Home / Products / Bazénová tepelná čerpadla vzduch-voda / Bazénová invertorová tepelná čerpadla

Prodlužte si plaveckou sezónu

Tepelná čerpadla pro plavecké bazény

Bazénová invertorová tepelná čerpadla

Bazénová invertorová tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby udržovala stálou teplotu vody v bazénu. Tepelná čerpadla pro bazény získávají teplo z okolního vzduchu a předávají ho do bazénové vody.  Tato tepelná čerpadla umožňují nastavit požadovanou teplotu vody, kterou budou automaticky udžovat.


Invertorové bazénové tepelné čerpadlo SPRSUN dosahuje hodnotu COP až 16,30, což z něj dělá jeden z energeticky nejúčinnějších invertorových ohřívačů bazénu s tepelným čerpadlem na trhu. Jednotka reaguje na změny teplot, sníží otáčky kompresoru a motoru ventilátoru tak, aby udržela nastavenou teplotu. Tato funkce umožňuje nepřetržitý provoz ohřívače při nižší spotřebě energie ve srovnání s tradičními tepelnými čerpadly.

Bazénová invertorová tepelná čerpadla

  Tato kategorie je prázdná.

Projekty po celém světě

FAQs Časté dotazy k bazénovému tepelnému čerpadlu

 • Jak čistit bazénové tepelné čerpadlo?

  Bazénové tepelné čerpadlo má tři části, které jsou často znečištěné, a to výměník tepla, lopatky ventilátoru a vnitřní část. Musíte vypnout napájení a odšroubovat výměník tepla. Po otevření naneste na výměník pomocí měkkého kartáče odmašťovací prostředek. Počkejte, aby se uvolnily saze a omyjte jej vodou (např. zahradní hadicí). Z vnitřní strany se ujistěte, že jste očistili listí a bahno, které se časem nahromadí na dně bazénového tepelného čerpadla. K tomuto úkolu postačí mokrý vysavač. K vyčištění špiček lopatek ventilátoru použijte měkký hadr a čisticí prostředek. Kovové žábry uzavírající ventilátor také profoukněte ventilátorem, aby se odstranil nahromaděný prach.
 • Může tepelné čerpadlo chladit bazén?

  To, zda tepelné čerpadlo bude váš bazén ochlazovat, obvykle závisí na modelu. Existují tepelná čerpadla, která mají v jednom zařízení spojený režim vytápění a chlazení. Používají reverzní ventil nebo dokonce invertorovou technologii. Jako taková mohou odmrazovat a pokračovat ve vytápění, i když jsou teploty extrémně poměrně nízké. Taková tepelná čerpadla jsou schopna v případě potřeby vytápění odebírat tepelnou energii z okolí. Také mohou tento proces obrátit spuštěním chladicí sekvence, při níž odebírají více tepla z vody v bazénu a poté jej předávají do vzduchu.
 • Kolik energie spotřebuje bazénové tepelné čerpadlo?

  Tepelná čerpadla obecně odebírají teplo nebo chlad z venkovního vzduchu, země nebo vody a přenášejí je do interiéru za účelem ohřevu nebo chlazení. Z hlediska provozních nákladů jsou o něco levnější. Tepelné čerpadlo odstupňované jako 100 000 BTU spotřebuje v průměru asi 5 000 wattů nebo 5 kW každou hodinu. Při jeho používání čtyři hodiny denně se spotřebuje 20 kWh. Jeden kilowatt elektřiny stojí někde mezi 7-8 Kč za hodinu. Sazby se liší v závislosti na poskytovateli služeb. Tepelné čerpadlo, které běží hodinu, bude potřebovat přibližně 30-40 Kč za elektřinu.
   
 • Jakou velikost tepelného čerpadla potřebuji pro svůj bazén?

  Pro začátek, pro malý bazén (10000-20000 litrů) postačí tepelné čerpadlo o kapacitě 13 kWh. Pro střední bazény (20000-40000 litrů) postačí 15-18 kWh. Pro velké bazény (40000-60000 litrů) je ideální tepelné čerpadlo o kapacitě 21-23 kWh. Tyto hodnoty se však liší v závislosti na teplotě ve vašem regionu. Chcete-li zpřesnit výběr tepelného čerpadla, počítejte, že k ohřevu jednoho litru potřebujete 0,00116 KWh energie. Pokud znáte velikost svého bazénu a stupně, o které chcete zvýšit teplotu bazénu, můžete přesně určit potřebné tepelné čerpadlo podle níže uvedeného vzorce. Je to jednoduše velikost bazénu v litrech × 0,0016 KWh × stupně, o které chcete zvýšit teplotu vody v bazénu. Ve společnosti SPURSUN máme širokou nabídku kvalitních bazénových tepelných čerpadel, která uspokojí vaše potřeby.
 • Jak dlouho vydrží bazénové tepelné čerpadlo?

  Zatímco elektrické, plynové a solární ohřívače mají krátkou životnost, bazénové tepelné čerpadlo je všechny přežije. Typická životnost bazénového tepelného čerpadla je přibližně deset let nebo více. Na životnost bazénového tepelného čerpadla se však podílí několik klíčových faktorů. Pokud jste ochotni vynaložit trochu úsilí, můžete životnost svého bazénového tepelného čerpadla prodloužit až na patnáct a více let. A vše začíná správnou instalací, péčí a údržbou. Celkově je bazénové tepelné čerpadlo dobrou investicí, která může předčit vaše očekávání. Tepelná čerpadla SPRSUN představují všechny vlastnosti potřebné k delší životnosti a efektivní práci.
 • Jak nainstalovat bazénové tepelné čerpadlo?

  Umístění tepelného čerpadla do značné míry ovlivňuje efektivitu práce tepelného čerpadla. Ujistěte se, že je tepelné čerpadlo umístěno dostatečně blízko filtru a ne dále než 10 m od bazénu. Pokud jej umístíte dále od bazénu, ohřátá voda se může ochladit dříve, než se dostane do bazénu. Je také nezbytné zajistit, aby v blízkosti tepelného čerpadla nebyly žádné překážky. Dopřejte mu alespoň 1 m nebo více volného prostoru všude kolem něj. Tím zajistíte, že se do tepelného čerpadla dostane dostatek vzduchu. Jakmile jej nainstalujete, můžete jej spustit, abyste zjistili, zda účinně ohřívá bazén.
 • Jak funguje bazénové tepelné čerpadlo?

  Voda v bazénu prochází při používání bazénu filtrem, aby se zbavila všech nečistot a zbytků. Během tohoto procesu se voda ve vyhřívaném bazénu ohřívá. Děje se to tak, že čerpadlo ohřevu nasává teplý vzduch zvenčí a mění ho na teplý plyn. Jak teplý plyn prochází cívkami čerpadla, zvyšuje teplo v kompresoru. Jak voda prochází tímto kompresorem, energie se předává vodě. Nyní se ohřátá voda vrací do bazénu a pomáhá ohřívat i vodu v bazénu. Proces se opakuje, dokud není voda v bazénu dostatečně teplá.

Máte zájem stát se naším prodejcem nebo OEM/ODM partnerem?

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace