Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Vyplatí se bazénová tepelná čerpadla?Jak fungují?

Vyplatí se bazénová tepelná čerpadla?Jak fungují?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-08-18      Původ:Stránky

Teploty v bazénech se liší v závislosti na prostředí.V chladných měsících se chuť bazénů mění na nechutnou.Ale jediné, po čem toužíte, je plavat, i když je bazén studený.I když můžete dostat to, co chcete, nepřijde to bez jakýchkoli nepříjemností.A co je horší, můžete se rozhodnout nevstoupit do bazénu.Všechny bazény potřebují údržbu, aby fungovaly bezpečně a čistě po celý rok.Přesto existuje roční období, které brání jejich použitelnosti.

I to však můžete obejít pomocí bazénového tepelného čerpadla.Tepelná čerpadla jsou pro začátek nákladnou investicí.Pracují však efektivně, aby vám pomohly vytěžit z plaveckých sezón maximum.Vysvětlím, proč se bazénová tepelná čerpadla vyplatí a jak fungují, ale nejprve

Co jsou to bazénová tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla jsou zařízení, která můžete připojit k cirkulačnímu systému vašeho bazénu.Síťují kovy a mají tvary jako sloupy.Po stranách jsou vybaveny programovatelnými možnostmi se zábavnými čepelemi nahoře.

Ministerstvo energetiky uvádí plynové ohřívače bazénů, solární ohřívače bazénů a tepelná čerpadla jako efektivní způsoby vytápění vašeho bazénu.Nenechme se však zmást slovem energeticky účinný.Tyto nástroje nejsou stejné, abych byl přesný.

Solární ohřívače a tepelná čerpadla na rozdíl od plynových ohřívačů neprodukují přenos tepla.Oba mají podobný design a jsou nejúčinnějšími ohřívači na současném trhu.


jsou-bazén-tepelná-čerpadla-za to stojí

Mechanismy a procesy tepelného čerpadla při práci

Tepelné čerpadlo ve svém nastavení využívá elektřinu k odvádění teplého vzduchu.Teplo odebrané z teplého vzduchu pak předává do bazénu.Ale to je černobílé vysvětlení, ne?Zde je barevný detail krok za krokem!

Krok 1

Tepelné čerpadlo odebírá vodu z vašeho bazénu.Proces sání však neznamená, že freon interaguje s vodou v bazénu.

Krok 2

The bazénové tepelné čerpadlo opakovaně stlačuje svůj freon, dokud nedosáhne teploty 93 stupňů Celsia.

Krok 3

Freon se pohybuje do nízkotlaké oblasti tepelného čerpadla.Jakmile se uvolní jeho tlak, začnou se tvořit horké plyny.Na druhou stranu ventilátor tepelného čerpadla nasává teplý vzduch z okolí.Vzduch proudí přes spirály výparníku.Pokud by teploty tohoto vzduchu byly vyšší, spirály výparníku v dalším kroku absorbují mnoho freonu.

Krok 4

Freonový plyn proudí ve spirálách výparníku a chladí plyn.Během tohoto procesu předává plyn v kroku 1 své teplo vodě. Poté se vrací zpět do bazénu.

Jakmile se bazén dostatečně zahřeje, freon použitý v procesu přejde zpět do kapalného stavu.Cyklus se také opakuje, dokud se bazén dostatečně nezahřeje.Freonový plyn také nebude v kontaktu s vodou vašeho bazénu díky odpařovacím spirálám.

Vyplatí se tedy bazénová tepelná čerpadla?Uvidíme

Nyní, když víte, jak funguje tepelné čerpadlo bazénu, co z nich získáte?

Zdá se, že se nikdy nemusíte bát chladných teplot, když chcete používat bazén.Bazénová tepelná čerpadla jsou proměnou hry s dalšími výhodami kromě komfortu.Například se dostanete do;

Plavte déle

Bazénová tepelná čerpadla prodlouží vaši koupací sezónu a čas.Bazén můžete otevřít brzy a zavřít pozdě během dne.Zaručuje vám čas plavání během podzimu.A pokud vaše rezidence zažívá super mírné zimy, které neustupují 50 Fahrenheitů, bazénové tepelné čerpadlo vám zabrání zavřít bazén.

Chraňte svůj bazén

Řasy kvetou při vyšších teplotách.Ale odborníci na bazény stále doporučují, abyste svůj bazén otevřeli brzy a zavírali jej pozdě.Voda v bazénu tak zůstane mimo sezónu studená.Je také méně pravděpodobné, že na jaře zahlédnete svůj bazén s vápencovým, stínovým nepořádkem.Pokud však používáte bazénové tepelné čerpadlo, stačí jej vypnout jen několik dní před uzavřením bazénu.To zajistí, že se voda ochladí pod 60 Fahrenheita.

Šetří vaše peníze

I bazénové tepelné čerpadlo vám může pomoci ušetřit spoustu peněz.(To je bytost, kterou stojí za to uvažovat).Teplo produkované bazénovými tepelnými čerpadly je v zásadě zdarma, protože využívají malé množství energie k nasávání okolního vzduchu.Tepelné čerpadlo také může udržovat váš bazén mezi 80-90 stupni za pouhých 50 USD měsíčně.To však závisí na vašich přesných teplotách a místních sazbách za elektřinu.

Dalším rozdílem mezi bazénovými tepelnými čerpadly a plynovým ohřívačem je to, že ke svému provozu nepotřebuje žádný zemní plyn ani propan.Při srovnání těchto dvou se to stává dodatečným výdajem.Zemní nebo propanový plyn často stojí provozovatele bazénů stovky dolarů ročně, a to i se sníženými náklady.Na druhou stranu tepelná čerpadla Pool nevyžadují od zdroje energie nic víc.Za předpokladu, že s tím budou fungovat roky.


V neposlední řadě může pracovat i při nízkých teplotách.

Ne, ne, ne, promiň, nespěchejme do toho.

Bazénové tepelné čerpadlo je skvělý vynález, přesto se v současném světě používá.Místní teploty musí být alespoň 50 Fahrenheitů, aby se do něj dostal dostatečný teplý vzduch z okolí.V opačném případě odvede bazénové tepelné čerpadlo mnoho práce s malými výsledky, což se projeví na vašem měsíčním účtu za elektřinu.

Pokud se během zimy setkáte s chladnými podmínkami, vezměte své bazénové tepelné spotřebiče na sezónu dovnitř.Během každé zimní bouře to nejmenší, co chcete, je nevratné poškození vašeho stroje.UPS Promiň!Ale pokud vaše teploty nepřesahují 50 Fahrenheitů, tepelné čerpadlo zachrání situaci.

Závěrem, vyplatí se bazénová tepelná čerpadla?

Dobře, dámy a pánové, je to jednoduché, ano, stručně řečeno.Když je váš bazén vyhřívaný, využijete ho mnohem více!Bazénová tepelná čerpadla, jak již bylo řečeno, představují efektivnější využití energie, protože předávají teplo okolního vzduchu do vody.

Bazénová tepelná čerpadla mají levnější roční náklady než plynové ohřívače, což je činí přitažlivými pro majitele bazénů, kteří chtějí své útočiště využívat po celý rok.A nevím, jestli jste si všimli, matka příroda říká, že děkuji.Na rozdíl od plynových ohřívačů, které využívají fosilní paliva a propanové plyny, čerpadla ohřívačů bazénů čerpají teplo z přírodního vzduchu.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692