Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jaká tepelná čerpadla fungují nejlépe v chladném podnebí?

Jaká tepelná čerpadla fungují nejlépe v chladném podnebí?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-07-28      Původ:Stránky

Zimní období může být docela těžké vydržet, pokud nemáte na svém místě správné topné zařízení.V důsledku toho musíte mít nainstalované odpovídající tepelné čerpadlo, které nabídne komplexní a účinný zdroj vytápění a chlazení domu.Ne všechna tepelná čerpadla jsou však adaptabilní na extrémní chladné podmínky.V důsledku toho musíte být velmi opatrní při výběru jednoho pro váš domov.

Na rozdíl od různých mylných představ na trhu může správné tepelné čerpadlo se správnými funkcemi efektivně fungovat i v nejchladnějším počasí.Tepelná čerpadla se často ukazují jako vynikající a cenově výhodná alternativa ve srovnání s jinými formami vytápění.Pomáhají také snižovat dopad člověka na životní prostředí, protože produkují méně emisí, a dokonce je můžete napájet z obnovitelných zdrojů energie.

Pokud bydlíte v mrazivě chladné oblasti, musíte vědět, jaký typ systému tepelného čerpání bude pro váš domov fungovat.Níže uvedené informace vám proto pomohou ve správném rozhodování.


Co-tepelná čerpadla-fungují-nejlépe-v-studených-klimatech

Měření účinnosti vytápění tepelným čerpadlem

Několik KPI (Key Performance Indicators), které byste měli vzít v úvahu při hodnocení energetické účinnosti tepelného čerpadla.Patří mezi ně následující:

1. COP

POLICAJT nebo koeficient výkonu je úroveň tepla, kterou může tepelné čerpadlo vydat ve srovnání s energií, kterou vydává.Pokud má například tepelné čerpadlo COP 5, vyrobí pět jednotek tepla na každý watt spotřebované energie.

2. HSPF

HSPF neboli topný sezónní faktor výkonu označuje měření účinnosti vytápění tepelného čerpadla v režimu vytápění.Znáte-li skóre HSPF vašeho tepelného čerpadla, určíte, které jednotky jsou nejúčinnější během chladných zimních dnů, protože nižší teploty mohou snížit jeho výkonnost.Měli byste také pamatovat na to, že dobré skóre HSPF znamená nízké provozní náklady, když nastavíte tepelné čerpadlo do režimu chlazení.

3. Jmenovitá venkovní teplota

Jmenovitá venkovní teplota se vztahuje na nejnižší teplotu, při které může tepelné čerpadlo zajistit dostatečné vytápění vaší domácnosti nebo kanceláře.Vzduchová tepelná čerpadla fungují tak, že odebírají teplo z venkovního vzduchu.To znamená, že když se vzduch během zimních měsíců ochladí, tepelné čerpadlo musí vynaložit dvojnásobnou námahu, aby z něj odebralo teplo a nasměrovalo ho do vašeho domova.

I když většina kvalitních tepelných čerpadel dokáže efektivně pracovat již při teplotách od 24 stupňů, vždy je dobré mít pro zasněžené zimní dny záložní systém vytápění.

Tepelná čerpadla, která nejlépe fungují v chladném klimatu

Zemní nebo geotermální tepelné čerpadlo je mnohými považováno za nejlepší druh tepelného čerpadla pro chladné počasí.Je to proto, že je pohřben pod zemí, což mu dává přirozený zdroj tepla.Ve většině případů je potrubí umístěno hluboko do země, aby se zabránilo účinkům chladného počasí a mrazu.To také znamená, že díky přirozeným teplým podmínkám nezamrznou.

Další dobrá věc na takových tepelných čerpadlech je, že neztrácejí účinnost v žádném ročním období, na rozdíl od většiny tepelných čerpadel instalovaných venku.

Tepelná čerpadla voda

Tepelná čerpadla voda jsou geotermální tepelná čerpadla, která využívají vodní plochu, jako je jezero nebo rybník, k vytápění domácností nebo kanceláří.Obvykle jsou dobrou volbou, pokud máte ve svém areálu vodní plochu.Na rozdíl od toho, co si někteří mohou myslet, může být instalace vodních tepelných čerpadel levnější než pozemních a na rozdíl od vzduchových tepelných čerpadel nabízí konzistentnější teplotu.

Je však nezbytné poznamenat, že značná část jeho nákladové efektivity závisí na existenci vodní plochy, která by byla připravena pro instalaci tepelného čerpadla voda.Jeho nedostatek bude znamenat, že tato možnost vytápění bude mimo váš dosah.

Vzduchová tepelná čerpadla

V současné době většina domácností a kanceláří využívá vzduchová tepelná čerpadla pro své možnosti vytápění, chlazení a vytápění.Ve srovnání s jejich protějšky však mívají některé významné nevýhody.Z toho vyplývá, že pokud se pro taková tepelná čerpadla rozhodnete, měli byste si být vědomi několika věcí.

Jak již bylo zmíněno dříve, množství tepla, které může většina vzduchových tepelných čerpadel předat do vaší domácnosti, závisí především na celkové venkovní teplotě.To znamená, že kdykoli teplota klesne, úroveň tepelného čerpadla pochází z vašeho tepelného čerpadla.Konstrukce většiny vzduchových tepelných čerpadel dnes umožňuje vydávat dostatek tepla pro přibližně 80-90 % roční potřeby vytápění.To obvykle stačí k pokrytí 100 % potřeby vytápění domácnosti, když jsou teploty nad bodem mrazu.

Pokud se rozhodnete pro vzduchové tepelné čerpadlo, asi bude dobré mít záložní zdroj vytápění pro případ poklesu teplot.Tímto způsobem se může zvednout z místa, kde vaše tepelné čerpadlo začíná klesat na úrovni účinnosti.Můžete si také koupit několik velkých kovových kanystrů s plynem a použít je v případě potřeby v jiných umělých krbech ve vaší domácnosti.To také znamená, že ušetříte na nákladech za energie, protože nebudete muset být připojeni k rozvodu plynu nebo používat jiné standardní způsoby vytápění.

Abych to uzavřel

Tepelná čerpadla mohou být ve srovnání s jinými konvenčními možnostmi vynikajícím a nákladově efektivním způsobem vytápění vašeho domova nebo kanceláře.Jsou šetrné k životnímu prostředí díky menšímu množství emisí a v závislosti na situaci mohou být dokonce poháněny obnovitelnými zdroji energie.Trik je najít ten správný pro váš domov nebo kancelář, který vám umožní využívat takové výhody.

Je také dobré zdůraznit, že většina novějších tepelných čerpadel má vylepšené schopnosti, pokud jde o zvládnutí chladného počasí.Je to výsledek nových technologií, které byly použity při výrobě těchto tepelných čerpadel.V dnešní době může správné tepelné čerpadlo fungovat pozoruhodně dobře i v těch nejchladnějších klimatických podmínkách.
Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692