Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jaký je dobrý COP pro tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Jaký je dobrý COP pro tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-09-18      Původ:Stránky

Koeficient výkonu, COP, je poměr tepla nebo chladu vyrobeného tepelným čerpadlem ke měrnému příkonu energie.Ideální policista pro systémy tepelných čerpadel začíná od 2.0.To platí pro vzduchová tepelná čerpadla, zatímco geotermální začíná na 3.1.Přesto může být hodnota tepelného čerpadla vyšší než 4,0.V níže uvedeném průvodci probereme ideální COP různých jednotek tepelných čerpadel a praktický význam COP.

Jaký je ideální COP pro tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Pokud používáte čerpadlo ohřívače s uzavřenou smyčkou, dobrý COP bude mezi 3,5 až 4,2.Maximální COP by naopak mělo být 4,7+.

S otevřenou smyčkou se COP nápadu pohybuje mezi 4,0-4,5, zatímco maximální hodnota je 5,0+.a konečně, čerpadlo ohřívače s přímou výměnou má dobrý COP 4,1 a maximální 0f 5,0+

COP by se nemělo zaměňovat za hodnocení účinnosti čerpadel ohřívače vzduchu a vody.Tepelná čerpadla vzduch-voda mají hodnocení SEER/chlazení 13 na severu USA a 14 na jihu.Mají minimální HSPF/topení 8,5.

Dále jsou geotermální tepelná čerpadla klasifikována z hlediska smyček a voda-vzduch vs. voda-voda.Můžete také vidět jejich účinnost zde na stránce Energy.gov.Také nejúčinnější čísla mají vždy znaménko +, protože účinnost se každým rokem zlepšuje.


Dobré COP pro tepelné čerpadlo vzduch-voda

Pochopení koeficientu výkonu

Jak již bylo řečeno, koeficient výkonu je hodnocení výkonu.Ukazuje, jak čerpadlo ohřívače vzduchu na vodu přenáší teplo nebo chlad oproti skutečné spotřebě elektrické energie.Pamatujte, že tepelná čerpadla vzduch-voda přenášejí teplo nízká teplota zón do oblastí s vysokou teplotou.

Je to proti zákonům termodynamiky.Teplo by mělo proudit z horkých oblastí do chladných oblastí.V tomto ohledu vyžaduje přenos tepla 'do kopce' proti tepelným zákonům práci.COP tedy ukazuje, jak efektivně tepelné čerpadlo vzduch-voda toto funguje.Udává množství energie, které jednotka potřebuje k pohybu stálé míry tepla při pevné teplotě.

Pokud hledáte, kolik tepla HP předá při napájení konkrétním množstvím energie, COP je to, co hledáte.Například vzduch do vodního tepelného čerpadla s COP 2,5 přenese 2,5krát více tepelné energie, než kolik energie spotřebuje.

Jak tedy určíte COP vašeho tepelného čerpadla vzduch do vody?

Jednoduše řečeno, své jednotky COP můžete sdělit pomocí rovnice COP se rovná podílu energetického výdeje a příkonu energie.Měřicí jednotkou množství přeneseného tepla je BTU, britské tepelné jednotky za hodinu.Energie se na druhé straně měří ve wattech.A 1BTU se rovná 0,293 wattu.

Například energetický výkon tepelného čerpadla vzduch-voda je asi 60 000 BTU.Také běží na 42 000 wattech.Chcete-li získat jednotky COP, vynásobte BTU watty (60 000 X 0,293. Což by vám mělo dát 17 580.).Takže vyrobená energie je 17 580 wattů při pohybu vzduchu z interiéru do exteriéru nebo naopak.Poté vydělte výstupní watty vstupními watty 17 580/4 200.To vám dává 4,18 COP.

Způsoby, jak můžete zlepšit COP vašeho HP

Tepelná čerpadla vzduch-voda COP lze zlepšit snížením teplotní mezery mezi teplou a studenou vodou, o kterou jednotka běží.Vzhledem k tomu, že čerpadla ohřívače vzduch-voda jsou obousměrné kruhové vytápění nebo chlazení, musíte snížit výstupní teplotu.Nová hodnota by měla být 30 °C.Ke snížení hluku musíte použít příliš velké kanály, potrubní podlahy, stěny nebo stropy.Na druhou stranu by se měly zvýšit vstupní teploty.V této přední části byste měli místo vzduchu použít podzemní vodu.

Tepelné čerpadlo lze vylepšit zvětšením velikosti vnitřního výměníku tepla.V důsledku toho se zvyšuje účinnost v souladu s energií spotřebovanou kompresorem, protože se tím snižuje rozdíl vnitřních teplot jednotky oproti kompresoru.

COP absorpčních chladičů lze zvýšit použitím druhého stupně nebo třetího stupně.chladiče s dvojitým a trojitým účinkem jsou superúčinné ve srovnání s chladiči s jedním účinkem, s COP přesahujícím 1. Požadují vysoké tlaky, přehřátou páru, přesto je to stále poměrně nepatrných deset liber páry za 60 minut na tunu chlazení.

Faktory ovlivňující výkon koeficientu

Tepelná čerpadla vzduch-voda absorbují teplo a v létě ho odvádějí do země nebo vody.Ve venkovním vzduchu provádí zdroj vzduchu totéž.Tepelná čerpadla vzduch-voda snadno odebírají a odvádějí teplo.To je způsobeno vyššími teplotami země v zimě a chladnějšími v letních obdobích.

Navzdory tomu mohou některé faktory bránit jeho výkonu, jako například:

Typ smyčky vzduch-voda

Nejvyšší COP je obvykle spojen s tepelnými čerpadly s otevřenou smyčkou.Na druhou stranu uzavřená smyčka bude mít relativně spravedlivé COP, ale ne tolik jako otevřená.

Účel

Stejně jako u mnoha geotermálních tepelných čerpadel fungují nejlépe v režimu chlazení a ne vytápění.

Běží na vysoké nebo nízké scéně?

Geotermální tepelná čerpadlamají funkci dvou kompresorů.Při použití pouze na spodním stupni se spotřebuje méně energie.Takže COP tepelného čerpadla se zvýší, když je na nízkém stupni.

Vnější teploty

Velký vliv má venkovní teplota.Pokud například tepelné čerpadlo upravuje vzduch ve vašem domě a venkovní teplota je 80 F a 70 F, je mezera uvnitř deset stupňů.Je docela jednoduché rozptýlit teplo při 80F.Pokud však venkovní teploty dosáhnou 110 F, tepelné čerpadlo se musí dále namáhat a spotřebovávat více energie, čímž se snižuje COP.

Zabalení

Při zpětném pohledu by dobrý COP pro čerpadlo ohřívače vzduch-voda měl být vyšší než 4,0.nicméně ve hře jsou ještě další faktory.Jaký je typ výpadku na vašem čerpadle vzduch-voda?Provozujete jej v režimu chlazení nebo topení?Používáte vyšší stupeň nebo nižší stupeň?Obecně platí, že tepelné čerpadlo může běžet s COP 4,7+ za předpokladu, že je optimálně provozováno.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692