Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je vytápění tepelným čerpadlem?Je to drahé?

Co je vytápění tepelným čerpadlem?Je to drahé?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-09-06      Původ:Stránky

Tepelná čerpadla si v poslední době získávají stále větší oblibu.Nabízejí skvělý zdroj energie do kanceláří a domácností, aby vám zajistily pohodlný životní styl navzdory změnám klimatu.Proto jsou pro majitele domů, kteří hledají chladicí a topná zařízení, tepelná čerpadla skvělým energetickým řešením.Jsou nákladově efektivní, všestranné a zelené technologie.

Podle topné sezóny tepelné čerpadlo přenáší teplo z venku do domu, zatímco během chladící sezóny je teplo předáváno z vašeho domova do teplého venkovního prostředí.Čerpadla se budou pohybovat a nebudou vytvářet teplo;proto se vzduch ohřívá a ochlazuje s výrazně nižšími náklady než u systémů, jako jsou pece.

Ačkoli většina lidí dlouho přehlížela tepelná čerpadla ve světě vytápění, přitahují určitý zájem spotřebitelů a společností.Narůstá impuls ke snížení spotřeby fosilních paliv.

U kotlů na zemní plyn tepelné čerpadlo nevypouští oxid uhličitý;elektřina, kterou používají, by však mohla zahrnovat uhlíkové emise.Ale s nejnovější inovací v technologii se tepelná čerpadla v posledních letech výrazně zlepšila.Ve srovnání s tradičními tepelnými čerpadly je to nyní životaschopná možnost.


co-je-tepelne-cerpadlo-topeni

Co je vytápění tepelným čerpadlem?

Jak již bylo zmíněno, tepelné čerpadlo funguje tak, že přenáší teplo zvenčí dovnitř vašeho domova a naopak.Funguje jako klimatizační systém, ale hlavní rozdíl je v tom, že čerpadlo dělá více pro to, aby byl váš domov pohodlný po celý rok.

Navzdory chladnému počasí venku je k dispozici trochu teplého vzduchu.Vaše tepelné čerpadlo je schopno přenášet teplý vzduch tam, kde je potřeba.V zimě odsává trochu teplého vzduchu zvenčí.Na druhou stranu, v létě se odběr tepla provádí obráceným způsobem;zařízení odebírá vnitřní teplo a přenáší ho ven, aby se dosáhlo chlazení.Zanechává vzduch ve vašem domě chladnější, zatímco venku je tepleji.

Lidé by si mohli myslet, že tepelné čerpadlo je drahé, ale není tomu tak.Vše závisí na vašem domě, klimatu, umístění a mnohem více.Můžete spotřebovat velmi málo energie na vytápění a chlazení vašeho domova a přitom se cítit pohodlně po celý rok.Při změnách sezóny stačí provést několik úprav pro přípravu.

Tepelná čerpadla vám ušetří spoustu peněz, protože jsou účinnější než jiné typy topných systémů.Díky tomu není potřeba instalovat systémy vytápění a chlazení samostatně.To jedno neuvěřitelné zařízení prostě používáte v každém ročním období.

Zde jsou některé z určujících faktorů, pokud jde o náklady na tepelné čerpadlo:

Provozní náklady

Některá tepelná čerpadla budou využívat zemní plyn, jiná elektřinu.V tomto případě se provozní náklady liší.Ty elektrické jsou cenově dostupnější na provoz než ty založené na spalovacím způsobu.Mějte na paměti, že čím je systém energeticky účinnější, tím větší jsou jeho dlouhodobé úspory energie.

Tepelná čerpadla nabízejí oproti tradičním pecím značné úspory díky nízkým provozním nákladům.

Náklady na instalaci

Ceny instalace tepelného čerpadla mohou být vysoké, zejména za celý systém.Tyto ceny však závisí na typu topného systému, který máte.Opět platí, že celkové náklady na instalaci těchto systémů silně závisí na vaší nejnovější zálohě systému a domácí kompatibilitě.

Například některé domy nemají přístup k zemnímu plynu a vyrábějí pec a klimatizační jednotky mohou být drahé.Také domy bez vedení zemního plynu nemusí mít přístup k zemnímu plynu, takže instalace klimatizace a pece je dražší alternativou k systému tepelného čerpadla.

Abyste se vyhnuli dodatečným nákladům, doporučujeme se poradit s odborníkem.Jsou dokonalým zdrojem, který vám pomůže určit nejlepší systém, který se hodí pro váš domov, a dále vysvětlí náklady na instalaci.

Při nákupu tepelného čerpadla mějte na paměti, že cena závisí na značce, hodnocení energetické účinnosti, velikosti vašeho domu a typu tepelného čerpadla, které chcete nainstalovat.Mějte na paměti, že náklady na instalaci se liší podle typu čerpadla, které chcete nainstalovat.

Úspora energie

Za správných podmínek, an elektrické tepelné čerpadlo přesune o 300 % více energie, než spotřebuje.Naproti tomu vysoce účinná plynová pec má účinnost 95 %.Tepelná čerpadla pracují většinou na elektřinu;můžete tedy výrazně ušetřit za elektřinu.

Vysoce účinné tepelné čerpadlo je výhodné, protože se promítá do významného snížení spotřeby energie.Pamatujte, že faktory, jako je typ a velikost vašeho tepelného čerpadla, místní klima, účinnost současného systému a vaše strategie řízení, jsou určujícími faktory, kolik energie ušetříte.

Některé online kalkulačky se používají k rychlému odhadu úspor energie, které byste měli u dané aplikace očekávat.

Údržba a životnost

Plynová tepelná čerpadla jsou většinou odolnější než elektrická.Běžně má tepelné čerpadlo, stejně jako klimatizační systém, životnost 15 let.Pokud budete pec správně udržovat, může trvat déle než 20 let.

Je tomu tak proto, že topná tělesa pece se každý rok používají několik měsíců, a proto jsou méně náročné na údržbu než tepelné čerpadlo.Pec má také velmi málo mechanických částí, takže zařízení bude mít velmi málo poruch.

Odnést

Všimněte si, že technologie topného systému byla objevena před desítkami let a získala na popularitě od 80. let 20. století, a nyní, když víte, co je vytápění tepelným čerpadlem a jaké náklady byste mohli vynaložit, je čas rozhodnout se pro typ topného systému, který je pro vás nejlepší. potřeby. Instalace tepelného čerpadla u vás doma poskytne řadu výhod v zimní i letní sezóně.Zlepšuje energetickou stopu vašeho domova.

Při výběru tepelného čerpadla byste měli zvážit několik faktorů, které vám pomohou ušetřit účty za energie.Nejlepší by bylo vybrat pec, protože to řekl odborník, podívejte se na výše uvedené náklady a zvažte své priority.Jsou to nízké náklady na energie?

Ekosystémově šetrné zdroje tepla?Nebo používáte nízké teploty k vytápění vašeho domova?Ujistěte se, že získáte skvělý střih, který uspokojí vaše potřeby.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692