Home / Air To Air Heat Pumps | SPRSUN Manufacturer[copy]

Snižte svou uhlíkovou stopu pomocí energie za vzduchu

TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH-VZDUCH SPRSUN

TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH VZDUCH

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou jedním z nejúčinnějších elektrických zařízení určených pro vytápění a chlazení domu. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch pomáhají snižovat emise skleníkových plynů a zlepšují váš komfort bydlení. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch přinášejí nižší náklady na elektřinu než plynové a olejové topné systémy nebo geotermální tepelná čerpadla.
Tepelná čerpadla vzduch-voda SPRSUN
——

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House HeatinVÝHODY TEPELNÝCH ČERPADEL VZDUCH-VODA
——
Vysoká účinnost
Topení s malými emisemi CO2 Úspora nákladů za energii
Zabírá malou plochu stěny
Lze je instalovat vysoko na stěně Zabírá malou plochu stěny
Nabízejí vytápění v zimě a chlazení v létě
Nabízejí vytápění v zimě a chlazení v létě
CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH-VZDUCH?
——
Tepelná čerpadla vzduch-vzduch získávají teplo z venkovního vzduchu a přenášejí ho do vzduchu ve vaší domácnosti, čímž zvyšují teplotu vzduchu v každé místnosti prostřednictvím řady tepelných konvektorů s větrákem.Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch dokáže váš dům buď vytopit v zimě nebo v něm udržet chlad a pohodlí v létě, stejně jako klimatizace. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch ale nedokáže zajistit ohřev teplé vody (TUV). Pro ohřev teplé vody musíte použít jiné zařízení.

Je epelné čerpadlo vzduch-voda pro mě to pravé?
——
Před nákupem tepelných čerpadel vzduch-vzduch je třeba uzvážit mnoho aspektů.

Nejprve je třeba zvážit velikost tepelných čerpadel a vašeho domova. Výběr správné velikosti tepelného čerpadla podle vašeho domu je velmi důležitý. Příliš velká tepelná čerpadla jsou energeticky méně účinná a přináší vyšší účty za elektřinu. Malá tepelná čerpadla nejsou dobrá, protože nevytopí ani nevychladí váš domov na požadovanou teplotu.

Za druhé, musíte zvážit místo instalace a cenu. Ujistěte se, že máte dostatek venkovního prostoru pro umístění jednotek tepelného čerpadla, aby okolní vzduch mohl kolem venkovní jednotkou dostatečně proudit. A nákladům na instalaci byste také měli věnovat pozornost, protože to ovlivní váš celkový rozpočet.

.Neměli byste opomíjet účinnost tepelného čerpadla, hlučnost, chladicí a topný výkon a teplotní komfort. To jsou faktory, které rozhodnou o vašem pohodlí a spokojenosti.

 • Máte vhodné místo kam ho umístit?

  Zařízení musíte nainstalovat mimo dům. Můžete jej zavěsit na zeď nebo položit na zem poblíž domu. Musíte se ujistit, že máte kolem tepelného čerpadla dostatek prostoru, aby byla možná cirkulace okolního vzduchu venkovní jednotkou.
 • Jak budete vytápět své pokoje?

  Většina francouzských domácností používá k distribuci tepla do každé místnosti radiátory nebo podlahové vytápění. Spojené království je trochu jiné. Zatímco kanceláře mohou používat rozvod vzduchu velkými vzduchovody, většina domácností používá k ohřevu vody a vytápění kotle. Ohřátá voda z kotle se rozvádí do radiátorů.  Jednou z výhod tepelných čerpadel vzduch-vzduch je, že k vytápění domu nepotřebují kotel a radiátory.  Tepelná čerpadla vzduch-vzduch využívají k vytápění místností vnitřní tepelné konvektory s ventilátorem, které ohřívají/chladí přímo vzduch v místnosti. Tyto vnitřní jednotky  jsou obvykle instalovány vysoko na zdi a jsou vhodné pro domácnosti s omezeným prostorem na stěně. V novějších domácnostech se obvykle používají rozvody vzduchu, které se často instalují do stropních dutin, aby se zabránilo jejich poškození.   Tepelná čerpadla vzduch-vzduch mohou mít k  jedné venkovní jednotce jednu nebo více vnitřních jednotek.  Obecně platí, že tepelná čerpadla vzduch-vzduch s jednou vnitřní jednotkou (konvektor s ventilátorem) vytápí pouze malé domy nebo spíš jenom jednotlivé místnosti. Pokud máte více než dvě místnosti, nejspíš budete potřebovat tepelné čerpadlo vzduch-vzduch s více  vnitřními jednotkami nabo budete muset použít systém rozvodů vzduchu.  Systém vzduch-vzduch s jednou vnitřní jednotkou můžete nainstalovat rychle a levně. Jednotka s více vnitřními  jednotkami vyžaduje trubky od venkovní jednotky ke každé vnitřní jednotce. Obvykle jsou tyto trubky vedeny v dlouhých plastových lištách, aby byly co nejméně vidět.
 • Jak ohříváte vodu?

  Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch dokáže váš dům buď vytopit v zimě nebo v něm udržet chlad a pohodlí v létě, stejně jako klimatizace. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch ale nedokáže zajistit ohřev teplé vody (TUV). Pro ohřev vody musíte použít jiné zařízení. Výběr správného typu ohřevu vody závisí na tom, kolik teplé vody potřebujete, kolik pro ohřívač máte místa a  jaký máte rozpočet. Můžete zvážit místní elektrické ohřívače vody u každého kohoutku, centrální elektrický bojler nebo plynový ohřívač. Plynové ohřívače ovšem potřebují komín, zatímco  elektrické ohřívače můžete instalovat méně nápadně.
 • Může mi tepelné čerpadlo vzduch-vzduch pomoci ušetřit peníze?

  To, zda vám tepelné čerpadlo vzduch-vzduch ušetří peníze za energii, závisí na typu a provozu tepelného čerpadla a systému vytápění, který nahrazujete.       
  Úspora peněz není pro každého primární motivací pro instalaci nového topného systému, ale je nezbytné, aby nový systém byl cenově dostupný.         
  Raději požádejte svého instalačního technika o cenovou nabídku na provozní náklady tepelného čerpadla
 • Instalace a umístění konvektorů s ventilátory (vnitřní jednotky)

  Ventilátorové konvektory jsou připojeny k venkovní jednotce pomocí trubek. Konvektory se instalují na stěnu v blízkosti venkovní jednotky, aby se snížila potřebná délka vnitřních trubek.  Při plánování systému s více konvektory se montéři často snaží minimalizovat délku trubek ke každému konvektoru.  Před zahájením prací se můžete zeptat instalačního technika na možné trasy potrubí.
 • Instalace a umístění konvektorů s ventilátory (vnitřní jednotky)

  Ventilátorové konvektory jsou připojeny k venkovní jednotce pomocí trubek. Konvektory se instalují na stěnu v blízkosti venkovní jednotky, aby se snížila potřebná délka vnitřních trubek.  Při plánování systému s více konvektory se montéři často snaží minimalizovat délku trubek ke každému konvektoru.  Před zahájením prací se můžete zeptat instalačního technika na možné trasy potrubí.
 • Instalace rozvodů vzduchu

  Rozvody vzduchu se často používá v energeticky velmi úsporných domech. Některé typy tepelných čerpadel pracujících se systémy rozvodu vzduchu se označují jako tepelná čerpadla odpadního vzduchu (EAHP) – využívají tepelnou energii z odpadního vzduchu. Tyto  systémy nemusí být vhodné pro starší nebo větší domy s vyšší potřebou vytápění. Dlouhá, tenká konstrukce vzduchovodů umožňuje, aby se v domě pohybovalo velké množství vzduchu. Tyto vzduchovody je možné uložit v podhledech jednotlivých místností. V místnosti  jsou pak viditelné jen dvě ventilační mřížky, jedna pro přívod vzduchu do místnosti, druhá pro odtah vzduchu. Vzduch se ohřívá ve vzduchotechnické jednotce o velikosti kotle, obvykle instalované v podkroví nebo v technické místnosti. Jedná se tedy o řízenou ventilaci v domě.
 • Hlavní součásti tepelného čerpadla vzduch-vzduch

  1.Výparník   
  2.Kondenzátor   
  3.Reverzní (přepínací) ventil   
  4.Expanzní ventil   
  5.Kompresor   
  6.Potrubí   
  7.Konvektory  s ventilátory
TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH-VODA CENA
 
——
Průměrné náklady na tepelné čerpadlo vzduch-vzduch pro britskou domácnost, kde žijí dva až tři lidé, se pohybují mezi 1 600 a 3 100 £.

 

Cena za instalaci
 
Náklady na instalaci tepelného čerpadla vzduch-vzduch se mohou pohybovat od 8 000 do 18 000 GBP.
 
 
PAC vzduch-vzduch Průměrná cena (s instalací)
Studio 40 m² 2 000 to 5 000£
Apartmán 80 m² 3 000 to 6 800£
Dům 90m² 3 600 to 7 800£
120m² Maison  4 500 to 8 800£
150m²Maison  5 500 to 11 000£
 
 
Typy tepelných čerpadel vzduch-vzduch Průměrná cena (s instalací)
Mono-split tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (jedna venkovní + jedna vitřní jednotka-konvektor s ventilátorem) 1 500 to 4 500£
Multisplitové tepelné čerpadlo vzduch-vzduch (jedna venkovní jednotka + více vnitřních jednotek-konvektorů s ventilátorem) 3 000 to 11 000£
 
 
 
Příklad tepelných čerpadel vzduch-vzduch Průměrná cena (s instalací)
5kW multisplitové reverzibilní tepelné čerpadlo vzduch-vzduch se 2 vnitřními jednotkami 2 800 to 3 200£
Tepelné čerpadlo mono-split o výkonu 3,5 kW 1 400 to 1 800£
7kW multisplitové tepelné čerpadlo vzduch-vzduch se 3 vnitřními jednotkami pro dům o rozloze 100 m² 3 800 to 4 600£
14kW reversible heat pump with 8 indoor units 9 600 to 1 0800£
 
 
 
Hlavní parametry, které ovlivňují cenu vašeho projektu tepelného čerpadla vzduch-vzduch:
 
Řízení teplé užitkové vody třetí stranou
Úroveň automatizace
Sortiment produktů
Kapacita topného systému
Zateplení domu
Složitost instalace
 
Provozní náklady
 
Na každou 1 kWh spotřebované elektřiny může tepelné čerpadlo vzduch-vzduch získat 3 kWh tepla.
Ve Francii většina domácností spotřebuje v průměru 12 000 kWh tepla ročně.
 
12 000 kWh (potřeba tepla) / 3 kW (výtěžek tepla na 1 kWh elektřiny) = 4 000 kWh elektřiny
Při 4 000 kWh a ceně elektřiny 0,22 £/kWh jsou roční náklady na vytápění asi 880 £.
 
Finanční pomoc pro tepelná čerpadla vzduch-vzduch
 
Přestože jsou tepelná čerpadla vzduch-vzduch moderním a efektivním způsobem vytápění/chlazení vašeho domova, nepožívají již výrazné finanční pomoci.

Instalace tepelného čerpadla vzduch-voda
——
 
?Jak velké tepelné čerpadlo vzduch-vzduch potřebu
Tepelná čerpadla vzduch-vzduch se obvykle pohybují od 5 kW do 16 kW. Čím větší je váš dům, tím vyšší kilowatty budete potřebovat. Obvykle bude nemovitost o rozloze 100 m² se třemi ložnicemi potřebovat tepelné čerpadlo vzduch-vzduch o výkonu 7 kW a dům o velikosti 200 m² potřebuje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch o výkonu 14 kW..
Velikost domu (ve čtverečních stopách) Velikost tepelného čerpadla (v tunách) Velikost tepelného čerpadla (v BTU) Výkon (kW)
46 500 1 12,000 3.5
93 1,000 2 24,000 7
138 1,500 3 36,000 10.5
184 2,000 4 48,000 14

ÚDRŽBA TEPELNÉHO ČERPADLA VZDUCH-VODA
——
Pro zajištění efektivního provozu doporučují odborníci každoroční kontroly tepelných čerpadel vzduch-vzduch. Kromě ročních kontrol vyžadují tepelná čerpadla jen zřídka další údržbu. Můžete očekávat, že dobře udržovaný systém bude efektivně fungovat alespoň 20–30 let.
Tepelná čerpadla vzduch-vzduch versus vzduch-voda
——

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch versus vzduch-voda

 
Tepelné čerpadlo vzduch-voda
Tepelná čerpadla vzduch-voda mohou být nejlepší volbou, pokud potřebujete jednotku, která dokáže vytápět vaše radiátory. Tato tepelná čerpadla absorbují teplo z venkovního vzduchu a přenášejí jej do vody, která pak ohřívá vaše radiátory. I když teplota klesne na -15 stupňů Celsia, dokážou absorbovat nízkoteplotní teplo z venkovního vzduchu a ohřát vaše radiátory. V důsledku toho jsou tepelná čerpadla vzduch-voda velmi energeticky a nákladově efektivní. Tato tepelná čerpadla jsou až o 350 % účinnější než kotle na fosilní paliva. Proto jsou tepelná čerpadla vzduch-
!voda udržitelným řešením vytápění pro vytápění vašeho domova
 
Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch dokážou váš dům vytápět i chladit. Tyto jednotky absorbují teplo z venkovního vzduchu. Poté spotřebovávají malé množství elektřiny k přeměně nízkoteplotního a nízkotlakého chladiva na plyn o vysoké teplotě a vysokém tlaku pomocí kompresoru. Tepelná energie z vysokoteplotního a vysokotlakého plynu se pak uvolňuje do vašeho domova a poskytuje vám teplo. Na rozdíl od tepelných čerpadel vzduch-voda, která vyžadují radiátory nebo podlahové vytápění, tepelná čerpadla vzduch-vzduch zajišťují přímé vytápění a chlazen.
 
 
V porovnání s tepelnými čerpadly vzduch-voda se tepelná čerpadla vzduch-vzduch instalují rychleji, protože nemusíte na domě provádět dodatečné změny. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch mohou dokonce spolupracovat s vaším současným topným systémem, čímž získáte více možností regulace teploty. Stále však budete potřebovat prostor pro samostatný ohřev teplé vody a pro vnitřní konvektory s větráky.
 
?Který je lepší

Vše má dvě strany, ani tepelná čerpadla vzduch-voda a tepelná čerpadla vzduch-vzduch nejsou výjimkou. Nedá se říci, která volba je lepší: obojí má své výhody i nevýhody. Před nákupem musíte zvážit všechny okolnosti. Typ tepelného čerpadla, který si vyberete, závisí do značné míry na vašem stávajícím topném systému a výsledku, který chcete získat. Tato tepelná čerpadla jsou vysoce účinná a představují udržitelné řešení vytápění, takže mohou být tou nejlepší volbou, když chcete dosáhnout udržitelnosti. Samozřejmě je také potřeba zvážit cenu a dlouhodobé ekonomické přínosy, zkombinovat všechny aspekty, které vám pomohou vybrat si tu nejlepší variantu..
 
 
S rozvody vzduchu nebo bez vzduchovodů
 
Výhody “bezpotrubních” tepelných čerpadel (bez vzduchovodů)
 
 
Bezpotrubní (myšleno bez vzduchovodů) tepelná čerpadla jsou jednodušší a snadněji se instalují.
 
Pro připojení venkovní jednotky k vnitřní je třeba vyvrtat 3palcový otvor ve zdi.
 
Dělené bezpotrubní jednotky tepelného čerpadla mohou dosáhnout vyššího hodnocení SEER, až 25 SEER, což vede k významným úsporám nákladů.
 
 Moderní bezpotrubní vzduchové tepelné čerpadlo spotřebuje pouze 1 kalorii tepelné energie, ale může poskytnout 1,5 až 3 kalorie.
 
 Jednotka elektřinu nevyužívá k výrobě tepla, ale k jeho přenosu a posunu na úroveň vyšší teplotní úroveň.
 
 Tepelná čerpadla bez vzduchovodů poskytují konzistentní regulaci vnitřní teploty a šetří vám energii a peníze.
 
Tepelné čerpadlo bez vzduchovodů udrží ve vaší domácnosti méně prachu, protože nedochází k proudění vzduchu.
 
Ke každému vzduchotechnickému komponentu jsou přidány filtry.
 
Tepelné čerpadlo bez vzduchovodů, jak název napovídá, nemá žádné potrubí, takže potrubím nedochází k žádným ztrátám energie.


 
 
Výhody “potrubních” tepelných čerpadel (s rozvody vzduchu)
 
Instalace tepelných čerpadel je rychlejší.
 
Pokud váš dům již má rozvod vzduchu, můžete nainstalovat nové tepelné čerpadlo a připojit ho ke stávajícímu potrubí.
 
 Systémy potrubních tepelných čerpadel vyžadují méně času a peněz na údržbu.
 
 Stačí udržovat venkovní jednotku a vnitřní klimatizaci.
 
 Systémy potrubních tepelných čerpadel poskytují více čerstvého vzduchu do domu, takže dosáhnete lepšího, energeticky úsporného větrání místností a lepší regulace vlhkosti v domácnosti.
 
 U systému tepelného čerpadla s rozvody vzduchu proudí chladný nebo horký vzduch do místnosti ventilačními otvory.
 
Žádné vnitřní jednotky v místnostech nejsou potřeba, nezabírají tam místo, ani neruší hlukem ventilátoru.
 
 
 
Výhody a nevýhody tepelných čerpadel vzduch-vzduch
 
Na světě neexistují dokonalé věci. Ani tepelná čerpadla vzduch-vzduch. Níže jsou popsány výhody a nevýhody tepelných čerpadel vzduch-vzduch, abyste si vytvořili komplexní a objektivní představu o těchto tepelných čerpadlech.
 
Výhody tepelných čerpadel vzduch-vzduch
 
Tepelná čerpadla vzduch-vzduch poskytují vytápění v chladném období a chlazení v horkém období. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch nevyžadují instalaci složitých tepelných rozvodů, jako jsou radiátory nebo podlahové vytápění. Náklady na instalaci tepelných čerpadel vzduch-vzduch jsou nízké a nevyžadují složité a drahé vybavení. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch mají vysokou kapacitu přenosu tepla. A tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou vysoce účinná, s hodnocením sezónní účinnosti (SCOP) 3,0-4,0, což znamená, že na každý 1 kW spotřebované elektřiny mohou vyrobit 3-4 kW tepla. Hladina hluku tepelných čerpadel vzduch-vzduch není příliš vysoká, obvykle se drží do 60 DB, přičemž nejnovější tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou ještě tišší. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou „zelená“ a neuvolňují do ovzduší škodlivé látky. Tepelného čerpadla vzduch-vzduch lze instalovat do objektu dodatečně.

 
 
Nevýhody tepelných čerpadel vzduch-vzduch
 
Přestože existuje tolik výhod, tepelná čerpadla vzduch-vzduch mají také některé nevýhody. COP tepelných čerpadel vzduch-vzduch je do značné míry ovlivněn teplotou venkovního vzduchu. Obvykle platí, že čím nižší teplota, tím nižší COP. Při poklesu okolních teplot až k -10 stupňů Celsia či níže, spotřeba motoru se zvyšuje, aby byl zajištěn dostatečný tepelný výkon tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch přirozeně víří prach v místnostech, jelikož pracují s proudícím vzduchem.

 
VYPLATÍ SE INSTALOVAT TEPELNÁ ČERPADLA VZDUCH-VZDUCH?
——
Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou obvykle dražší na instalaci, ale díky nízkým nákladům na údržbu v průběhu let ušetříte více peněz, takže tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou skvělou investicí. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou mnohem bezpečnější, bez rizika úniku plynu, který by vás mohl ohrozit oxidem uhelnatým.
Kontaktujte nás pro další pomoc
——
Form Name

ARTICLES SUR LES POMPES À CHALEUR

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692

Populární navigace