Home / Heat Pumps / Air Source Heat Pumps / Tepelná čerpadla vzduch-voda

Snižte svou uhlíkovou stopu pomocí energie za vzduchu

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda využívá principu „reverzního Carnotova cyklu“ a patří do skupiny čerpadel využívajících jako zdroj tepla okolní vzduch (ASHP) a produkují teplo k ohřevu teplé užitkové vody a k vytápění domu. Tato tepelná čerpadla lze použít také k chlazení. Malá tepelná čerpadla jsou obvykle určena pro domácí použití.


Firma SPRSUN je jedním z předních výrobců tepelných čerpadel vzduch-voda v Číně, který nabízí různé typy tepelných čerpadel vzduch-voda, jako jsou vysokoteplotní tepelná, čerpadla DC invertor (monoblokové a splitové typy), EVI nízkoteplotní, bazénová tepelná čerpadla, tepelná čerpadla pro domácnost i komerční prostory.


Tepelná čerpadla vzduch-voda

Projekty po celém světě

FAQs Časté dotazy k tepelnému čerpadlu vzduch-voda

 • Jak dimenzovat vzduchové tepelné čerpadlo?

  Většina lidí předpokládá, že čím větší tepelné čerpadlo, tím lepší instalace. Jednou z věcí, kterou musíte zjistit, je, kolik tepla potřebuje vaše místnost nebo váš dům, a z toho pak vycházet při výběru typu topení. Tepelná čerpadla se dodávají ve velikostech od 6 kW do 15 kW, což se přímo promítá do jeho tepelné kapacity. Například 11kW čerpadlo uvolní 11 kW tepla.  Pokud hledáte čerpadlo, které vám bude vyhovovat, musíte zjistit, kolik energie potřebujete pro svůj dům, a pořídit si čerpadlo s touto specifikací. Nekupujte ho naslepo na základě velikosti.
 • Jak efektivní je vzduchové tepelné čerpadlo?

  Jednou z výhod vzduchového tepelného čerpadla je jeho účinnost. Pro představu, typické tepelné čerpadlo se zdrojem vzduchu pracuje s COP 3,2 při venkovní teplotě 7 stupňů. Z toho vyplývá, že čerpadlo má účinnost přes 320 % vůči spotřebě elektrické energie. Čím vyšší je COP, tím lépe pro vás i vaše tepelné čerpadlo. Díky tomuto vysokému COP se nemusíte starat o jeho fungování, protože efektivně pracují po celý rok. Jsou ideální pro každé počasí, ať už horké nebo chladné, což z nich dělá skvělý doplněk do vaší domácnosti.
 • Vyplatí se pořídit si vzduchové tepelné čerpadlo?

  Pořízení tepelného čerpadla vzduch/voda je zpočátku drahé, a proto se nabízí otázka, zda se vyplatí. Pokud se podíváte na počáteční náklady, určitě vás od koupě odradí. Pravdou je, že peníze, které utratíte za počáteční náklady a instalaci, budou mít s odstupem času smysl.
   
  Za prvé, vzduchové tepelné čerpadlo má nízké nároky na údržbu. Nemusíte s ním utrácet mnoho za kontroly a opravy. Protože vydrží déle než většina čerpadel na trhu, můžete si být také jisti, že za své peníze získáte vysokou hodnotu.
 • Jak nainstalovat vzduchové tepelné čerpadlo?

  Postup instalace vzduchového tepelného čerpadla závisí na typu, které si pořídíte. Většina z nich se však řídí specifickým instalačním plánem. Znalost základů instalačního procesu zajistí, že budete důkladně sledovat, jak dodavatel čerpadlo instaluje, aby nic nevynechal. Prvním krokem je proces venkovní instalace. Zde dodavatel získá nejlepší pozici pro čerpadlo a nainstaluje jej.  Jakmile je to hotovo, čerpadlo bude připojeno k potrubí a větracím otvorům předem instalovaným v domě. Poté přijde na řadu elektroinstalace a testování jednotky. Nakonec budou opraveny případné nedostatky.
 • Jak dlouho vydrží vzduchové tepelné čerpadlo?

  Jednou z největších výhod vzduchového tepelného čerpadla je jeho dlouhá životnost. Ačkoli neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, jak dlouho by vám vzduchové tepelné čerpadlo mělo vydržet, předpokládá se, životnost až 20 let. Životnost vašeho tepelného čerpadla bude záviset pouze na tom, jak dobře se o něj budete starat. Pokud jej budete zanedbávat, je pravděpodobné, že se odhadovaná doba zkrátí. Vzhledem k tomu, že na většinu tepelných čerpadel se zdrojem tepla ze vzduchu se poskytuje pětiletá záruka. Pokud se o něj nebudete starat, znamená to, že nemůžete požadovat jeho výměnu. Provádějte na něm pravidelnou údržbu a vydrží vám déle.
 • Jak funguje vzduchové tepelné čerpadlo?

  Vzduchové tepelné čerpadlo funguje stejně jako chladnička při chlazení potravin. Čerpadlo absorbuje teplo z venkovního vzduchu a poté jej přemění na stlačený horký plyn (chladivo). Pomocí tohoto stlačeného horkého plynu, pak může čerpadlo ohřívat radiátory, bazén nebo podlahové vytápění. Přestože vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinná, je výhodnější využívat je pro podlahové vytápění. Proti vytápění radiátory se spotřebovává menší množství energie. Když tepelná čerpadla mohou pracovat při nízkých teplotách, zvyšuje se účinnost těchto čerpadel. Není třeba se obávat, že váš domov nebude řádně vytápěn jen proto, že venku jsou velmi nízké teploty.
 • What Is an Air Source Heat Pump?

  An air-source heat pump is a heat  pump that works by converting the heat from outside air into hot air to heat a room. The air from outside often has some form of heat with it, and when this is converted into energy.  It can be used to heat rooms or heat water. Air source heat pumps were invented to help cut down on the energy used by heating pumps because it uses heat from the outside air to generate heat for the pool or the home.  As long as there is enough air circulation around the pump, enough hot air will be pumped out of the heat pump. 

Máte zájem stát se naším prodejcem nebo OEM/ODM partnerem?

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace