Home / Heat Pumps / Cold Climate Heat Pumps
Tepelná čerpadla pro chladné podnebí
Čerpejte teplo efektivně při nízkých teplotách
Pokud žijete v oblastech s chladným podnebím, můžete si klást otázku, zda je tepelné čerpadlo dobrou investicí. Nízkoteplotní tepelné čerpadlo vám umožní užívat si příjemné teploty doma nebo v kanceláři i v chladných ročních obdobích. Zde najdete nejlepší nízkoteplotní tepelná čerpadla, která vyhovují vašim potřebám.

Nízkoteplotní tepelná čerpadla SPRSUN EVI

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

FAQs Časté dotazy k tepelnému čerpadlu pro chladné podnebí

 • Jak funguje tepelné čerpadlo v chladném počasí?

  Tepelná čerpadla fungují na principu přenosu tepla, kdy se teplo zvenčí přenáší do vaší domácnosti nebo kanceláře.
  V zimě nebo v chladných klimatických obdobích fungují jako obrácený ventilátor; teplo přenášejí, místo aby ho vyráběla. Jakmile chladivo ztratí tlak, stane se z něj pára, což znamená, že se v porovnání s venkovní teplotou ochladí. Podle 2. termodynamického zákona: teplo proudí od teplého ke studenému. Chladivo tedy nasává teplo z okolního vzduchu venku. Jakmile absorbuje veškeré potřebné teplo, kompresor zvenčí stlačí plyn a vytvoří horkou kapalinu. Poté horká kapalina chladiva putuje do vnitřních cívek, přičemž cívky a ventilátory umožňují uvolnění tepla do vašeho potrubního systému. Když je venku zima, může se vám zdát, že zejména v zimě není teplo, které by bylo možné absorbovat. Naštěstí stále existuje teplo, které lze odebírat, a to i při nízkých teplotách kolem -15 °C/5 °C.
 • Při jak nízké teplotě bude tepelné čerpadlo fungovat?

  Tepelná čerpadla pracují nejlépe při teplotě 12 stupňů Celsia a vyšší. Mnohá z nich pokračují v práci a vypínají se, když teplota klesne pod rozmezí 0 stupňů. Většina z nich je navržena tak, aby se při tomto teplotním rozsahu vypnula a chránila tak tepelná čerpadla před nadměrnou zátěží. Pomáhá to také zabránit trvalému poškození vnitřní jednotky tepelného čerpadla. Jejich provoz při teplotách nižších než 0 °C ztrácí účinnost a spotřebovává více energie. Inženýři však navrhli pokročilá tepelná čerpadla pro chladné počasí, přičemž obliba tepelných čerpadel roste. Tato konstrukce tepelných čerpadel určených pro chladné klima může pracovat při extrémně nízkých teplotách, jako je -25 °C.

 • Jak efektivní je tepelné čerpadlo v chladném podnebí?

  Tepelná čerpadla jsou považována za energeticky nejúčinnější a nejekologičtější způsob vytápění pro domácnosti nebo kanceláře. Běžné moderní tepelné čerpadlo pracuje s vysokou účinností, a to i při teplotách až -25 °C. Když venkovní teplota klesne pod tuto teplotu, provozní účinnost tepelného čerpadla se sníží. Tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby dobře a efektivně fungovala v oblastech s chladnými klimatickými podmínkami. Pořízení tepelného čerpadla je pro vás dobrou investicí; pomůže vám ušetřit účty za energii a podpoří přívětivější životní prostředí. Při správné údržbě a péči je tepelné čerpadlo ve srovnání s jinými způsoby vytápění velmi trvanlivé. Může poskytovat efektivní služby více než 15 let.
 • Jaká tepelná čerpadla jsou nejlepší pro instalaci v chladném klima?

  Splitové tepelné čerpadlo EVI DC s invertorem je mnohými považováno za nejlepší typ tepelného čerpadla pro chladné období. Hlavním důvodem je, že využívá rotační kompresor s technologií EVI (Enhanced Vapor Injection - vylepšené vstřikování par) a pracuje stabilně i v chladném počasí. Díky dělené konstrukci (SPLIT) lze také lépe předcházet problémům se zamrzáním. Systém zavede automatickou ochranu proti zamrznutí pomocí detekce teploty vody v systému. V současné době mnoho domácností využívá tepelná čerpadla typu vzduch-voda pro své možnosti vytápění nebo i chlazení.
 • Co je tepelné čerpadlo EVI?

  EVI stands for (Enhanced Vapor Injection), is an inverter heat pump that is somehow low ambient. The heat pump utilizes EVI technology which can operate under extremely low temperatures of about -25℃. It draws energy from ambient air, uses it to provide heat to your house. An EVI pool heat pump utilizes a smaller inner plate heat exchanger known as an Economizer. This unit is found in the refrigeration cycle, and it uses a bypass valve to bypass hot refrigerant vapor on the condenser to the HX. Heat energy is then exchanged, increasing the gas temperature much more, after which it is injected into the head scroll at mid-range pressure via a separate injection port.
   
 • Jak velká zima je příliš velká zima pro tepelné čerpadlo?

  Všechna tepelná čerpadla mají své limity, ale některá mohou limity nízkých teplot překračovat. Navzdory přesvědčení lidí pracují tepelná čerpadla skvěle i ve velmi chladných ročních obdobích.
  Mohou pracovat při nízkých teplotách s dvojnásobnou účinností než standardní nebo plynové vytápění, jako jsou elektrické kotle nebo přímotopná topidla. Tepelná čerpadla nečerpají přímo vzduch: využívají teplo z okolního vzduchu a využívají ho k vytápění vašeho domu.
  Nepatrný rozdíl v tepelné energii však znamená významný rozdíl v jeho účinnosti. Abychom se této nevýhodě vyhnuli: tepelná čerpadla musí pracovat intenzivněji, aby udržela podobnou teplotu v interiéru. Tepelná čerpadla začínají snižovat svou účinnost při teplotě kolem 4 °C a při teplotě kolem -4 °C se účinnost snižuje mnohem více.
 • Lze použít tepelné čerpadlo v chladném podnebí?

  Typická odpověď je ano; tepelné čerpadlo bude fungovat v chladném podnebí nebo za jakéhokoli počasí. Ve skutečnosti byla tepelná čerpadla navržena tak, aby vás v chladných ročních obdobích zahřála. Poskytují energeticky účinný způsob vytápění k jiným zdrojům vytápění, jako jsou klimatizace nebo dokonce kotle, zejména v chladném podnebí. Během zimních období pracují tepelná čerpadla tak, že přenášejí horký okolní vzduch z okolního prostředí, který pak vstupuje do jejich jednotky a prochází různými procesy. Konečný výstup zajišťuje příjemnou teplotu ve vašem domě, která vám pomůže přečkat drsné zimní podnebí.

Máte zájem stát se naším prodejcem nebo OEM/ODM partnerem?

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace