Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Tepelná čerpadla vzduch-voda vs. tepelná čerpadla vzduch-vzduch: Co je lepší?

Tepelná čerpadla vzduch-voda vs. tepelná čerpadla vzduch-vzduch: Co je lepší?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-06-28      Původ:Stránky

Obliba obnovitelných zdrojů energie v posledních letech velmi rychle nabývá na oblibě.V současnosti jsou alternativní energetické technologie jádrem našeho každodenního života a přestaly být pouhými vědeckými žargóny budoucnosti.

Nyní, kvůli raketově rostoucímu přijetí těchto ekologických zdrojů energie, přišli výrobci s mnoha řešeními, zejména s tepelnými čerpadly, která jsou vynikajícími možnostmi pro vytápění domů.

Nabízejí jeden z nejlevnějších a energeticky nejúčinnějších způsobů chlazení a vytápění vašeho domova, zejména v prostředích s mírnými potřebami chlazení a vytápění.Jsou také ideální pro rekonstrukce a novostavby.Takže, ať už se jedná o nový domov, renovujete svůj starý kotel nebo chcete zvýšit výrobu energie ve svém domě, tato příručka obsahuje přehled dvou hlavních typů tepelných čerpadel, který vám pomůže se rozhodnout.

Tedy mezi vzduch do vody a vzduch do vzduchu tepelné čerpadlo, které je lepší?

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch vs. vzduch-voda: co je lepší?


Systém tepelného čerpadla vzduch-voda a jeho vlastnosti

Tepelná čerpadla vzduch-voda fungují jako ohřev vody i systémy chlazení a topení vzduchu.To umožňuje méně spotřebičů, což má za následek nižší náklady na elektřinu.Jsou ale prospěšné, nebo vám bude lépe, když budete mít systém vzduch-vzduch?

Systémy vzduch-voda fungují tak, že zachycují venkovní vzduch a přeměňují ho na vodu potřebnou k regulaci podmínek vašeho domu nebo kanceláře.Většina z nich má venkovní jednotku umístěnou vedle domu a vnitřní jednotku umístěnou uvnitř domu.

Jednou z hlavních výhod, které získáte z systém vzduch-voda je, že nemusíte instalovat další systém pro ohřev vody.V podstatě se bude dít to, že vaše vzduchové čerpadlo bude recyklovat veškeré teplo uvnitř vzduchového čerpadla k výrobě horké vody.To znamená, že se nemusíte starat o drahé účty za energii, protože systém využívá vedlejší produkt svých funkcí chlazení a topení k výrobě teplé vody.

Další žádoucí vlastnost vzduch do tepelného čerpadla voda spočívá v tom, že se jedná o jednorázovou instalaci, která výrazně sníží vaše provozní a energetické náklady ve srovnání s tradičním tepelným čerpadlem nebo ohřívačem teplé vody.

To znamená, že tyto typy systémů jsou navrženy tak, aby nahradily celý systém ústředního vytápění;některé hybridní systémy však mohou pracovat v kombinaci s kotlem.I když je možné použít vaše stávající radiátory, budete je muset ve většině případů vyměnit za podlahové vytápění nebo za větší verze.

Je to proto, že jsou účinné pouze při nízkoteplotním vytápění, které je navrženo tak, aby dodávalo teplo na velkou plochu.Kvůli těmto změnám a dodatečným nákladům na vybavení není čerpadlo vzduch-voda levné.Pokud tedy renovujete své staré zdroje energie, možná budete chtít přehodnotit, ale pokud stavíte novou nemovitost nebo provádíte rozsáhlou rekonstrukci, může to výrazně snížit náklady na instalaci a provoz.

Mezi další funkce patří:

 • Snižte účty za energii, pokud vyměňujete starý elektrický topný systém

 • Potenciální příjem (některé vlády nabízejí pobídku pro obnovitelné teplo (RHI)

 • Vytápí dům a vodu

 • Nízké náklady na údržbu

 • Snadná instalace

 • Škálovatelné a mohou být navrženy tak, aby fungovaly ve spojení s dalšími souvisejícími systémy nebo nezávisle.

Systém tepelného čerpadla vzduch-vzduch?

Systémy tepelných čerpadel vzduch-vzduch také fungují tak, že získávají teplo z venkovního prostředí.Teplo je následně zesilováno kompresorem a následně čerpáno do domu.Avšak na rozdíl od systémů vzduch-voda, kde se teplo přesouvá do systému ústředního vytápění a poté je distribuováno prostřednictvím podlahového vytápění nebo radiátorů, u systému vzduch-vzduch se teplý vzduch uvolňuje přímo ze systému.

Nyní, se systémem vzduch-vzduch, budete muset mít potrubí kolem domu, aby vzduch mohl cirkulovat.Potrubí funguje stejně jako podlahový systém nebo běžný radiátor.

To znamená, že systémy vzduch-vzduch jsou podstatně levnější.Je možné nainstalovat celou jednotku do průměrně velkého domu nebo nemovitosti, která splní všechny vaše potřeby vytápění za méně než 2 000 USD.Také nemusíte na své nemovitosti dělat velké změny a instalace je většinou nenápadná a rychlá.

Tyto jednotky mají také lepší účinnost vytápění a chlazení než jednotky vzduch-voda, u některých jednotek dosahují až 5,5.K dispozici je také několik možností, od centrálních systémů VRV/VRF, které mohou v případě potřeby zajistit vytápění a chlazení.

Systém může fungovat ve spojení s jinými stávajícími topnými systémy, což znamená, že jej uživatelé mohou využívat podle svých potřeb.A co víc, na základě posouzení vaší spotřeby energie je snadné určit, kdy je pro různé účely efektivnější.

To znamená, že existují určité nevýhody, které přicházejí s používáním tepelných čerpadel vzduch-vzduch na rozdíl od tepelných čerpadel vzduch-voda.Například budete potřebovat jiný systém horké vody, protože nemůže poskytovat horkou vodu.Větší prostor bude vyžadovat také vnitřní jednotky bez ohledu na to, zda je plánujete umístit do stropu nebo na stěny.

Kromě toho systémy vzduch-vzduch také produkují odlišný typ tepla.I když vytápí dům rychleji, vždy je tam nějaká forma hluku a pohybu vzduchu.

Pozoruhodné vlastnosti

Vzduch do vzduchu

 • Méně nákladná instalace.Záleží na ceně potrubí

 • Může být použit pro chlazení i vytápění

 • Topí rychleji než radiátory a má robustní klimatizaci domu

Vzduch do vody

 • V některých případech je k dispozici pobídkové financování obnovitelného tepla, které pomůže pokrýt instalaci

 • Lze jej použít jako systém ústředního vytápění i pro ohřev teplé vody

 • Ve většině případů se může ve většině případů propojit s podlahovými nebo stávajícími radiátory

Sečteno a podtrženo

Na konci dne záleží na vašich osobních preferencích správný typ topného čerpadla.Náklady na využívání systémů jsou téměř stejné.Je to hlavně proto, že vaše výdaje se mohou za určitých podmínek zvýšit a za jiných podmínek klesnout v závislosti na systému, který si zvolíte.

Pokud tedy ztratíte jednu výhodu, protože jste se rozhodli pro systém vzduch-vzduch nebo vzduch-voda, získáte něco jiného jiným způsobem.Vše závisí na tom, jak budete jednotku používat.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692