Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jaké jsou výhody a nevýhody tepelného čerpadla

Jaké jsou výhody a nevýhody tepelného čerpadla

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-09-15      Původ:Stránky


Více než kdy předtím jsou tepelná čerpadla odvážně v centru pozornosti.Ať už je to broušené, monoblokové, mini-split, nebo dokonce tepelné čerpadlo vzduch-voda, je kolem tohoto systému HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace), který je šetrný ke klimatu, rozruch.


Systém tepelného čerpadla se liší od tradičních systémů ústředního vytápění nebo pecí, které k výrobě tepla využívají plyn nebo olej.Na rozdíl od jiných systémů vytápění tepelná čerpadla nevypouštějí uhlík (prvek schopný ničit životní prostředí).Proto vláda a energetické společnosti rozšířily slevy a pobídky poskytované majitelům domů, kteří je instalují.Cílem je povzbudit každého, aby se podílel na udržování udržitelného životního prostředí.


Vzduchové tepelné čerpadlo SPRSUN


Podle an analýza provedená Mezinárodní energetickou agenturou (IEA), celosvětový prodej tepelných čerpadel vzrostl v roce 2022 o 11 %, což je druhý rok s dvouciferným růstem.IEA dokonce předpověděla, že tepelná čerpadla při tomto tempu růstu do roku 2030 téměř zdvojnásobí svůj podíl na vytápění.


V tomto příspěvku vysvětlíme všechna klady a zápory tepelného čerpadla, které je třeba mít na paměti.


Co je tepelné čerpadlo?


Tepelné čerpadlo je moderní verzí tradičních HVAC zařízení, jako jsou kotle a pece.Jsou navrženy tak, aby plnily funkci vytápění i chlazení.Na rozdíl od tradičních topných zařízení jsou tepelná čerpadla navržena s kovovými spirálami, ventilátorem a chladivem.Namísto výroby tepla pomocí energeticky náročného elektrického odporu nebo spalováním zemního plynu odebírají okolní teplo z venkovního prostředí a přenášejí ho dovnitř (v režimu chlazení naopak).


SPRSUN řešení vytápění tepelným čerpadlem


Jaké jsou výhody tepelných čerpadel?


Výhody tepelných čerpadel jsou četné.Při instalaci tepelného čerpadla můžete očekávat následující:


● Celoroční pohodlí

Jednou z nejvíce diskutovaných výhod tepelných čerpadel je jejich dvojí funkčnost, tj. schopnost provádět funkce vytápění a chlazení.Používání tepelných čerpadel zjednodušuje vaše potřeby vytápění a chlazení do jednoho systému a udržuje váš domov pohodlný po celý rok.


V zimě tepelná čerpadla účinně zajišťují teplo zvýšením teploty v místnosti.V létě mohou tepelná čerpadla obrátit svůj pracovní cyklus.Místo aby fungoval jako topná jednotka, přepne se na klimatizaci.Kromě toho, že tepelná čerpadla absorbují tepelnou energii z vnějšku domu a přenášejí ji dovnitř, mají také schopnost odebírat teplo zevnitř domu a přenášet ho ven.


To vše lze provést jediným stisknutím tlačítka.Zajímavější je, že provoz tepelného čerpadla můžete ovládat a sledovat ze vzdáleného místa pomocí mobilní aplikace.Při přechodu na tepelná čerpadla si užijete prvotřídní komfort a pohodlí.


● Šetrnější k životnímu prostředí

Spalovací proces hořáků na dřevo a jiných konvenčních topných systémů, jako jsou pece a kotle, způsobuje výpary a kouř, které jsou škodlivé pro pohodu životního prostředí.S tepelnými čerpadly přestanete využívat fosilní paliva.Elektřina bude vaším novým zdrojem energie, který vám umožní vytápět váš domov udržitelněji.


Tepelná čerpadla teplo nevytvářejí, ale absorbují teplo z přírodních zdrojů, jako je vzduch, voda a půda, a předávají je do vašeho domova.Proto nevypouštějí uhlík kromě malého množství elektřiny potřebné k provozu kompresoru.


Obecně jsou tyto systémy HVAC šetrné k životnímu prostředí, jako většina výrobci tepelných čerpadel používejte chladiva jako R290 a R410A, která nepřispívají k poškození ozónové vrstvy.


● Velmi energeticky úsporné

Tepelná čerpadla jsou v současné době jedním z energeticky nejúčinnějších a cenově nejvýhodnějších druhů vytápění.Mohou dosáhnout koeficientu výkonu (vztah mezi výkonem odebíraným z tepelného čerpadla jako vytápění nebo chlazení a výkonem dodávaným do kompresoru) 4 nebo více.To znamená, že získat 4 kW topného nebo chladicího výkonu;tepelná čerpadla spotřebují v průměru méně než 1 kW elektrické energie.


Na druhou stranu tradiční topný systém, jako jsou plynové kotle nebo elektrické topné systémy, má obvykle koeficient výkonu nižší než 1. To znamená, že spotřebuje více než 1 kW energie na vytvoření kW vytápění.


Čím vyšší je koeficient výkonu, tím levnější může systém HVAC fungovat.Tepelná čerpadla nabízejí energeticky nejúčinnější a nákladově nejefektivnější vytápění ve srovnání s jinými zařízeními HVAC.Poskytují až 300%-400% účinnost.


● Improved Bezpečnost a lepší kvalita vzduchu

Jednou z výhod tepelných čerpadel je zaručená bezpečnost a nevzniknutí požáru nebo úniku plynu.Bez výparů nebo otevřeného ohně nehrozí únik plynu nebo otrava oxidem uhelnatým, což z tepelných čerpadel dělá jeden z nejbezpečnějších systémů HVAC.


Vzhledem k tomu, že tepelná čerpadla distribuují vzduch v domě, filtry také čistí a čistí vzduch, odstraňují prach, pachy, plísně, kouř a další částice, které by mohly narušovat distribuci čistého vzduchu.To může být velmi prospěšné pro lidi s astmatem a alergiemi.


● Snížení Energy Bills

Zatímco počáteční investice a náklady na instalaci tepelných čerpadel mohou být drahé, z dlouhodobého hlediska jsou neuvěřitelně ekonomické.Díky nízkým nákladům na provoz a údržbu můžete ušetřit na účtech za energii.


Podle ministerstva energetiky tepelná čerpadla mohou snížit spotřebu energie až o 50 % než elektrické odporové vytápění, jako jsou pece a topná tělesa.Provoz tepelných čerpadel je také ekonomičtější, zejména v kombinaci s jinými obnovitelnými zdroji, jako je solární energie.


POZNÁMKA: Čím je tepelné čerpadlo energeticky účinnější, tím vyšší je snížení účtů za energii.


● Vládant Granty a pobídky

Ve snaze povzbudit více lidí, aby používali tepelná čerpadla k ochraně životního prostředí a snížení emisí uhlíku, vláda nabízí granty a pobídky.To pomáhá majitelům domů, zejména těm s omezeným rozpočtem, úspěšně modernizovat svůj topný systém.


● Durable

Jedna z otázek, kterou si lidé kladou, je: jak dlouho vydrží tepelná čerpadla?Ovlivňuje to několik faktorů, jako je kvalita tepelného čerpadla, jeho instalace a způsob jeho používání a údržby.Průměrná životnost tepelného čerpadla se však odhaduje mezi 10-20 lety.Některá tepelná čerpadla mohou vydržet i 20-25 let.

Odolnost tepelného čerpadla vám umožňuje využívat řešení vytápění i chlazení po celý rok po více než deset let bez nákladných oprav a nákladů na údržbu.


Jaké jsou nevýhody tepelných čerpadel?


Navzdory mnoha výhodám tepelných čerpadel existuje několik nevýhod.Jaké jsou tedy nevýhody tepelného čerpadla?


SPRSUN domácí tepelné čerpadlo


● Nespolehlivýle při nižších teplotách

Úvaha o teplotě se vždy dostane do každého seznamu výhod a nevýhod tepelných čerpadel.Je to proto, že tepelná čerpadla jsou v chladnějším klimatu méně účinná.Přesto technologický pokrok vedl k výrobě tepelná čerpadla pro studené klima speciálně navržený tak, aby byl 100% účinný až do -22⁰F.


Zatímco systémy tepelných čerpadel nejsou účinné v ledových oblastech, stále poskytují lepší energetickou účinnost než konvenční topné systémy, které se spoléhají na spalování fosilních paliv.


● Need Zaplatit Více pozornosti na údržbu

Led je náchylný k ucpání jednotky tepelného čerpadla, což ovlivňuje kvalitu tepelného čerpadla v zimě, pokud žijete v ledové oblasti.V zimním období je třeba věnovat větší pozornost údržbě tepelných čerpadel.Ale teď, nejvíce nových tepelných čerpadel, jako tepelné čerpadlo R290, jsou navrženy se schopností inteligentního odmrazování a nemrznoucí.


● More Spotřeba elektřiny

Jednou z nevýhod tepelných čerpadel je závislost na elektrické energii.Instalace tepelného čerpadla znamená, že spotřebujete více elektřiny než dříve.Ale celkové úspory nákladů na energii jsou větší než u jiných topných systémů.


Dalším úhlem závislosti tepelných čerpadel na elektřině je přerušení provozu z důvodu výpadku proudu.To je častější v oblastech, kde elektřina není stabilní.To však lze omezit investicí do pomocného zdroje energie, jako je solární energie.


● Expensive

Zatímco tepelná čerpadla jsou nákladově efektivní a pomáhají dlouhodobě šetřit účty za energii, mají vyšší počáteční náklady na pořízení a instalaci než tradiční topné systémy.Vysoké náklady na tepelná čerpadla lze přičíst jejich dvojí funkčnosti, protože umožňují řešení vytápění a chlazení.To vám ušetří investice do systémů vytápění a chlazení samostatně.


Naštěstí mohou majitelé domů využít vládních grantů a pobídek k vyrovnání vysokých nákladů na tepelná čerpadla.


Získejte tepelná čerpadla téměř bez nevýhod v SPRSUN

Jste připraveni na instalaci tepelného čerpadla ve vaší budově?Nebo potřebujete odborný pohled, abyste se rozhodli, zda je tepelné čerpadlo pro vás to pravé?SPRSUN je připraven pomoci.Jsme profesionálové a zkušení dodavatel vzduchových tepelných čerpadel můžete se spolehnout na vysoce kvalitní tepelná čerpadla bez zklamání.Naše tepelné čerpadlo může hladce pracovat v chladném klimatu -30 ℃ s funkcemi automatického odmrazování a ochrany proti zamrznutí.Tepelná čerpadla SPRSUN mají také certifikáty MCS, TUV, KEYMARK,CE, ERP a další, takže kvalita vás nezklame.


Náš tým odborníků je k dispozici, aby naslouchal vašim požadavkům a vyrobil nejlepší tepelná čerpadla, která uspokojí vaše potřeby.Můžeš kontaktujte nás začít.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692