Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak funguje bazénové tepelné čerpadlo v zimě?

Jak funguje bazénové tepelné čerpadlo v zimě?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-09-26      Původ:Stránky

Nic se nevyrovná koupání v pěkném teplém bazénu, zvláště když je venku zima.Když se blíží zima, teplota klesá, takže je pro vás těžší užít si pohodlné plavání.Ale když si můžete pořídit bazénové tepelné čerpadlo, nemusíte se prohánět v nízkých teplotách, abyste si mohli zaplavat.

Bazénové tepelné čerpadlo je elektrické zařízení, které ohřívá vodu v bazénu na požadovanou teplotu.Pokud čtete tento článek, pravděpodobně vás zajímá, jak bazénové tepelné čerpadlo funguje a zda je to dobrá investice.Čtěte dále a najděte technickou analýzu fungování bazénových tepelných čerpadel.


jak v zimě funguje tepelné čerpadlo v bazénu


No a co v zimě, když teplota klesá?Jak bude tepelné čerpadlo pracovat se studeným vzduchem?Tepelná čerpadla mohou stále vykonávat svou práci při teplotách až 50 stupňů a některá mohou pracovat i při teplotách kolem 25 stupňů.Tyto typy čerpadel se nazývají reverzibilní tepelná čerpadla nebo ledoborec.

Bazénové tepelné čerpadlo funguje stejně jako při vyšších teplotách přenosem dostupného tepla ve vzduchu přes spirálu výparníku.Tepelné čerpadlo v zimě při nižších teplotách zamrzne a na spirále výparníku se obvykle tvoří kondenzát.Běžná bazénová tepelná čerpadla se vypnou při nižších teplotách, aby se zabránilo poškození okruhu systému v důsledku námrazy.

Reverzibilní tepelná čerpadla však mají jednotku odmrazování horkého plynu, která použije postup zpětného cyklu pro zpětné rozproudění toku chlazeného plynu systémem.Tento proces rozmrazí ledový kondenzát na spirálách výparníku a umožní tak bazénovému tepelnému čerpadlu pokračovat ve svém úkolu.Ale to platí pouze pro ledoborec/reverzibilní bazénová tepelná čerpadla.

Jak fungují filtrační čerpadla?

Bazénové tepelné čerpadlo vyžaduje ke svému fungování stabilní zdroj vody;proto je během procesu ohřevu nutný filtr.Filtrační čerpadlo spustí celý proces ohřevu, jakmile pošle vodu do topné jednotky.Když chladná voda začne protékat tepelným čerpadlem, mírně se přesune do výměníku tepla, kde se provádí vlastní ohřev.V tomto bodu budeme pokračovat později;prozatím bychom se měli naučit, jak spirála výparníku získává teplo z okolního vzduchu.


Jak tepelná čerpadla získávají teplý vzduch?

Bazénová tepelná čerpadla získávají přirozené teplo z okolního vzduchu nebo prostředí a využívají jej k ohřevu vody v bazénu.Činí tak pomocí elektřiny jako zdroje energie pro napájení některých vestavěných ventilátorů, které nasávají okolní vzduch.Když voda začne proudit dovnitř, ventilátory se začnou točit a vytvářejí proud vzduchu, který nasává okolní vzduch.

Nasávaný vzduch prochází spirálou výparníku a slouží k ohřevu vody.Kombinace nízké spotřeby energie a přirozeného vytváření tepla je ideální pro úsporu energie a účinnost při používání.

Jak funguje spirála výparníku?

Horký vzduch nasávaný z okolního prostředí interaguje se studenou vodou ve spirále výparníku.Tento proces probíhá postupně, což umožňuje studené vodě ohřát se a ohřát.Poté, co přes spirálu výparníku prošlo dostatečné množství vzduchu, voda přejde k dalšímu kroku ohřevu.

Teplá pára v kompresoru

Voda ve spirále výparníku se zahřívá, aby se vytvořila teplá pára, což je klíčové pro dosažení dalšího kroku.Aby postup mohl pokračovat, chladivo by mělo být ve formě plynu nebo páry.

Vodní pára se přesune do další části, kterou je kompresor.Kompresor je velkým hráčem v procesu ohřevu a je to systém, který mění vodní páru na plyn, který je dostatečně teplý na to, aby mohl být využit jako zdroj tepla.Činí tak tlakováním horké vodní páry;při zvýšení tlaku vodní páry se zvýší i teplota.Tento proces mění vodní páru na horký plyn směřující z kompresoru do tepelného výměníku.

Výměník tepla a jak to funguje?

Než budeme diskutovat o tom, jak výměník tepla funguje, musíme nejprve pochopit, co to je.Výměník tepla je rozdělen na dvě části: vnější trubku a vnitřní trubku.

Vnější trubka je vyrobena z PVC;touto trubicí prochází voda z bazénu a uvnitř je menší trubice.Menší trubka (vnitřní trubka) je vyrobena z titanu, kudy prochází horký plyn z kompresoru.Obě trubky jsou oddělené a nejsou spojeny;jednodušeji řečeno, je to trubka v trubce.

Když horký plyn prochází vnitřní trubicí, zahřívá se a uvolňuje teplo.Voda ve vnější trubce proudí současně jako plyn ve vnitřní trubce a je ohřívána.Tento proces se nazývá výměna tepla, přičemž teplo z vnitřní trubky difunduje do vody ve vnější trubce.

Plyn se během tohoto procesu ochladí a ohřátá voda se přesměruje zpět do bazénu.Proces zahřívání však stále není dokončen;k úspěšnému ohřevu vody zbývá ještě jeden krok.

Co se stane s ochlazeným plynem?

Horký plyn ve vnitřní trubce se stále více ochlazuje, protože ztrácí teplo do vody ve vnější trubce;nakonec změní formu na kapalinu.To znamená, že chladivo bude recyklováno zpět do své tradiční formy a vyvedeno z výměníku tepla jako ochlazená kapalina.

Jakmile opustí výměník tepla, je kapalina směrována přes expanzní ventil.Funkcí vypouštěcího ventilu je dále ochlazovat kapalinu, dokud není dostatečně studená, aby se mohla vrátit do spirály výparníku.

Proces začíná znovu, protože je nová zásoba chladiva.Ohřívač bazénového čerpadla projde všemi předchozími procesy, dokud není dosaženo cíleného tepla v bazénu.

Protože rozumíte tomu, jak je bazénové tepelné čerpadlo navrženo a funguje, je volba, zda jej potřebujete, ponechána na vás.Mnoho lidí považuje bazénové tepelné čerpadlo za dokonalé řešení, které nabízí efektivní, cenově dostupné a energeticky úsporné techniky ohřevu bazénu za každého počasí a klimatických podmínek.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692