Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Globální trh s tepelnými čerpadly se do roku 2032 zdvojnásobí

Globální trh s tepelnými čerpadly se do roku 2032 zdvojnásobí

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2022-08-26      Původ:Stránky

Tepelná čerpadla představují efektivní a ekologický způsob vytápění a chlazení budov.V roce 2021 dosáhl globální trh s tepelnými čerpadly hodnoty 1,4 miliardy dolarů.V letošním roce (2022) je trh oceněn na 1,6 miliardy dolarů, podle průzkumu trhu zveřejněného FACT.MR.

Ve výše uvedené studii se očekává, že se celosvětový trh s tepelnými čerpadly do roku 2032 rozšíří na dvojnásobek. Očekává se tedy, že bude mít složené roční tempo růstu 6,8 %, čímž se globální trh zvýší na 3,08 miliardy USD.

Vzhledem k tomu, že trh měl v letech 2017–2021 CAGR 2,0 %, dospěli odborníci k závěru, že trh s tepelnými čerpadly zaznamenal (a teprve uvidí) rychlý růst.Jaké jsou tedy faktory, které podporují toto odvětví?


Faktory, které ovlivňují globální expanzi trhu s tepelnými čerpadly


1. Rychlá urbanizace a výstavba


Nárůst stavebních investic připravil půdu pro nový růst na různých trzích.Mezi ně patří celosvětový trh s tepelnými čerpadly.Urbanizace, demografické změny a industrializace, to vše dohromady vede k rozvoji trhu s tepelnými čerpadly.

S rostoucím sektorem komerčních a rezidenčních staveb roste i poptávka po tepelných čerpadlech.


2. Poptávka po energeticky účinných systémech vytápění/chlazení


Mnoho průmyslových odvětví se díky globálnímu oteplování a rychlým změnám globálních klimatických podmínek přesunulo k využívání ekologických surovin a zdrojů.Tyto změny vedly k potřebě energeticky účinných a ekologických systémů vytápění a chlazení.

Trh s tepelnými čerpadly roste, protože spotřebitelé a dodavatelé jsou nyní nakloněni bio-založeným a bezuhlíkovým zdrojům.


3. Vládní politika


Mnoho vlád, např. USA, Německo, Velká Británie a Francie (jen pro výčet několika), zavádí politiky, jejichž cílem je snížit jejich uhlíkovou stopu.Tepelná čerpadla jsou jedním z trendů, které snižují spotřebu fosilních paliv.

Spotřebitelská potřeba „zelené technologie“ doplňuje většinu vládních iniciativ ke zvýšení povědomí.Společně tyto dva faktory řídí vysokou celosvětovou poptávku po tepelných čerpadlech.


Konkurence na trhu


Mnoho poskytovatelů služeb tepelných čerpadel vyvíjí nové, působivé strategie podle požadavků spotřebitelů a vlády.Společnosti nyní spolupracují s vládními agenturami nebo nevládními organizacemi na vytváření nových, inovativních a energeticky účinnějších tepelných čerpadel.

V důsledku toho se mnoho start-upů snaží ze všech sil v oblasti marketingu, výzkumu, partnerství a akvizic rozšířit svou spotřebitelskou základnu.Například SPRSUN oznámil novou řadu tepelná čerpadla ideální pro chladné klima – Chladné klima R32, plně invertorová, tepelná čerpadla.

Čerpadla vyvinutá vlastními silami nejen zajišťují pohodlí obyvatel, ale také pohánějí teplou vodu vedle chlazení a vytápění.


Studie trhu (shrnutí)


Níže jsou uvedeny klíčové poznatky o očekávaném růstu globálního trhu s tepelnými čerpadly.

 • Očekává se, že trh do roku 2032 zdvojnásobí svou hodnotu

 • Podle aplikace zaznamenají rezidenční sektory maximální růst ve srovnání s ostatními

 • Růst trhu je způsoben integrací internetu věcí

 • Urbanizace, klimatické změny, vládní politika a potřeby spotřebitelů způsobily rychlý růst trhu

 • Vlády v Asii, Tichomoří a Severní Americe jsou po USA také oportunistickými trhy


Typy tepelných čerpadel


Většina tepelných čerpadel je reverzibilní.Mohou tedy budovu vytápět nebo chladit.Při vytápění objektu potrubí odebírá teplo z venkovního prostředí a rozvádí ho do místností.Při chlazení trubky absorbují teplo z budovy a uvolňují ho ven.

Existují čtyři hlavní kategorie tepelných čerpadel;vzduch, voda, geotermální a hybridní.


1. Tepelná čerpadla vodního zdroje


Vodní tepelná čerpadla využívají k výměně tepla vodní tělesa.Podvodní čerpadla jsou lepší volbou, pokud jsou tepelná čerpadla blízko vodních ploch.

K vytápění budovy/stavby čerpadla absorbují teplo z vody a využívají ho jako médium k vytápění objektu.Jinak čerpadla absorbují teplo v budově a uvolňují ho do vodního média pro účely chlazení.

Některá vodní tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby využívala vodní médium jako chladivo.V takových případech se voda v čerpadle ohřívá nebo ochlazuje, dokud nedosáhne teploty volně tekoucí vody.

Během horkého počasí studená voda v podstatě ochlazuje budovu.V chladném období voda uvolňuje teplo do chladnějšího vnitřního prostředí.Takové druhy tepelných čerpadel na vodní zdroj jsou nejlepší pro oblasti s extrémním klimatem.

Podvodní čerpadla jsou nákladově efektivní, ale vyžadují vyšší počáteční náklady na instalaci.


2. Vzduchová tepelná čerpadla

Vzduchová tepelná čerpadla práce přenosem tepla z exteriéru do interiéru konstrukce.Existují tři hlavní typy tepelných čerpadel vzduch-vzduch – ta, která využívají páru, a ta, která využívají radiátory.

Vzduchová tepelná čerpadla s kompresí páry fungují jako klimatizace nebo ledničky, zatímco ostatní využívají teplou vodu (radiátor).Oba systémy jsou účinné ve srovnání s jinými typy tepelných čerpadel.Jejich instalace také stojí méně, protože jednotky jsou venku.


Tepelné čerpadlo vzduchového zdroje


Tato tepelná čerpadla jsou však ideální pouze pro oblasti s mírným klimatem.Nemají techniku, jak vytápět zařízení v počasí s mrazivými teplotami.Důvodem je, že v zimním období klesá topný výkon těchto čerpadel pod únosnou míru.

Vzduchová tepelná čerpadla však mohou vydržet téměř dvě desetiletí (nebo více), čímž šetří náklady.Z dlouhodobého hlediska se vám investice vrátí.Existují dva typy vzduchových tepelných čerpadel.


Bez kanálu (mini-split)


Mini dělená čerpadla jsou určena pro zařízení, která nemají potrubní systém.V důsledku toho nemohou být čerpadla připojena k potrubí (jako u typických vzduchových tepelných čerpadel).Takové jednotky se používají v konstrukcích, které dříve používaly teplovodní radiátory jako topné systémy.

Bezpotrubní čerpadla použijte malé mezery ve stěnách, které se připojují k hlavnímu venkovnímu tepelnému čerpadlu.Vnitřní bezpotrubní systémy se obvykle montují na podlahu, strop nebo stěny, přibližně 50 stop od centrální jednotky.Venkovní tepelné čerpadlo lze připojit ke čtyřem vnitřním bezpotrubním jednotkám.


Výfuková čerpadla


Tato vzduchová tepelná čerpadla využívají k ohřevu/chlazení budovy odpad z výroby nebo budovy.Výfuk je teplejší než okolní prostředí, takže se vzduch ohřívá a ochlazuje odpařovacími a kondenzačními procesy.Tato čerpadla vyžadují snadný přístup ke stabilnímu výfuku.


3. Geotermální tepelná čerpadla


Také zvaný tepelná čerpadla země-vodaTyto jednotky využívají podzemní teploty pro vytápění a chlazení.Stejně jako podvodní čerpadla potřebují tyto jednotky chladivo (vodu) a podzemní potrubní síť.Procesy odpařování a kondenzace proto nejsou nutné pro fungování.

Tepelné čerpadlo geotermální vody s vysokým COP 10-25 kW pro vytápění a chlazení domu

Trubky pod zemí poskytují kanál pro vodu, která absorbuje nebo uvolňuje teplo, dokud nedosáhne teploty země.Poté je tato voda čerpána nad zemí (do konstrukce) pro chlazení nebo vytápění budovy.

Tyto trubky jsou kopány ve svislých smyčkách ve tvaru U.Pokud je dostatek místa, trubky se vrtají vodorovně.Při nedostatku vody používají dodavatelé jiné tekuté médium s vlastnostmi okolní teploty.


4. Hybridní tepelná čerpadla


A konečně, hybridní tepelná čerpadla se používají k omezení nevýhod jiných typů tepelných čerpadel.Používají další zdroje energie ke zlepšení svých topných a chladicích vlastností.

Vzduchová tepelná čerpadla nejsou vhodná pro ledové klima, ale mají další výhody.Aby poskytovatelé tento problém vyřešili, navrhli hybridní tepelná čerpadla k efektivnímu ohřevu mrazící konstrukce.

Dva příklady hybridních čerpadel jsou:

 • Solární – využívají sluneční světlo nebo solární panely jako zdroj energie pro pohon topné/chladicí jednotky.

 • Plynové – využívají zemní plyn nebo čpavkovou vodu k uvolnění většího množství tepla do interiéru zařízení.


Hledáte instalaci tepelného čerpadla?


Mnoho lidí přechází z tradičních systémů HVAC na účinnější a ekologičtější tepelná čerpadla.Abychom vám pomohli při hledání a nákupu, níže je několik otázek, které byste si měli položit.


1. Jaký je váš rozpočet?


Při instalaci tepelných čerpadel vznikají počáteční náklady a budoucí výdaje.Mnoho tepelných čerpadel má vyšší počáteční náklady než tradiční AC, ale jsou účinnější.Obecně platí, že pokud předem utratíte méně, je pravděpodobnější, že vám budou účtovány vysoké dlouhodobé poplatky.


2. Jaký typ tepelného čerpadla chcete?


Nyní, když již znáte typy tepelných čerpadel na trhu a jejich výhody a nevýhody, můžete si lépe vybrat.Pokud jste však roztrhaní, zvažte konzultaci s odborníkem, který vám poskytne další pokyny.


3. Jaké jsou izolační vlastnosti čerpadla?


Dům s dostatečnou izolací zadrží více tepla, což se v zimě hodí.Nejprve zkontrolujte, jak dobře je vaše podkroví, stěny, strop a podlahy izolované.Tento krok dlouhodobě sníží náklady na instalaci a provoz tepelného čerpadla.


4. Jak spolehlivý je váš poskytovatel?


Ať už hledáte invertorová čerpadla, tepelná čerpadla se studeným klimatem nebo vzduchová/geotermální/vodní čerpadla, váš poskytovatel by měl mít vše!


Poskytovatel služeb tepelného čerpadla ve vašem okolí


Přemýšlíte o přechodu na ekologické systémy vytápění/chlazení pro vaši obytnou, průmyslovou nebo komerční budovu?SPRSUN nabízí tepelná čerpadla vyvinutá vlastními silami s dalšími funkcemi a výhodami.SPRSUN odborníci jsou vždy připraveni zodpovědět vaše dotazy. Kontaktujte nás ještě dnes za bezplatnou cenovou nabídku a služby instalace/oprav tepelných čerpadel v Evropě a Asii.

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692