Home / Heat Pumps / Home Heat Pumps / Tepelná čerpadla pro ohřev TUV

Moderní tepelná čerpadla pro moderní domácnost

Tepelná čerpadla pro domácnost

Tepelná čerpadla pro ohřev teplé užitkové vody (TUV)

Tepelná čerpadla SPRSUN uspoří až  75 % energie při ohřevu vody pro vaši kuchyň a koupelnu.

Tepelná čerpadla pro domácí použití zahrnují mnoho různých typů, včetně tepelných čerpadel vzduch-voda, tepelných čerpadel EVI, DC invertorových tepelných čerpadel a tepelných čerpadel země-voda.


Tepelná čerpadla pro ohřev TUV

Projekty po celém světě

FAQs Časté dotazy k tepelným čerpadlům pro domácnost

 • Může tepelné čerpadlo pracovat s radiátory pro chlazení domu?

  Ano, tepelná čerpadla můžete používat s radiátory. Pokud máte velký dům, je kombinace obou topných systémů efektivnější než použití radiátorů nebo dokonce tepelných čerpadel. Pokud však chcete využít více výhod, budete muset použít více předimenzovaných radiátorů než běžných.
  Můžete je používat i se standardními radiátory, ale budete muset zajistit, abyste snížili tepelné ztráty domu na minimální úroveň. Můžete se obrátit na certifikovaného odborníka, který váš dům prohlédne a podle toho vám poradí. Možná však budete muset vzít v úvahu také spotřebu energie radiátorů

 • Jak tepelné čerpadlo chladí váš domov?

  The process through which heat pumps cool your home is the reverse of how they warm your home. Some of the heat pumps use condenser and evaporator coils with the refrigerants and are connected between outdoor and indoor units respectively.
  As air is pulled into the unit and passes over the condenser coils, it cools down while the refrigerant warms up at the same time. The cool air is pumped into your home while the warm refrigerant is pumped into the condenser coils as well, where the compressor cools it down before being pumped back into the home's duct system.
 • Jak velké tepelného čerpadla potřebuji pro svůj dům?

  Před nákupem tepelného čerpadla do domácnosti je třeba zvážit mnoho faktorů. Tyto faktory však můžeme zjednodušit do jednoho obecného pravidla.
  Například na každých 10 m2 klimatizovaného podlaží budete muset instalovat 0,9 kW klimatizačního výkonu. Většina velikostí tepelných čerpadel se určuje podle BTU (britských tepelných jednotek) a jedna tuna se rovná 12 000 BTU/h nebo 3,5 kW.
  Pokud tedy máte dům o rozloze 100 čtverečních metrů, budete potřebovat tepelné čerpadlo o výkonu 30000 BTU/h, 9 kW. Mohli byste si tedy pořídit energeticky účinné vzduchové tepelné čerpadlo 7,6-11 kW pro vytápění a chlazení domu s napájením 220 až 240 V.
 • Můžete instalovat tepelné čerpadlo do stávajícího domu?

  Tepelná čerpadla lze instalovat ve většině domácností, ale než se rozhodnete pro jejich instalaci, musíte vzít v úvahu některé faktory. Nejdůležitějším faktorem, který budete muset zvážit, je kvalita tepelné izolace.
  Pokud chcete, aby vaše tepelné čerpadlo fungovalo efektivněji a účinněji, budete muset zajistit, aby byl váš dům dostatečně izolován, abyste nemuseli ztrácet teplo do blízkého okolí. Abyste zjistili, zda je váš dům vhodný pro instalaci tepelného čerpadla, budete muset provést kompletní průzkum domu příslušným odborníkem.
 • Zvyšuje tepelné čerpadlo hodnotu domu?

  Tepelná čerpadla jsou nejen energeticky úsporným řešením vytápění vašeho domu, ale také zvyšují jeho hodnotu. Tepelná čerpadla mají dlouhou životnost, a proto představují spolehlivé dlouhodobé řešení vytápění pro toho, kdo dům vlastní.
  Tepelná čerpadla vyžadují minimální údržbu a opravy, a proto majitelům zaručují dlouhodobý a spolehlivý provoz. Jsou také skvělým způsobem, jak přispět k tomu, aby byl svět ekologičtější, protože poskytují alternativní zdroj vytápění, za který (v některých zemích) majitelé domů dostávají zaplaceno. Všechny tyto faktory dohromady výrazně zvyšují hodnotu vašeho domu.
 • Jak funguje tepelné čerpadlo v obytných budovách?

  Tepelná čerpadla pro domácnosti fungují stejně jako běžná tepelná čerpadla. Přenášejí teplo ze země, vody nebo okolního vzduchu do jiných míst, například do systému teplé vody ve vaší domácnosti.
  Tepelná čerpadla spotřebovávají určitou část elektrické energie; celý proces však dosahuje 200 až 600% účinnosti, protože množství vyrobeného tepla je výrazně vyšší než spotřebované množství elektrické energie.
  Teplo odebrané z vnějšku vašeho domu se předává chladicímu médiu, kde se stlačuje, což vede k výraznému zvýšení teploty. Chladivo se přenáší do vnitřní jednotky, kde přes něj může procházet vzduch, čímž se zvyšuje jeho teplota a ohřívá se voda, která prodí do bytových jednotek.

Máte zájem stát se naším prodejcem nebo OEM/ODM partnerem?

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace