Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Je tepelné čerpadlo se vzduchovým zdrojem levnější než plyn?

Je tepelné čerpadlo se vzduchovým zdrojem levnější než plyn?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-07-14      Původ:Stránky

Vynálezci a vědci jsou v popředí a snaží se přejít na ekologičtější způsoby vytápění vašich domovů, jako je vzduchové tepelné čerpadlo.Takže jako národ je potřeba používat způsoby, jak snížit emise uhlíku, které jsou zdraví škodlivé.

Nejvýznamnější částí změny je získání bezpečnějších a účinnějších způsobů vytápění domů.Se zvýšeným povědomím a naléhavostí v souvislosti se změnami klimatu existuje více než kdy dříve obav o to, jak lidé využívají energii.

V současné době hýbou brankami vzduchová tepelná čerpadla.Ve srovnání s plynovým kotlem jsou velmi šetrné k životnímu prostředí.O tepelných čerpadlech je známo, že jsou nenáročné na údržbu a vypouštějí extrémně nízké plyny.Existují však výhody a nevýhody, které je třeba vzít v úvahu před provedením jakýchkoli změn.

Co je vzduchové tepelné čerpadlo?

Tyto domácí zdroje vytápění byly ve svém oboru dlouho přehlíženy.Jak se však časy mění, tato nová zařízení v bloku přitahují zájem spotřebitelů a společností, protože vytvářejí impuls ke snižování fosilních paliv.

Především topné systémy budou buď přeměňovat proud na teplo nebo spalovat palivo.Tepelná čerpadla jsou však výjimečná a nabízejí ekologičtější alternativu plynových kotlů;vzduchové tepelné čerpadlo nevytváří teplo;jako primární zdroj energie využívá vzduch.

Vzduchová tepelná čerpadla práce přesunem stávající venkovní tepelné energie do domu a naopak.


SPRSUN Tepelné čerpadlo vzduchového zdroje R32

Co je to plynový kotel?

Tradiční plynový kotel je systém ústředního vytápění, na který většina lidí spoléhá již více než desetiletí.Využívá ropu, elektřinu, zemní plyn nebo biomasu jako dřevěné pelety, které spalují palivo;ohřívá vodu pro podlahové vytápění, radiátory a domácí použití.

Zpět k otázce: Je vzduchové tepelné čerpadlo levnější než plyn?

Abychom tuto velkou rivalitu udrželi v tom, které topné zařízení je lepší než to druhé, zúžili jsme atributy obou systémů, abychom na konci srovnání zjistili, které zařízení vyniká.Vyhraje trvale udržitelné vytápění a vycházející hvězda – tepelné čerpadlo, nebo dlouho vládnoucí hvězda, kotel?

Účinnost

Účinnost otopného systému se projevuje značným množstvím dodané energie přeměněné na nezbytnou tepelnou energii.Historicky řečeno, tradiční kotle mají účinnost 50 - 75 %, což znamená, že polovina až čtvrtina dodané energie jde do odpadu, což snižuje účinnost.

Na druhou stranu účinné tepelné čerpadlo efektivně dosahuje 350 %, v technickém smyslu také známé jako koeficient výkonu 3,5.Tepelná čerpadla absorbují přirozené teplo mimo váš domov a přenášejí ho do interiéru.To je prodejní argument, který láká lidi, aby do něj investovali, protože na rozdíl od kotle spotřebovává zemní plyn a méně elektřiny.

Hluk

Na rozdíl od plynového kotle je výhodou pořízení elektrického čerpadla to, že je navrženo tak, aby produkovalo mizivé množství hluku, když je zapnuté.Energeticky účinná tepelná čerpadla pracují při 40 decibelech.Předpokládejme, že hledáte výměnu svého starého plynového kotle;možná budete muset zvážit nákup zdroje vzduchového čerpadla.

Emise plynu

Přestože plynový kotel generuje teplo rychleji než elektrické spotřebiče, je náchylný k únikům škodlivých plynů, které by mohly vést k výbuchům a požárům.Alternativní možností je proto investice do tepelného čerpadla, které funguje na elektřinu.Chrání vaše blízké před toxickým uhlíkem a zdravotními problémy.

Životnost

Životnost vzduchového tepelného čerpadla je téměř 15 let, ale údajné nejnovější modely tepelných čerpadel se zdrojem mohou přežít přibližně 25 let.Dlouhá životnost je založena na jejich silném designu;má velmi málo částí, které se pohybují, když je v provozu;tak se mohlo pokazit jen velmi málo.Pro srovnání, životnost typického plynového kotle se pohybuje v rozmezí 8 - 12 let.

Požadovaný prostor

Zdroj vzduchového tepelného čerpadla potřebuje venkovní prostor pro instalaci.Skládá se z venkovní jednotky, která je téměř stejně velká jako pračka.V ostatních případech budete vyžadovat instalaci vnitřní jednotky, která je tepelným výměníkem;je větší než skutečný kotel;také můžete potřebovat zásobník teplé vody.

Vzduchové tepelné čerpadlo používá několik trubek uložených vodorovně nebo svisle pro podzemní instalaci, v závislosti na venkovním prostoru, který máte.Pak je tu vnitřní jednotka, která se liší velikostí mezi kotlem a malou krabicí.

Oproti tomu plynový kotel je kompaktnější, zejména kombinovaný kotel vše v jednom, který vyrábí teplou vodu přímo z rozvodu.Stejně jako tepelné čerpadlo potřebuje systémový kotel samostatný zásobník teplé vody, zatímco běžný kotel vyžaduje jak napájecí zásobník, tak zásobník teplé vody.

Náklady na instalaci

Předpokládejme, že dáváte přednost nejlevnější a nejrychlejší alternativě, pak plynový kotel vyhovuje vašim potřebám.Nasazení plynového kotle navíc výrazně sníží náklady na instalaci.

Náklady na instalaci kotle předem jsou levné a atraktivnější než nákup vzduchového tepelného čerpadla.Tepelné čerpadlo funguje efektivně, je-li dobře izolované a má velkou plochu pro zařízení na dodávku tepla.Vyžaduje to větší radiátory nebo instalace podlahového vytápění nebo potřebu lepší izolace.

Provozní náklady

Přestože tepelná čerpadla využívají jako zdroj energie elektřinu, což je čtyřnásobek ceny plynu, faktem zůstává, že je účinnější než kotel.Spotřebovává velmi minimálně elektřinu, takže provozní náklady jsou srovnatelné.

Pamatujte, že pravděpodobnost kolísání cen elektřiny je vyšší než u plynu.Takže na druhou stranu fosilní paliva, jako je ropa a plyn, dojdou, takže cena bude v určitém okamžiku eskalovat.

Konečný verdikt

S tímto průvodcem můžete říci, co byste preferovali, pokud jde o výběr správného topného systému.Výše uvedená srovnání vám poskytnou vítězný systém v souboji vzduchového tepelného čerpadla vs. plynového kotle pro ty, kteří chtějí nainstalovat nejlepší možnost.Volba mezi vzduchovým tepelným čerpadlem a kotlem by měla být založena na jeho důležitosti, vhodnosti pro váš dům a rozpočtu.


Také zajímavé:
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692