Home / Heat Pumps / Heat Pump Water Heaters
Teplovodní tepelná čerpadla

75 % nižší spotřeba energie

K ohřevu teplé vody (TUV) můžete použít tepelné čerpadlo, buď jako samostatnou jednotku, nebo jako součást kombinovaného systému ohřevu vody, vytápění a klimatizace. Ohřívače vody s tepelným čerpadlem místo přímé výroby tepla z elektřiny získávají teplo ze vzduchu pomocí výparníku, kompresoru a chladiva. Získané teplo pak prostřednictvím tepelného výměníku předávají ohřívané vodě. Elektrická energie se využívá k pohonu kompresoru a ventilátoru, nikoliv k přímému ohřevu vody.

Podívejte se na nejlepší ohřev vody s tepelným čerpadlem

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

FAQs Časté dotazy k ohřevu vody s tepelným čerpadlem

 • Jak nainstalovat ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

  Vypněte elektrický proud pro elektrické vytápění a primární přívod vody do domu.
  · Poté připojte hadici ke dnu nádrže a vypustěte ji. Odstraňte starý ohřívač vody a zlikvidujte jej.
  · Odstraňte trubky připojené k ohřívači vody.
  · Nainstalujte nový systém tepelného čerpadla.
  · Připojte topný systém k hlavnímu přívodnímu potrubí pomocí trubek stejné velikosti a druhu jako stávající vodovodní potrubí.
  · Nyní nainstalujte na horní část ohřívače vody podtlakový ventil. Ventil chrání proti poškození podtlakem v případě výpadku proudu.
  · Ujistěte se, že ohřívač vody s tepelným čerpadlem má vhodně umístěný pojistný ventil pro uvolnění tlaku a teploty.
  · U některých větších systémů je vhodné doplnit expanzní nádobu.
  · Znovu spusťte ohřev vody a napájení.
 • Jak velký hluk vydává ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

  Uvědomte si, že ohřívače vody s tepelným čerpadlem mohou produkovat hluk 40 až 80 dB nebo i více. Podle decibelových tabulek hlučnosti je to zhruba stejně hlasité jako fén, hlučná restaurace nižší třídy nebo vysavač. I když může být hladina hluku napoprvé problematická, ujistěte se, že ji umístíte na místo, kde ji neuslyšíte, nebo na místo, kde vás hlučný zvuk nebude obtěžovat.
 • Jak účinný je ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

  Ohřívače vody s tepelným čerpadlem mají mnoho režimů a nastavení, které vám pomohou ušetřit mnohem více energie. Ve srovnání s plynovými ohřívači vody spotřebují sedmkrát méně energie. A 3,5krát méně energie než elektrický topný systém. Tepelná čerpadla jsou zařízení, která přenášejí energii z jednoho místa na druhé. Jsou vysoce účinná, protože nevytvářejí teplo, ale přesouvají ho z jednoho místa na druhé.
   
  Ohřívače vody s tepelným čerpadlem jsou nejen vysoce účinné, ale také využívají elektřinu, což je bezpečný ohřev vody.
 • Mám si pořídit ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

  Tepelné čerpadlo sbírá teplo ze vzduchu a předává ho k ohřevu vody v zásobníku. Tepelné čerpadlo pracuje na elektřinu, přestože je topný systém asi třikrát účinnější než standardní elektrický topný systém. Při správném využití pomáhají šetřit peníze a energii a snižovat emise skleníkových plynů.
   
  Rovněž životnost tradičního elektrického ohřívače vody se pohybuje mezi 8 až 12 lety. V důsledku toho bude třeba jej každých přibližně 10 let vyměnit. Ohřívač vody s tepelným čerpadlem může mít životnost 13 až 15 let, což z něj činí vynikající investici díky prodloužené životnosti a úsporám energie.
 • Jak funguje ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

  Ohřívače vody s tepelným čerpadlem spotřebují 7krát méně energie než plynové ohřívače vody a 3,5krát méně energie než elektrické ohřívače vody. Ohřívač vody s tepelným čerpadlem odebírá teplo z okolního vzduchu a předává ho - při vysoké teplotě - k ohřevu vody v zásobníku, podobně jako chladnička odebírá teplo z vnitřního prostoru a dodává ho do vzduchu.
   
  Tepelná čerpadla potřebují ke svému provozu chladivo, které se odpařuje při nižších teplotách. Teplota plynu stoupá při jeho stlačování, takže je teplejší než voda v nádrži. Ohřátý plyn prochází kondenzátorem a předává své teplo vodě, čímž se mění na kapalinu.
 • Co je ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

  Ohřívače vody s tepelným čerpadlem nevyrábějí teplo přímo, ale využívají energii k přenosu tepla z jednoho místa na druhé. Díky tomu mohou ušetřit dvakrát až třikrát více energie než tradiční ohřívače vody s elektrickou topnou patronou.
   
  Tepelná čerpadla fungují jako chladnička v opačném směru. Na druhé straně tepelné čerpadlo odebírá teplo z okolního vzduchu, zvyšuje jeho teplotu a poté jej ukládá do zásobníku, aby ohřálo vodu. Většina domácností používá tepelná čerpadla k vytápění nebo chlazení svých domů. Tepelné čerpadlo však ohřívá i vodu, a to buď jako samostatný systém, nebo jako součást kombinovaného systému ohřevu vody a klimatizace.

Máte zájem stát se naším prodejcem nebo OEM/ODM partnerem?

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace