Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je tepelné čerpadlo Split System?

Co je tepelné čerpadlo Split System?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-07-30      Původ:Stránky

Všichni chceme účinný systém vytápění a chlazení, ať už pro horké léto nebo chladnou zimu.Nalezení nejvhodnějšího a energeticky nejúčinnějšího systému však někdy může zabrat trochu času a výzkumu.Pravděpodobně proto jste tady;se dozvíte více o tepelných čerpadlech s děleným systémem.

Upřímně řečeno, měli byste to zvážit při hledání nejvhodnějšího systému pro váš domov.Tyto vysoce účinné systémy zajistí chlazení, které v létě potřebujete.Opět mohou tento proces zvrátit a během zimy vytvářet potřebné teplo.

Ale co to vlastně tepelné čerpadlo split systém je?Pokud toho o HVAC moc nevíte, je velká šance, že nevíte, co je tepelné čerpadlo split systém.Naštěstí pro vás tento článek pokryje vše, co potřebujete vědět, od toho, co to je, až po výhody, které nabízí, a ještě mnohem více!

Čtěte dále a dozvíte se více.


co-je-rozdělený-systém-tepelné-čerpadlo

Co je tepelné čerpadlo split systém?

Typicky je tento systém děleným mechanismem vytápění, ventilace a klimatizace - HVAC.To znamená dvě nezávislé jednotky, venkovní a vnitřní, které se hodí při regulaci teploty ve vaší domácnosti.

K dosažení tohoto cíle je toto rozdělené tepelné čerpadlo instalováno pomocí měděného potrubí v celém vašem domě.V důsledku toho je venkovní jednotka navržena tak, aby fungovala jako výměník tepla a kompresor.Na druhou stranu vnitřní slouží jako tradiční ventilátor a cívka.

Když je toto tepelné čerpadlo v provozu, pohybuje vzduch přes vnitřní jednotku a cirkuluje ho ventilačním systémem vašeho domu.V případě potřeby se freonový plyn využívá jako chladivo při pohybu vzduchu.Tento plyn také absorbuje teplo ze vzduchu.

Jak to funguje

A split systém tepelného čerpadla funguje dvěma způsoby v závislosti na tom, zda chcete domácnost chladit nebo vytápět.

Jako ohřívač

Freonový plyn přijímá teplo z okolního vzduchu ve venkovní jednotce.V důsledku toho se tento plyn zahřeje na vysoké teploty (1400 F) cirkulací přes kompresor ve venkovní jednotce.Ohřátý freonový plyn se přes měděné potrubí dostává do vnitřní spirály.

Ventilátor umístěný ve vnitřní jednotce táhne tento ohřátý vzduch přes gril.Odtud cirkuluje přes cívku ve vnitřní jednotce.Jak plyn sedí v měděném potrubí, jeho teplo se pohybuje skrz kov cívky.Plyn z ventilátoru prochází spirálou a předává své teplo do tepelně ventilačních kanálů uvnitř vašeho pozemku.Tento systém tepelného čerpadla je v podstatě klimatizační jednotka, která obrátí proces chlazení, aby byla vaše nemovitost teplá i při nízkých teplotách.

Jako chladič

Když jsou teploty vysoké a potřebujete tento systém k chlazení vašeho domova, nezklame.Teplo v domě se přenáší přes výměník umístěný ve vnitřní jednotce.Chladivo přijímá teplo z horkého vzduchu.Ze vzduchu v domácnosti se odvádí vlhkost a teplo.Freonový plyn přenáší teplo potrubím do kompresoru ve venkovní jednotce.

Jak se plyn pohybuje přes kompresor, přesune se do cívky.Teplo se pohybuje přes spirálu ve venkovní jednotce a je uvolňováno do okolního vzduchu.

Výhody použití splitového tepelného čerpadla

Nyní, když víte, co je tepelné čerpadlo split systém a jak funguje, je na čase, abychom se ponořili do výhod, se kterými přichází.Obsahují;

1. Flexibilní polohování

Nic není otravnější než nákup systému HVAC, který vám ztíží instalaci, protože musí být umístěn na konkrétním místě.To však není případ tepelných čerpadel se splitovým systémem.Nabízejí všestranné umístění, což znamená, že si můžete přizpůsobit, kam jej umístíte.To je podstatně jednodušší než mít jednotku, kterou je třeba situovat specifickým způsobem bez ohledu na dispozice nebo potřeby domu.

2. Energetická účinnost

V dnešní době je životně důležité, aby byl váš systém vytápění a chlazení energeticky účinný.Tím se sníží vaše účty za energie.Nemá smysl kupovat systém, který se bude přetěžovat a bude mít za následek vysoké a nedostupné účty za energie.To je případ většiny zastaralých jednotek, a proto většina majitelů domů volí tepelná čerpadla split systém.Jako majitel domu můžete ušetřit spoustu peněz na účtech za energie a přesto si udržet svůj domov pohodlný.

3. Vyhrazené ovládací prvky

Tato jedinečná funkce je vhodná, když chcete ochladit jednu místnost, nikoli celý dům.Různé situace vyžadují různá nastavení, což je místo, kde přichází ke slovu split systémové tepelné čerpadlo. Tento systém můžete nezávisle nastavit, abyste zajistili chlazení konkrétních místností ve vaší domácnosti namísto celého domu.To se také hodí při snižování vašich účtů za energie, ať už v létě nebo v zimě.

4. Tichý provoz

Pokud hledáte systém, který funguje bezhlučně, pak je to správná cesta.Tepelná čerpadla se splitovým systémem obvykle zapadají do dispozice vašeho domu, a proto jsou skvělou dlouhodobou investicí.Kromě toho nechcete hlasitou jednotku, která neustále ruší váš domácí klid.Tepelné čerpadlo rozděleného systému pracuje tak tiše;sotva to slyšíš.

5. Jednoduchá instalace

A konečně, splitové tepelné čerpadlo se snadno instaluje.Jakmile si na to pověříte profesionála, budete to mít v provozu během několika hodin.Proces instalace není příliš náročný a je cenově dostupný.

Závěr

To nabízí split systém tepelného čerpadla.Pořízení správného systému pro vaši domácnost je zásadní.Tím bude zaručeno, že vše bude fungovat podle potřeby a bez problémů v budoucnu.

Spolehlivý systém bude dobře fungovat v zimě i v létě.Z tohoto důvodu by vám pomohlo, kdybyste našli komplexní řešení, které je navrženo tak, aby vydrželo dlouhou dobu, o čemž je tepelné čerpadlo split systém.Doufejme, že vám tento článek pomohl najít ten správný systém pro vaši nemovitost.Také zajímavé:Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692