Jsi tady: Home / Partner Support / End User Support
Společnost SPRSUN prodává tepelná čerpadla do více než 60 zemí světa a nabízí široké spektrum výrobků, ze kterých si spotřebitelé mohou vybrat. Jako výrobce tepelných čerpadel obvykle nejednáme přímo s koncovými uživateli, abychom chránili zájmy našich místních partnerů. Zákazníci mohou využívat 2-5letou záruku s doživotní podporou údržby. Kromě toho poskytujeme instalační a uživatelské příručky a také aktualizace softwaru ovladače. Kdykoli máte dotaz, potřebujete informace o produktu, potřebujete technickou podporu nebo chcete zakoupit komponenty, neváhejte se obrátit na některého z našich místních partnerů.

Záruka na tepelné čerpadlo

​​​​​​​​​​​​​​
3 roky
Standardní záruka 2 rok
5 let​​​​​​​
5 let prodloužená záruka
celoživotn​​​​​​​
Služby celoživotní údržby
Economy is more affordable

Poprodejní servis
SPRSUN nabízí standardní záruku 36 měsíců. Zákazníci mohou zaplatit malý poplatek za prodloužení záruky na pět let. Pokud během záruční doby dojde k nějaké závadě výrobku při běžném používání, SPRSUN poskytne zdarma náhradní díly. Po uplynutí záruční doby budeme i nadále poskytovat celoživotní servisní služby za nízké ceny.


Instalační a uživatelské příručky
Získejte nejnovější instalační a uživatelské příručky pro svá tepelná čerpadla SPRSUN na jediném místě: SPRSUN Online Download Center. Můžete si stáhnout správnou verzi podle kategorie a modelu vašeho tepelného čerpadla.
​​​​​​​

Economy is more affordable


Aktualizace softwaru ovladače
Pro zlepšení výkonu vašeho systému může náš R&D tým aktualizovat software ovladače vašeho DC invertorového tepelného čerpadla. Pokud jsou k dispozici aktualizace, stáhněte si správnou verzi podle modelu vašeho tepelného čerpadla.

​​​​​​​

FAQs Časté dotazy k odstraňování problémů s tepelným čerpadlem

 • Jakou velikost tepelného čerpadla potřebuji?

  Na každý čtvereční stopu budete potřebovat jednotku 30 BTU.Budete potřebovat odborníka na HVAC, aby určil správnou velikost, kterou potřebujete.Všichni odborníci vypočítají potřebnou velikost a odkazují jednotky BTU na Kniha rozměrů HVAC.
  Ve hře jsou však i další determinanty, jako jsou topná zařízení ve vašem domě, místní klima a jak je dům izolován.Špatně izolovaný dům bude potřebovat více tepla, a tedy i větší topnou jednotku.Také chladnější oblasti budou potřebovat větší jednotky, aby vyhovovaly potřebě vyššího vytápění.
  Výpočty však můžete provést sami.Za předpokladu, že máte dům o rozloze 2 500 čtverečních stop, který potřebuje tepelné čerpadlo.
  Například, abyste řekli BTU, kterou potřebujete, můžete použít 30 BTU na čtvereční stopu k odhadu toho, co bude potřeba pro 2500 čtverečních stop. Řekněme, že pokud 1 čtvereční stopa vyžaduje 30 BTU, co bude potřebovat 2500 čtverečních stop.Násobením byste měli získat 75 000 BTU.Po přepočtu na tuny na základě tabulky dimenzování tepelného čerpadla g získáte 6,25 tuny tepla.Stručně řečeno, na nemovitost o rozloze 25 000 čtverečních stop bude potřeba 75 000 BTU.A čím větší dům, tím větší jednotka potřebuje.

 • Jaká je účinnost tepelného čerpadla?

  Ohřívače na elektřinu a toustovače jsou stoprocentně účinné, což znamená, že produkují tolik tepla, kolik absorbují.Tepelná čerpadla však mají účinnost až 300 %.Nevytvářejí teplo.Místo toho je absorbují z venkovního vzduchu nebo země a distribuují je do chladnějších oblastí uvnitř.
  Tepelná čerpadla tedy spotřebují méně elektřiny, přesto vyrábějí teplo efektivně.Například tepelné čerpadlo země-voda může spotřebovat 1kw elektřiny a dodat asi 4kw tepla.Vzhledem k tomu, že tepelná energie je volně dostupná, jsou účinnější než jiné topné jednotky.Jejich používání znamená, že snížíte účty za vytápění téměř o dvě třetiny.
  Další účinnost tepelných čerpadel závisí na ceně fosilních paliv vs. ceně elektřiny.Cena fosilních paliv je vysoká a je spojena s nebezpečím uhlovodíků.Opět platí, že pokud používáte bazénová tepelná čerpadla, máte další výhodu.Když se váš dům ochlazuje, váš bazén na oplátku získává teplo.
  Šetří energii, která se používá k samostatnému ohřevu bazénu, a tím snižuje účty za energii.Do špatně izolovaného domu opět tepelné čerpadlo nenainstalujete.Izolace znamená menší výměnu tepla mezi venkovním a vnitřním vzduchem, což minimalizuje jakékoli možnosti plýtvání teplem.
 • Jak nainstalovat tepelné čerpadlo?

  Instalace tepelných čerpadel se bude lišit v závislosti na tom, zda jsou instalována venku nebo uvnitř.Také, pokud instalujete bezpotrubní systém, umístění by mělo být volné.Pro vnitřní instalaci budete potřebovat montážní desku, vrták a šrouby.Pokud je váš systém odveden, ujistěte se, že máte přístup k vnitřnímu potrubí.Pokud je nepřístupný, budete muset nainstalovat nové.
  Druhým krokem je vytvoření přístupového bodu na stěně suterénu nebo podkroví pro propojení vnitřní jednotky a venkovního kondenzátoru.
  Vrtání potrubí by mělo být hotovo.To by mělo umožnit průchod chladivového, elektrického a odvodňovacího potrubí kondenzátu.Vedení chladiva a kondenzátu se pak připojí k vnitřní jednotce.Instalovaná vedení umožní cirkulaci posledně jmenovaného ve venkovním a vnitřním kondenzátoru.
  Dalším krokem by mělo být připojení kabeláže k elektrické síti.Všechna instalovaná vedení by měla být izolována a na vnější straně by měl být instalován odtok pro kondenzaci.
  Nakonec musíte nainstalovat teplotní čidla, která pomáhají s úpravou požadavků na teplo.Aby bylo monitorování snadné, může být vaše tepelné čerpadlo vybaveno také vzdálenými tepelnými senzory, ke kterým lze přistupovat prostřednictvím telefonů nebo tabletů.
 • Jaké jsou výhody a nevýhody tepelných čerpadel?

  Klady
  Jsou poháněny vzduchem, zemí a vodou, což jsou neškodné zdroje energie, na rozdíl od pecí, které fungují na fosilní paliva, která za sebou zanechávají uhlíkovou stopu.
  Ve srovnání s ohřívači a toustovači jsou mimořádně účinné.nevytvářejí teplo, ale využívají volné teplo ze vzduchu, vody a země, což jim dává až 300% účinnost
  Pokud používáte ohřívače a pece na zemní plyn, přechod na tepelná čerpadla znamená, že můžete snížit své účty za energii.Kromě toho máte nárok na slevy od federální vlády a BC Hydro.
  Nevýhody
  Těžké vložit
  Instalace tepelného čerpadla je poněkud náročná.Je třeba provést výzkum, abychom pochopili pohyb tepla, geologii obyvatel a požadavky na teplo.Kromě toho většinu instalací musí provést profesionál.
  V chladném počasí nemůže dobře fungovat
  Tepelná čerpadla nefungují efektivně v chladných oblastech a systém může zcela selhat.Abyste tomu zabránili, musíte použít vylepšenou verzi s invertorovou technologií.To však znamená, že budete muset dále utrácet.A pokud to nelze provést, pak se váš systém stane v chladnějších obdobích zcela nadbytečným
 • Kolik stojí tepelné čerpadlo?

  Náklady na tepelná čerpadla se pohybují od 4 110 do 7 240 USD v závislosti na typu, poplatcích za nastavení a specifické architektuře vaší nemovitosti.Ale průměrná cena je normálně 5 680 $, což opět závisí na vaší lokalitě, současném systému HVAC a výrobci.
  Cena tepelných čerpadel je silně ovlivněna velikostí a konstrukcí vaší nemovitosti.Odborník posoudí nosnost vaší konstrukce a velikost tepelného čerpadla, které bude potřeba.Důležitou roli při výběru tepelného čerpadla hrají také okna, silné zdi a místní geologie.
  Pokud má tedy obytný prostor klenutá okna od podlahy až ke stropu, pak zvolené tepelné čerpadlo bude v chladnějších měsících vyžadovat další nakopnutí.
  Výběr vhodné velikosti tepelného čerpadla pro váš dům zaručuje, že bude fungovat efektivně a udržitelně, když zraje.Zde jsou některé sazby tepelného čerpadla;
  Náklady na 2tunové tepelné čerpadlo se pohybují mezi 3 500 a 5 500 USD.
  Cena tepelného čerpadla 2,5 tuny se pohybuje od 3 700 do 5 800 USD
  Náklady na 3tunové tepelné čerpadlo začínají od 3 900 USD do přibližně 6 200 USD
  Náklady na 4tunové tepelné čerpadlo se pohybují mezi 4 000 a 7 300 USD.
  Náklady na 5tunové tepelné čerpadlo se pohybují mezi 4 500 a 8 800 USD.
 • Jaké jsou různé typy tepelných čerpadel?

  Dva nejpoužívanější typy tepelných čerpadel jsou geotermální tepelné čerpadlo a tepelné čerpadlo vzduch-vzduch.Například geotermální tepelné čerpadlo je považováno za nejúčinnější a přenáší teplo mezi vámi a zemí nebo blízkým vodním zdrojem.Stojí však hodně, pokud jde o instalaci.Jejich výhodou je, že jejich provozní náklady jsou nízké a využívají konstantní teploty půdy;snižují spotřebu energie až o 60 %, regulují vlhkost a jsou stálé.
  Na druhou stranu vzduchové tepelné čerpadlo je nejrozšířenějším typem tepelného čerpadla a jako zdroj tepla a jímky využívá venkovní vzduch.K chlazení domu v chladicím cyklu využívají parokompresní chladicí mechanismus a externí výměník tepla s ventilátorem.Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je méně komplikovaný stroj, který dodává teplý nebo studený vzduch přímo do vnitřních prostor.
  Tepelné čerpadlo vzduch-voda využívá radiátory nebo sálavé podlahové topení k vytápění celého domu a často se používá k ohřevu teplé vody pro domácnost.Pokud je ASHP správně navržen, může poskytnout kompletní systém vytápění a domácí zdroj pro teplou vodu o teplotě 176 °F.
 • Jak funguje tepelné čerpadlo?

  Tepelné čerpadlo při provozu funguje jako klimatizace.Díky tomu teplý vzduch uvnitř vašeho domu proudí v komponentách klimatizačního systému.Teplo je pak odebíráno ze vzduchu chladivem v chladicí spirále.Chladivo obsahující teplý vzduch je pak opakovaně stlačováno, aby se vytvořil větší tlak.Do spirály kondenzátoru proudí z kompresní komory, kde uvolňuje teplo do venkovního vzduchu.
  Takto však klimatizace funguje.Tepelné čerpadlo bude také pracovat stejným způsobem v režimu chlazení.Rozdíl je však v tom, že může fungovat obráceným způsobem, kde je výše uvedený proces obrácen, aby poskytoval teplo uvnitř.Pokud je to geotermální tepelné čerpadlo, bude nasávat vodu ze zdroje a chladivo bude absorbovat teplo stejným způsobem.
  Opět platí, že tepelné čerpadlo bude absorbovat teplo ve studeném vzduchu nebo studené vodě, natlakovat je, aby zvýšilo intenzitu tepla, a poté čerpá do chladnějších prostor.Takže bez ohledu na počasí může kvalitní tepelné čerpadlo běžet i při teplotách pod nulou.Tepelná čerpadla využívající zemi také využívají konstantní teploty povrchu země při pohlcování tepla a také využívají zemi jako jímku.
 • Co je tepelné čerpadlo?

  Tepelná čerpadla jsou zařízení HVAC, která integrují funkce vytápění, ventilace a klimatizace.Rozvádějí tepelnou energii absorbovanou ze vzduchu, země nebo vody do chladnějších oblastí, když je chladno, a naopak, když teploty rostou.
  Přesouvají teplo opačným směrem, bez ohledu na termodynamické zákony, protože absorbují teplo v chladných oblastech a uvolňují ho do teplejších prostor.Jedinou funkcí tepelného čerpadla je vytápění radiátorů, podlahového vytápění a tepelných konvektorů.
  Přesto přijdou vhod při ohřevu vody ve vašem bazénu nebo nádržích.Téměř všechna tepelná čerpadla mají funkci klimatizace a mohou přepínat z chlazení na topení v závislosti na změnách teploty.Funguje jako běžná klimatizace, ale může pracovat i v obráceném režimu.
  Mohou být instalovány venku na zdi vašeho domova nebo na půdě nebo ve sklepě.Pravděpodobně jste viděli krabicové vybavení mimo některé budovy.Tepelná čerpadla spotřebují k provozu méně elektřiny, protože distribuované teplo je absorbováno z okolí.
  Také nečerpají fosilní paliva, která zanechávají uhlíkovou stopu na životním prostředí.Z hlediska účinnosti se tepelná čerpadla instalují na základě velikosti nemovitosti.Menší tepelná čerpadla si povedou dobře v malých budovách.

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692