Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Kolik energie spotřebuje tepelné čerpadlo bazénu?

Kolik energie spotřebuje tepelné čerpadlo bazénu?

Zobrazení:6     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-09-30      Původ:Stránky

Zajímá vás, kolik vás bude stát provoz bazénového tepelného čerpadla?Kolik kwh to spotřebuje?Jaká je spotřeba energie nebo spotřeba elektrické energie?

No, jste na správném místě.Zde pokryjeme vše od nákladů na provoz tepelného čerpadla bazénu, jak fungují a proč byste si je měli pořídit.

Tady jsme!


Kolik energie spotřebuje tepelné čerpadlo bazénu?kolik kwh? spotřeba energie, spotřeba energie tepelného čerpadla bazénu

Kolik elektřiny tedy spotřebuje tepelné čerpadlo bazénu?

Asi 5 kilowattů za hodinu na 100 000 BTU tepelného čerpadla.U běžného bazénového tepelného čerpadla o výkonu 100 000 BTU je výkon, který využijete, přibližně 5 000 wattů za hodinu.Typicky je celostátní průměr energie 13 centů za každou kilowatthodinu.

Jak již bylo řečeno, je provoz bazénových tepelných čerpadel nákladný?

I když jsou relativně dražší než plynové bazénové ohřívače, mají obvykle ročně snížené provozní náklady díky své zvýšené účinnosti.Při správné údržbě vydrží tyto bazénové ohřívače delší dobu než plynové bazénové ohřívače.Z dlouhodobého hlediska tak ušetříte mnohem více.

Kolik peněz vám tedy bazénové tepelné čerpadlo přidá k účtu za elektřinu?

A bazénové tepelné čerpadlo využívá elektřinu a přidává k vašemu účtu za elektřinu asi 300 USD ročně.Vzhledem k tomu, že není nákladná, můžete ji nechat zapnutou po celou dobu.

Opět to může být dobrý nápad, protože tepelné čerpadlo přeměňuje okolní teplý vzduch a přenáší ho do vašeho bazénu.Pokud jde o energetickou účinnost, měli byste zvážit provoz pouze během dne.

Pokud však chcete plavat ráno a potřebujete, aby bylo teplo, bylo by nejlepší provozovat to celou noc.

Jak fungují bazénová tepelná čerpadla

The bazénová tepelná čerpadla využívat elektřinu k přenosu tepla z okolního vzduchu do bazénu;nevytvářejí teplo.

Jak čerpadlo cirkuluje vodu v bazénu, voda čerpaná z bazénu prochází přes filtr a ohřívač čerpadla.Toto čerpadlo je obvykle vybaveno ventilátorem, který nasává okolní vzduch a nasměruje jej k cívce výparníku.

Kapalné chladivo uvnitř této cívky odebírá teplo z okolního vzduchu a přeměňuje ho na plyn.Tento teplý plyn se pohybuje kompresorem, zesiluje teplo a vyvíjí extrémně horký plyn, který se pohybuje přes kondenzátor.

Poté kondenzátor absorbuje teplo a uvolňuje ho do bazénu, který je chladný.Jak se horký plyn pohybuje přes spirálu kondenzátoru, stává se kapalným a vrací se do výparníku a proces pokračuje.

Na druhou stranu, pokud máte vysoce účinné bazénové tepelné čerpadlo, je vybaveno spirálovými kompresory, které jsou mnohem účinnější.

Mezitím ohřívače bazénů s tepelným čerpadlem fungují efektivně za předpokladu, že okolní teploty jsou mezi 450F a 500F.Čím chladnější je okolní vzduch, tím více energie se spotřebuje.Nicméně, protože většina jednotlivců používá své bazény, když je počasí mírné až teplé, obvykle to není problém.

Proč byste měli zvážit instalaci bazénového tepelného čerpadla

Nyní, když víte, kolik energie spotřebuje tepelné bazénové čerpadlo, pojďme se podívat na to, proč byste měli zvážit jeho instalaci.

Náklady na instalaci

Instalace bazénového tepelného čerpadla vyžaduje především elektřinu, protože vyžaduje elektrické napájení 220 voltů a nezávislý 50ampérový jistič.Pokud máte tuto službu a jistič, jste o krok napřed.Také v této situaci bude vaše instalace stát 300 až 500 USD.

Na druhou stranu, náklady jsou vyšší, pokud požadujete instalaci elektroinstalace, stojí asi 95 % instalačních nákladů.

Spolehlivost

Při správné údržbě může vaše tepelné bazénové čerpadlo fungovat přibližně 10 až 15 let.Nicméně plynový ohřívač vydrží asi pět let.Primární součástí ohřívačů je totiž výměník tepla.

V plynovém ohřívači je tato součást vyrobena z mědi-niklu nebo mědi.Nakonec tyto komponenty zkorodují působením bazénové chemie nebo solných systémů.Tepelný výměník tepelného čerpadla je vyroben z titanu, který nekoroduje.

Ekologické

Chcete v sobě spustit eko-bojovníka?Pak je správnou volbou bazénové tepelné čerpadlo.Je to ekologická volba ve srovnání s různými způsoby vytápění, protože využívají asi o 80 % méně fosilních paliv k výrobě podobného množství tepelného výkonu jako jiné způsoby vytápění.

Méně fosilních paliv znamená menší využívání přírodních zdrojů a znečištění.

Cenově dostupné

Tento topný systém využívá jako zdroj tepla okolní vzduch ohřátý sluncem, takže na rozdíl od plynových bazénových ohřívačů stačí zaplatit původní cenu ohřívače a elektřiny na provoz tepelného čerpadla.

Váš účet za energie bude vyšší, protože k práci využívá elektřinu, i když nebudete využívat žádné roční náklady na servis nebo palivo.Protože elektřina je cenově dostupnější než ohřívač bazénu na palivo, spolehlivé tepelné čerpadlo je tak účinné, že po jeho instalaci začnete šetřit náklady na vytápění.

Předpokládejme navíc, že ​​žijete v oblasti s vysokými teplotami po celý rok.V takovém případě mohou být vaše úspory vyšší, protože výkon tepelného čerpadla je díky vysokým okolním teplotám dostatečný.

Jsou bazénové ohřívače nutné?

Ano.Bazénové ohřívače budou nakonec působivě užitečným aktivem, zvláště pokud majitel domu chce používat svůj nový bazén po celý rok.Přesto je nákup bazénového tepelného čerpadla zbytečný, pokud chcete bazén využívat pouze přes léto.

Co je mezi plynovým a elektrickým ohřívačem bazénu účinnější?

Obvykle jsou plynové ohřívače o něco levnější než propanové ohřívače bazénu.Plyn může být přibližně o 84 % levnější než použití propanového ohřívače v závislosti na tom, kde bydlíte.

Elektrický ohřívač pro váš bazén je však cenově nejdostupnější variantou ve skupině.

Závěr

Bazénová tepelná čerpadla jsou cenově dostupná a efektivnější než plynové a propanové ohřívače bazénu.Doufejme, že vám tento zápis pomohl pochopit, kolik elektřiny spotřebuje bazénové tepelné čerpadlo.Tepelné čerpadlo, které si nakonec vyberete, závisí zcela na vašich potřebách, rozpočtu a energetické účinnosti.

No, tady to máte, množství elektřiny, které spotřebuje tepelné čerpadlo bazénu!


Také zajímavé:

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692