Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Invertorová tepelná čerpadla v roce 2023: Co, jak a proč?

Invertorová tepelná čerpadla v roce 2023: Co, jak a proč?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-01-06      Původ:Stránky

Bez ohledu na to, kde bydlíte, budete souhlasit s tím, že invertorová tepelná čerpadla jsou nejúčinnějším a nejlevnějším způsobem chlazení vašeho domu.Jsou také bezpečné pro životní prostředí.Protože nefungují na fosilní paliva, majitelé domů je mohou využít ke snížení své uhlíkové stopy.

Invertorová tepelná čerpadla nahrazují domácí topné systémy, jako jsou kotle, pece a tradiční klimatizace nebo HVAC systémy.Kritérium funkčnosti integrované do těchto čerpadel je navíc činí 2 až 3krát efektivnějšími.

Jak ale fungují a proč potřebujete invertorové tepelné čerpadlo ve svém domě?Čtěte dále, abyste získali komplexní přehled o všem, co potřebujete vědět o invertorových tepelných čerpadlech.

Pojďme se ponořit!

交通信号灯 中度可信度描述已自动生成Invertorové tepelné čerpadlo SPRSUN

Co je to invertorové tepelné čerpadlo?


Jsou to domácí spotřebiče, které fungují jako dvoucestné klimatizace.Mohou poskytnout teplo během chladného období a ochlazovat váš domov v horkém létě.Díky tepelným čerpadlům nemusíte kupovat samostatné systémy vytápění domů a klimatizaci.

Jednou z nejlepších vlastností tepelných čerpadel je, že jsou energeticky účinnější než tradiční systémy HVAC.Podle nedávného výzkumu mohou majitelé domů ušetřit až 667 $ ročně integrací tepelných čerpadel.


Jak fungují tepelná čerpadla?


V tomto bodě můžete mít otázky: jak může jeden stroj nahradit pec a klimatizaci?

Tepelná čerpadla jsou elektrická a fungují tak, že přenášejí teplo z jedné oblasti do druhé.Během horkého období využívá výparník k absorbování tepla chladivem, které jej odvádí do venkovní jednotky a kondenzátor jej čerpá ven.

Tepelné čerpadlo funguje tak, že přesouvá tepelnou energii do okolí. Po celou zimu distribuuje teplo z vnějšku vašeho domu dovnitř.Nejnovější verze tepelných čerpadel jsou speciálně navrženy s technologií invertorového systému tepelného čerpadla, která pomáhá zlepšit celkovou účinnost tepelného čerpadla.


Vysvětlení invertorové technologie


Když je dosaženo určitých teplot, klimatizace se zapne a vypne v normální klimatizaci.Například při chlazení vašeho domova se klimatizace na nějakou dobu zapne a vypne se, když dosáhne teploty mimo místnost.

Funkčnost platí i pro tepelná čerpadla a topidla.Nevýhodou staré technologie je, že není efektivní.

Je to jako řídit auto, které bude přepínat pouze mezi 0 % a 100 % zrychlení.Pravděpodobně skončíte v příkopu bez možnosti omezit rychlost.Technologie invertorového tepelného čerpadla je vybavena kompresorem s proměnnou rychlostí tepelného čerpadla poháněným invertorem, který umožňuje tepelnému čerpadlu přepínat mezi 0 a 100 %.

Kromě toho, na rozdíl od tradičních klimatizací, invertorové tepelné čerpadlo automaticky analyzuje teploty uvnitř vašeho domova a přizpůsobuje se tak, aby maximalizovalo pohodlí a účinnost.Jejich schopnost řídit spotřebu energie z nich dělá ideální energeticky účinný domácí spotřebič.


Jaké jsou výhody použití invertorové technologie tepelného čerpadla?


Hlavní výhodou invertorové technologie tepelného čerpadla s tepelnými čerpadly je, že můžete omezit a regulovat výkon i při plném výkonu.Jeho ventilátor a kompresor mohou pracovat při různých otáčkách motoru a výstupním výkonu, aby vyhovovaly pohodlí uživatele.

Mezi další výhody invertorové technologie tepelného čerpadla patří:

 • Zvýšená životnost - Pozvolný start a efektivní režim provozu výrazně přispívají k prodloužení životnosti invertorových tepelných čerpadel.

 • Nižší hladina hluku - Invertorová tepelná čerpadla jsou super tichá.Možná ani nevíte, že jsou zapnuté, dokud se nepřiblížíte velmi blízko.

 • Lepší COP (Coefficient of Performance) – Technologie integrovaná do invertorových tepelných čerpadel usnadňuje dosažení vyšších COP.Lze dosáhnout přibližně 7 (15°C vzduch a 26°C voda) COP.Technicky to znamená, že při COP 7 je výkon sedmkrát větší než normální elektrická energie.Čím vyšší COP, tím lepší a účinnější bude invertorové tepelné čerpadlo.

 • Klid v duši – Zařízení, které funguje samostatně, nejen usnadňuje jeho ovládání, ale také vám poskytuje požadovaný klid.

Všimněte si, že ačkoli jsou invertorová tepelná čerpadla drahá, mohou poskytnout mnoho výhod, včetně značné úspory peněz.

图片包含 游戏机, 监控, 电脑 描述已自动生成Tepelná čerpadla společnosti SPRSUN

Jaké jsou nejlepší značky tepelných čerpadel?


Tepelná čerpadla mohou být poměrně drahou investicí.V důsledku toho se musíte ujistit, že získáte tu nejlepší kvalitu a trvanlivost.Doporučuje se jít po značce s dobrou pověstí.SPRSUN je specialistou na navrhování a výrobu tepelných čerpadel od roku 1999. Mezi její produkty patří vzduchová tepelná čerpadla, invertorová tepelná čerpadla, ohřívače vody s tepelným čerpadlem, tepelná čerpadla pro studené klima atd. Kontaktujte SPRSUN za odbornou podporu při instalaci tepelného čerpadla.

Ať už si vyberete kteroukoli značku, tepelné čerpadlo bude mít více co do činění s dodavatelem, než je vaše preference.Pravděpodobně budou zodpovědní za získávání a instalaci součástí, což z nich učiní nejlepší odborníky na získávání informací.Ujistěte se, že si najmete dodavatele, který je obeznámen s invertorovými tepelnými čerpadly.Některé modely jsou v určitých zeměpisných oblastech lepší než jiné.

Jednou z nejlepších věcí na získání profesionálního dodavatele, který zná váš produkt, je to, že vám zajistí optimální výkon.Většina výrobců školí dodavatele prostřednictvím programu pro prodejce, aby pomohli propagovat jejich produkty.

V ideálním případě je získání dobrého dodavatele využít jeho odborných znalostí, které vám pomohou získat nejlepší značku na trhu.Je možné si zamilovat konkrétní značku a později zjistit, že ve vašem okolí ji nikdo neumí nainstalovat ani opravit.


Může systém invertorového tepelného čerpadla fungovat se stávajícím vzduchotechnickým potrubím?


Technologie zabudovaná do tepelných čerpadel poháněných invertorem jim umožňuje pracovat s vaším stávajícím potrubním systémem.Možná ani nebudete potřebovat potrubí pro vzduchová tepelná čerpadla.Několik značek je k dispozici v ductless mini-splits.Vše, co potřebujete, je získat profesionálního dodavatele, který vám pomůže nainstalovat invertorové HVAC na různé pozice ve vaší domácnosti a používat stávající potrubí.

Nová technologie v invertoru čerpadla obvykle umožňuje jeho všestrannost s retrofity do stávajících potrubí.Mohou také pracovat s hybridními potrubními a bezpotrubními systémy pomocí jednoduchého procesoru mimo dům.Různé značky mají jedinečný design;proto by váš dodavatel měl rozumět značce, aby ji nainstaloval do vašich stávajících potrubí.


Existují přenosná nebo dočasná tepelná čerpadla?


Ano, na trhu je řada přenosných tepelných střídačů.Přestože jsou stálá tepelná čerpadla nejdoporučovanější variantou pro dlouhodobou investici, při stěhování se může hodit přenosná varianta.Pokud například bydlíte v historické čtvrti nebo v bytě s komplikovanými pravidly renovace, budete potřebovat invertor tepelného čerpadla s větší flexibilitou.

Některé budovy mají komplikovaná pravidla renovace a může se stát, že vaše spotřeba energie překročí požadovanou úroveň spotřeby.Cena stálých tepelných čerpadel může být pro vás také trochu strmá, takže dočasná nebo přenosná tepelná čerpadla jsou nejlepší volbou.

Je pozoruhodné, že stejně jako tradiční klimatizace fungují dočasná nastavení nejlépe s pohodlnou teplotou 40-60 stupňů.Nemusí být nejlepší volbou, pokud žijete v oblastech s teplotami nižšími než 40 stupňů nebo vyššími než 60 stupňů.


Jak najít ideálního dodavatele pro instalaci vašeho invertorového HVAC


Možná budete překvapeni, když zjistíte, že dodavatel, kterého si najmete, může být pro vaši celkovou investici důležitější než samotné tepelné čerpadlo.I tak ale získat dobrého dodavatele není jednoduché, jak to zní.Existuje několik faktorů, které musíte vzít v úvahu.Zde jsou některé z těchto faktorů:


Vědět, kde začít


Většina zákazníků halových čerpadel neví, co při instalaci invertorového systému tepelného čerpadla hledají.Seznamte se s invertorovými systémy tepelných čerpadel a jejich fungováním předem, abyste získali dodavatele, který nainstaluje váš systém podle vašich požadavků.


Vyhledejte doporučené prodejce


Prozkoumejte nejlepší značky na trhu, které odpovídají požadovanému přidělení rozpočtu.Můžete se také obrátit na výrobce a zeptat se, zda vám může poskytnout dodavatele.Některé značky nabízejí instalační služby zdarma nebo za malý poplatek.


Požádejte o doporučení


To je možná nejlepší způsob, jak získat profesionálního dodavatele.K získání doporučení můžete použít sociální média nebo jiná sociální fóra.V sekcích zpětné vazby můžete také získat doporučení od spokojených zákazníků.Poskytnou upřímný názor na své pracovní zkušenosti s dodavatelem.


Zvažte, co z dohody získáte


Když řešíte drahou investici, je důležité podívat se na to, co získáte z plného balíčku.Hledejte nabídku, která nabídne další služby údržby.Před uzavřením obchodu se ujistěte, že také poskytnou písemnou dokumentaci.


Závěrečné myšlenky


Téma invertorových tepelných čerpadel je tu již nějakou dobu a většina majitelů domů uvízla na té nejlepší možnosti.Jedna věc, která vyniká na tepelném čerpadle s invertorem, je, že si užíváte maximálního pohodlí a účinnosti a ušetříte značné peníze.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692