Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Je tepelné čerpadlo vzduch-voda dobré pro chlazení?

Je tepelné čerpadlo vzduch-voda dobré pro chlazení?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-07-16      Původ:Stránky

Je čas vyměnit starý chladicí systém, nebo kupujete svůj první?Ať tak či onak, při hledání je vysoká pravděpodobnost, že se rozdělíte mezi klimatizaci a tepelné čerpadlo.Výběr správného chladicího systému je pro vás jako majitele domu životně důležitý;proto musíte znát klady a zápory každého systému.

Tepelná čerpadla vzduch-voda mohou nabídnout dostatečné chlazení a vytápění vašeho domova, zejména pokud bydlíte v oblasti s mírným klimatem.Po správné instalaci může toto tepelné čerpadlo poskytnout domácnosti více než 1,5 až 4krát více energie, než kolik spotřebuje.Je to proto, že tepelná čerpadla přenášejí teplo namísto přeměny z jednoho druhu paliva, jako to dělají typické spalovací topné mechanismy.

Zatímco tepelná čerpadla vzduch-voda jsou v dnešní době docela běžná, některá z nich mohou při teplotách pod bodem mrazu fungovat méně působivě.Pokud bydlíte v oblasti s teplotami pod bodem mrazu, běžná tepelná čerpadla nemusí být vhodnou volbou, pokud nezvolíte nízkoteplotní typy EVI, jako jsou invertorová tepelná čerpadla EVI DC SPRSUN.

Je ale tepelné čerpadlo vzduch-voda dobré pro chlazení?Pojďme to zjistit!

Jak fungují vzduchová tepelná čerpadla?

All-inclusive a moderní tepelné čerpadlo poskytuje dostatečnou úsporu energie a méně emisí.Jedná se o bezpečný a cenově dostupný způsob výroby tepla díky zabudovanému ohřívači vody, oběhovému čerpadlu, ponornému ohřívači a klimatické struktuře ve vnitřní jednotce.

Teplo je získáváno z prostředí prostřednictvím venkovní jednotky, kde se chladivo pohybuje uvnitř uzavřeného potrubního systému a přenáší teplo ze zdroje do vnitřního oddělení.Proces, kterým se teplo pohybuje, lze shrnout takto;

 • Exteriérová jednotka absorbuje teplo z okolí a přenáší ho do chladicí kapaliny.

 • Kompresor zvyšuje teplotu chladicí kapaliny.

 • Chladivo přes výměník tepla přesouvá teplo do rezervní nádrže s horkou vodou.

 • Horká voda prochází bateriemi a radiátory a studená voda se pohybuje do zásobníku.

 • Chladivo se přesouvá z nádrže do vnější jednotky.

Pokud se tento proces obrátí, chladicí kapalina ve venkovní jednotce odebere teplo z horké vody a přenese jej do okolí, přičemž místo toho nechá chladit dům čerpadlo.


Je-vzduch-voda-tepelné čerpadlo-dobré-pro-chlazení

Funkce

Tepelná čerpadla vzduch-voda už nejsou stejné.Podobně jako většina technologií i tato tepelná čerpadla postupují vpřed a zatím jsou to tři systémy na trhu, které vzbudí zájem každého majitele domu;

1. Reverzní cyklus chladiče

Tento systém vám umožňuje vybrat si ze široké škály režimů chlazení a vytápění, včetně systémů s nuceným oběhem vzduchu a sálavých podlahových systémů.To vám nabízí možnost pohodlného bydlení, ať už v zimě nebo v létě.Přesto je tento systém nejvhodnější pro plně elektrické domácnosti.

2. Tepelné čerpadlo vzduch-zdroj pro všechny klima

Jak název napovídá, tento systém je dokonalý bez ohledu na počasí.Může běžet během zimy bez odvozeného tepla, což znamená, že udrží váš domov příjemně teplý i během nejchladnější zimy.

Je to užitečné pro ty, kteří hledají systém, který může snížit náklady na chlazení a vytápění.Integruje vytápění jako hlavní funkci;původní náklady jsou tedy relativně vysoké, i když se to každým dnem zlepšuje, a nakonec úspory pokryjí počáteční vysoké náklady.

3. Studený klimatický systém

Systém studeného klimatu má 2rychlostní kompresor se dvěma válci pro efektivní fungování.Záložní kompresor navíc umožňuje, aby tepelné čerpadlo běželo v optimálním stavu, i když je teplota -9,4.

Přechází i na deskový výměník tepla, označovaný také jako 'ekonomizér'. To je docela systém pro vaši domácnost, ať už v

léto nebo zima.

Proč jsou tepelná čerpadla vzduch-voda energeticky účinná?

Jak je zmíněno výše, tepelná čerpadla jsou energeticky účinné a má to mnoho důvodů.Hlavním důvodem, proč jsou tak energeticky účinné, je to, že neochlazují ani neohřívají vzduch.Případně naplní jednu část vaší domácnosti do druhé studeným nebo teplým vzduchem.Tento proces přenosu tepla je výrazně efektivnější než pouhé chlazení nebo vytápění vašeho domu.

Když jej nastavíte na režim chlazení, odebírá teplo z teplého vzduchu v místnosti a nechává ho odvádět ven do okolí.Na druhou stranu, když jej nastavíte na režim vytápění, nasává studený vzduch zvenčí, ohřívá ho a vypouští do vašeho domu.

Tato energeticky účinná čerpadla využívají teplo již přítomné ve vzduchu k chlazení nebo vytápění vaší domácnosti v obou těchto případech.To znamená, že vzduch v domácnosti se nikdy nepřehřívá ani nepřechlazuje, což má za následek působivou účinnost.

Klimatizace a tepelné čerpadlo, co je energeticky účinnější?

Pokud váháte mezi klimatizací a tepelným čerpadlem, možná budete chtít zjistit, která z nich je energeticky účinnější, a vybrat si zde.Pokud je váš systém energeticky účinný, nespotřebovává mnoho energie, což snižuje účty za energie.

Tyto dva systémy měří energetickou účinnost v SEER.Tepelné čerpadlo a klimatizace s podobným hodnocením SEER využívají stejné množství energie k vytápění nebo chlazení domácností.

Klimatizace nemá žádné problémy, když je teplota velmi vysoká.Jsou stavěny tak, aby správně chladily dům, když je rozdíl venkovní a vnitřní teploty menší než 20 stupňů.Když je však léto příliš horké, rozdíl může být větší než tento, což znamená, že vaše klimatizace nemůže efektivně ochlazovat dům.

Na druhou stranu tepelná čerpadla nemají s tímto teplotním rozdílem žádné problémy.Poběží optimálně bez ohledu na teplotu.Proto je účinnost těchto dvou systémů za ideálních podmínek relativně vyrovnaná, i když značný rozdíl nastává při využití režimu vytápění.Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou energeticky účinnější než klimatizace.

Je tedy tepelné čerpadlo vzduch-voda dobré pro chlazení vašeho domova?

Absolutně!Tepelná čerpadla jsou ideální pro chlazení vaší domácnosti a jsou energeticky účinnější než klimatizace.Doufejme, že vám tento kousek pomohl při rozhodování, jaký systém chlazení a topení zvolit.


Také zajímavé:

Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692