Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Nejlepší tepelná čerpadla pro podlahové vytápění

Nejlepší tepelná čerpadla pro podlahové vytápění

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-02-23      Původ:Stránky

Vytápění vašeho domu je nákladné a obvykle tvoří asi 30 % vašich účtů za energie.Bez ohledu na to je to nutnost, bez které se neobejdete, zvláště pokud žijete v relativně chladném prostředí.Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je zajistit, že máte správné vybavení, které je dobře udržované a modernizované, aby splňovalo současné standardy.

Navíc budete muset zajistit, aby váš domov je správně vzduchotěsně uzavřena, má správnou tepelnou izolaci a je dobře seřízená nastavení termostatu.Díky tomu můžete snížit náklady na vytápění až o 30 procent.Největší krok, který můžete udělat, je zajistit, abyste měli ta nejlepší tepelná čerpadla pro podlahové vytápění.

Tento článek vám poskytuje všechny informace potřebné k nákupu nejlepšího podlahového tepelného čerpadla pro váš domov.Navíc seznam osmi tepelných čerpadel, která si můžete nainstalovat do svého domova pro efektivnější podlahové vytápění.Než se však do toho pustíme.Co je podlahové vytápění?Co je tepelné čerpadlo?


Nízkoteplotní multifunkční DC invertorová tepelná čerpadla se vzduchovým zdrojem


Podlahové vytápění

Podlahové vytápění je centralizovaný domácí topný systém používaný k řízení vnitřního klimatu pomocí elektrických nebo hydronických topných systémů umístěných pod podlahou.Systémy podlahového vytápění představují chytřejší a čistší způsob vytápění domácností.Systém je efektivnější a šetří energii tím, že ji přímo přenáší do vašeho domova vedením, prouděním nebo zářením.

Tento topný systém šetrně ohřívá osoby a předměty v místnosti od základu a umožňuje tak objektům udržet teplo po delší dobu ve srovnání s jinými topnými systémy.Jak již bylo zmíněno, podlahového vytápění lze dosáhnout pomocí elektrických nebo hydronických prostředků.V tomto článku budeme klást větší důraz na hydronické prostředky.

Hydronické systémy pro podlahové vytápění tepelným čerpadlem

Systémy hydronického podlahového vytápění využívají směs nemrznoucí směsi (tj. propylenglykolu) a vody k přenosu tepla po celém domě v uzavřené smyčce, která proudí podlahou, k tepelnému čerpadlu a zpět.Tyto systémy jsou vybaveny různými typy trubek včetně ocelových, měděných, polybutylenových, polyetylenových atd.

Pokud plánujete instalaci (nebo modernizaci) systému podlahového vytápění s tepelným čerpadlem, pak je jen správné, abyste si byli vědomi jeho výhod a nevýhod.Obsahují:

Výhody

Účinnost: Systémy podlahového vytápění jsou ve srovnání s jinými typy systémů vytápění účinnější.Například radiátory je třeba pro optimální výkon zahřát na asi 70 až 75 °C, zatímco systémy podzemního vytápění je třeba zahřát na asi 29 °C v závislosti na podlaze vašeho domu.Navíc radiátory často zanechávají chladná místa, zatímco systémy podlahového vytápění ne.

Snadné použití: Systémy podlahového vytápění se ve srovnání s jinými systémy vytápění snadno používají.Navíc po uvedení do provozu vyžadují minimální údržbu (většina z nich má doživotní pojištění).Většina z nich má chytré termostaty, které vám pomohou naplánovat regiony a období, kdy chcete, aby se vaše podlahové vytápění rozběhlo.

Práce se všemi typy podlah: Systémy podlahového vytápění fungují se všemi typy podlah.Patří mezi ně dřevo, kámen nebo dlaždice.Můžete si být jisti, že váš systém podlahového vytápění vytopí váš domov bez ohledu na to, jakou máte podlahu.

Bezpečnost a pohodlí: Systémy podlahového vytápění jsou mnohem bezpečnější ve srovnání s jinými typy systémů vytápění, jako jsou radiátory.Navíc si užijete čerstvý vzduch, který je více okysličený (ve srovnání s tím, který produkují radiátory).Navíc se nemusíte bát rizika, kterému radiátory vystavují malé děti (tj. teplu z radiátoru).

Často mohou tyto systémy využívat jeden zdroj (někdy i kombinaci různých zdrojů) energetických systémů včetně kotlů, propanu, uhlí, elektřiny, zemního plynu, geotermálních nebo vzduchových tepelných čerpadel atd. Je třeba vybrat to nejlepší tepelné čerpadlo pro tvůj domov.Tepelné čerpadlo by mělo být levnější, bezpečnější pro životní prostředí a účinnější.

Sálavé podlahové tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla jsou účinnou alternativou klimatizací a pecí bez ohledu na klima.Podobně jako vaše lednička využívají elektřinu k přenosu tepla z chladných prostor do teplejších prostor, takže chladné prostory jsou chladnější a teplé prostory teplejší.Například přenášejí více tepla z chladného venkovního prostředí do vašeho domova, takže je teplejší (během chladných období) a naopak během teplejších období.

Skutečnost, že přenášejí (místo generování tepla), je činí efektivnějšími pro poskytování příjemných teplot ve vašem domě.Kombinace tepelných čerpadel se solárními systémy může zvýšit účinnost vašeho domova o více než 300 % a poskytnout ekologičtější alternativu k problémům s vytápěním vašeho domova.

COP (koeficient výkonu)

Koeficient výkonu je jedním z nejdůležitějších faktorů, které musíte před koupí tepelného čerpadla zvážit.To se týká množství energie spotřebované tepelným čerpadlem v porovnání s množstvím dosaženého chladicího výkonu.

Pokud má například tepelné čerpadlo COP 2 (uvedeno bez jednotek), znamená to, že tepelné čerpadlo produkuje 2 kW chladicího výkonu na každý spotřebovaný kW výkonu.Při použití této logiky si tedy všimnete, že tepelná čerpadla s vyšším COP jsou účinnější než čerpadla s nižším COP.Například R32 ERP A+++ 20KW EVI DC invertorová tepelná čerpadla pro teplovodní vytápění Chlazení.

Použití tepelných čerpadel má několik výhod a několik nevýhod.Je dobré si tyto důležité informace o tepelných čerpadlech uvědomit před jejich instalací ve vaší domácnosti.Tyto informace vám pomohou učinit informovanější rozhodnutí a určit, zda se vaše investice vyplatí.

Výhody

Nižší provozní náklady: Tepelná čerpadla mají levnější provozní náklady ve srovnání s jejich variants. Instalace tohoto systému možná trochu dražší;je však třeba ročně ušetřit mnoho.To byste měli mít na paměti při výběru nejlepšího tepelného čerpadla pro váš domov.

Pokud tak neučiníte, může to mít za následek neefektivní systémy, které budou plýtvat teplem a zdroji, takže budete platit více, než jste původně platili.Můžete například vyzkoušet 26KW 36KW R410A Max COP 5.65 Monobloc DC invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda pro tepelná čerpadla s nízkými provozními náklady.

Minimální údržba: Tepelná čerpadla vyžadují méně údržby ve srovnání s jinými alternativami vytápění domů.Některé systémy byste mohli kontrolovat každý rok, abyste se ujistili, že fungují správně.To mohou provádět také profesionální montéři každých pět let.V konečném důsledku je to levnější ve srovnání se systémy spalovacího vytápění (například).Měli byste si vybrat tepelná čerpadla, která byla vyzkoušena, testována a prokazatelně fungují, jako jsou ta, která jsou uvedena níže.

Bezpečnější pro uživatele a životní prostředí: Tepelná čerpadla jsou bezpečnější ve srovnání s jinými variantami (tj. těmi, které spoléhají na spalování), protože při výrobě tepla využívají elektřinu.Kromě toho jsou účinnější a umožňují uživatelům snížit emise uhlíku.Například R32 ERP A+++ 20KW EVI DC invertorová tepelná čerpadla pro teplovodní vytápění Chlazení.

Například tepelná čerpadla vodního zdroje mají účinnost téměř 600 %.Nechcete šetřit energií na úkor životního prostředí.Proto budete muset instalovat tepelná čerpadla, která jsou šetrná k životnímu prostředí.Nyní, když znáte základy, přejděme k důležitější části.Najděte nejlepší tepelná čerpadla pro podlahové vytápění.

Nejlepší tepelné čerpadlo s podlahovým vytápěním

Výběr nejlepších tepelných čerpadel pro podlahové vytápění ve vaší domácnosti je tím nejlepším rozhodnutím, jaké jste kdy mohli udělat.Není to však tak snadné.Budete si například muset vybrat značky, které rozumí vašim problémům a mají připravené řešení, jak je vyřešit.Tepelné čerpadlo, které zvolíte, by mělo být schopno efektivně a efektivně vytápět váš domov.Měl by mít také nízké provozní náklady.

Některé z nejlepších systémů podlahového vytápění s tepelným čerpadlem zahrnují:

26KW 36KW R410A Max COP 5,65 Monoblok DC invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda

6p dc invertorové tepelné čerpadlo

Brejle:

 • Napájení: 380V - 420V/ 50Hz/ 3ph

 • Maximální COP: 5,65/ 5,53

 • Provozní teplota: -20˚C až 45˚C

 • Maximální chladicí výkon: 23,2 kW až 28,6 kW

 • Maximální topný výkon: 26KW až 32KW

 • Více funkcí: vytápění domu, ohřev vody, chlazení domu

Tento produkt je zařazen do energetické třídy A+++, což je maximální dostupné hodnocení.To znamená, že má skvělý koeficient účinnosti 5,65 především díky energeticky účinnému DC invertoru, který spotřebuje o 30 % méně energie než běžná tepelná čerpadla.Navíc mají vysokou rychlost chlazení a ohřevu.

Tento produkt má inteligentní řídicí systém, který umožňuje uživatelům ovládat více tepelných čerpadel současně pro zvýšení účinnosti.Uživatelé mohou také použít aplikaci APP k dálkovému ovládání tepelného čerpadla bez ohledu na to, kde se nacházejí.Tepelné čerpadlo navíc produkuje super nízkou hlučnost a má pět provozních režimů pro efektivní vytápění.

R32 ERP A+++ 12KW EVI DC invertorová tepelná čerpadla vzduch-voda – monoblokový typ

Invertorové tepelné čerpadlo R32

Brejle:

 • Provozní teplota: -25˚C až 45˚C

 • Maximální COP: 5,56

 • Napájení: 220V -240V/ 50Hz/ 1ph nebo 380V -420V/ 50Hz/3ph

 • Maximální chladicí výkon: 10,9 kW

 • Maximální topný výkon: 12KW

 • Více funkcí: vytápění domu, teplá voda, chlazení domu

Toto tepelné čerpadlo využívá chladící plyn R32, který mu pomáhá pracovat efektivněji s minimálními dopady na životní prostředí.Má zvýšenou účinnost díky hodnocení ERP A+++, 5,95 COP a DC invertoru, který recirkuluje kapaliny efektivněji.Tyto faktory pomáhají uživatelům utrácet méně peněz na účty za vytápění.

Kromě toho má tento produkt inteligentní řídicí technologii, která je schopna zaznamenávat teploty a okolní podmínky pomocí senzorů.Zákazníci mohou využívat online monitorování a využívat zákaznické služby, ať jsou kdekoli.Navíc jsou super tiché a opatření zaručující bezpečnost uživatele.

R32 ERP A+++ 22KW EVI nízkoteplotní multifunkční DC invertorová tepelná čerpadla se zdrojem vzduchu

Brejle:

 • Provozní teplota: -25˚C - 45˚C

 • Napájení: 380V -420V/ 50Hz/3ph nebo 220V-240V/50Hz/1ph

 • Maximální COP: 5,81

 • Maximální chladicí výkon: 20,1 kW

 • Maximální topný výkon: 22KW

 • Více funkcí: vytápění domu, ohřev vody, chlazení domu

Tento produkt využívá chladící plyn R32, který zvyšuje výkon tepelného čerpadla a minimalizuje vliv tepelného čerpadla na atmosféru.Kromě toho má tepelné čerpadlo COP 5,85 a ERP A+++.DC invertor tepelného čerpadla recirkuluje chladivo efektivněji než jiná chladiva a spotřebuje méně energie.

Tepelné čerpadlo zaručuje bezpečnost uživatele, je super tiché a má chytřejší technologii.Jeho výkon můžete sledovat například pomocí online sledování WiFi.Pomocí této technologie můžete získat všechny požadované informace a manipulovat s tepelným čerpadlem podle potřeby.

R32 ERP A+++ 20KW EVI DC invertorová tepelná čerpadla pro teplovodní vytápění Chlazení

Brejle:

 • Provozní teplota: -25˚C až 45˚C

 • Maximální COP 5,95

 • Napájení: 380V -420V/ 50Hz/ 3ph nebo 220V - 240V/ 50Hz/3ph

 • Maximální chladicí výkon: 18,2 kW

 • Maximální topný výkon: 20KW

 • Více funkcí: vytápění domu, ohřev vody, chlazení domu

Tento produkt používá chladicí plyn, který zvyšuje výkon DC invertoru, což snižuje jakékoli škodlivé účinky na životní prostředí.Pomáhá snižovat stopu CO⊃2; a minimalizuje potenciál poškozování ozónové vrstvy.Hodnocení 5,95 COP navíc znamená, že tepelné čerpadlo je účinnější, což uživatelům pomáhá snížit jejich účty za energii.

Produkt má chytřejší technologii, která uživatelům umožňuje shromažďovat základní informace a ovládat zařízení z jakéhokoli místa.Má zaručenou bezpečnost před výbuchy.Je šetrný k životnímu prostředí a produkuje nízkou hladinu hluku.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda s invertorovým DC invertorem 9,5 kW A+++ – typ s monoblokem

Brejle:

 • Provozní teplota: -20˚C - 45˚C

 • Napájení: 220V - 240V/ 50Hz/ 1ph

 • Maximální COP: 5,56

 • Maximální chladicí výkon: 8,5 kW

 • Maximální topný výkon: 9,5 kW

 • Více funkcí: vytápění domu, ohřev vody, chlazení domu

Tento produkt má hodnocení ERP A+++, což znamená, že je energeticky úsporný.Toto je nejvyšší hodnocení, kterým lze produkt ohodnotit.To znamená, že tepelné čerpadlo spotřebovává méně energie (spotřebuje méně než 70 % energie než běžná tepelná čerpadla) a pracuje efektivněji.

Má vysokou rychlost chlazení a ohřevu a inteligentní řídicí systém, který můžete použít k monitorování, plánování a monitorování tepelného čerpadla na dálku.Tepelné čerpadlo navíc vydává tichý zvuk a má 5 pracovních režimů.

16-18KW A+++ DC invertorové monoblokové tepelné čerpadlo se zdrojem vzduchu pro teplovodní vytápění domácnosti Chlazení

Brejle:

 • Provozní teplota: -20˚C až 45˚C

 • Napájení: 380V až 420V/50Hz/3ph nebo 220V až 240V/50Hz/3ph

 • Maximální COP: 5,53, 5,65, 5,49, 5,60

 • Maximální chladicí výkon: 14,7KW až 16,6KW

 • Maximální topný výkon: 16,5KW až 18,6KW

 • Více funkcí: vytápění domu, ohřev vody, chlazení domu

Tento produkt má ERP hodnocení A+++, což znamená, že je docela efektivní.Kromě toho má COP 5,65 plus rychlost chlazení a ohřevu.Má chytré ovládání, které vám umožní ovládat režimy odkudkoli.Produkuje také extrémně nízkou hlučnost.

16-18KW EVI DC invertorové tepelné čerpadlo vzduch-voda nízkoteplotní – dělený typ

Brejle:

 • Provozní teplota: -25˚C až 45˚C

 • Napájení: 220V až 240V/ 50Hz/ 1ph

 • Maximální COP: 5,60/5,49

 • Maximální chladicí výkon: 13,89 kW až 15,6 kW

 • Maximální topný výkon: 16,8KW až 18,8KW

 • Multifunkce: vytápění domu, teplá voda, chlazení domu

Toto tepelné čerpadlo má protimrazovou funkci.Vnitřní jednotka vystavuje spirály výparníku horkému vzduchu a zabraňuje jejich zamrznutí.Systém spustí tuto reakci automaticky detekcí teploty vody.

Má také inteligentní technologii odmrazování, která určuje, kdy se má odmrazovat.Automatizovaný systém pomáhá snižovat spotřebu a zvyšuje spokojenost zákazníků.Má také inteligentní řídicí systém, který můžete použít k plánování a vypínání tepelného čerpadla.

9,6kW EVI DC invertorové tepelné čerpadlo se zdrojem vzduchu tepelné čerpadlo ohřívač vody vytápění domu chladicí čerpadlo

Brejle:

 • Maximální COP: 5,56

 • Napájení: 220V až 240V/ 50Hz/ 1ph

 • Provozní teplota: -25 ℃ až 45 ℃

 • Maximální topný výkon: 9,6 kW

 • Maximální chladicí výkon: 7,9 kW

 • Více funkcí: vytápění domu, teplá voda, chlazení domu


Toto tepelné čerpadlo má funkci proti zamrznutí, která chrání zařízení před nízkými teplotami, které mohou způsobit jeho zamrznutí.Dosahuje toho tak, že po zjištění teploty vody fouká horký vzduch přes své spirály výparníku.

Má vysokou rychlost ohřevu a chlazení, super nízkou hlučnost, široký rozsah napětí a chytré ovládání (k tepelnému čerpadlu můžete získat přístup na dálku).Má hodnocení COP 5,56, což znamená, že je poměrně účinné ve srovnání s jinými typy tepelných čerpadel.

Topné tipy

 • Kupte si tepelné čerpadlo, které můžete ovládat na dálku, abyste ušetřili veškerou energii a získali efektivní výsledky své investice.

 • Umožněte, aby do vašeho domova během zimy pronikalo hodně slunečního světla.

 • Kupte si účinná tepelná čerpadla s hodnocením COP 5,5 a vyšším pro efektivnější výsledky.

 • Poraďte se s odborníkem ohledně posouzení a instalačních služeb.

 • Spusťte nebo vypněte (celá nebo část) svá tepelná čerpadla, kdykoli nejste v domě.

Závěr: Vyplatí se podlahové vytápění s tepelným čerpadlem?

Tepelná čerpadla se jako investice vyplatí;budete však muset investovat a nějakou dobu počkat, než se výsledky projeví (nákladné počáteční instalace).K dispozici jsou různé typy tepelných čerpadel.Měli byste si vybrat tepelná čerpadla, která jste prozkoumali a zjistili, že jsou inzerovaná.

I když počáteční nákup a náklady na instalaci mohou znít vysoko, musíte mít na paměti, že instalace tepelného čerpadla a jeho spárování se solární energií výrazně sníží vaše výdaje.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692