinstalujte nádrž na vodu v místě s korozivním znečištěním plynem.


Elektrické připojení

1. Zásuvka musí být spolehlivě uzemněna a kapacita zásuvky by měla odpovídat aktuálním požadavkům na napájení jednotky.


2. Kolem síťové zásuvky jednotky nesmí být umístěno žádné jiné elektrické zařízení, aby se zabránilo vypadnutí zástrčky a ochraně proti úniku.


3. Nainstalujte sondu snímače teploty vody do trubice sondy uprostřed nádrže na vodu a upevněte ji.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692