Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / 5 Nezbytných tipů pro instalaci tepelného čerpadla s DC invertorem zdroje vzduchu

5 Nezbytných tipů pro instalaci tepelného čerpadla s DC invertorem zdroje vzduchu

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-09-28      Původ:Stránky

Vzduchová DC invertorová tepelná čerpadla mají vysoké požadavky na konstrukci a instalaci a některé drobné chyby mohou způsobit problémy při pozdějším provozu.Z tohoto důvodu jsme se speciálně poradili s inženýry, kteří mají mnoho zkušeností s návrhem a instalací systémů tepelných čerpadel vzduch-voda, abychom se s vámi podělili o praktické zkušenosti pro vaši referenci.


5 Nezbytných tipů pro instalaci tepelného čerpadla s DC invertorem zdroje vzduchu

Zkušenost 1: Přidejte do systému měkkou vodu

Při instalaci DC invertorového tepelného čerpadla nemusí mnoho lidí věnovat pozornost problému kvality vody.V některých oblastech je ve vodě zvláště mnoho iontů vápníku a hořčíku.Pokud byly přidány do systému po dobu jednoho roku nebo maximálně dvou let, může to způsobit ucpání potrubí, filtrů typu Y, vodních čerpadel, jednotek atd. a vážně ovlivnit provoz.Kromě toho by se v oblastech s nízkou teplotou v zimě mělo přidat určité množství nemrznoucí směsi nebo alkoholu.

Obecně platí, že nemrznoucí směs má pokyny.Pro alkohol se doporučuje 99° průmyslový líh.Množství alkoholu by mělo být upraveno podle skutečné situace a objemu cirkulující vody v systému.Pokud je například objem cirkulující vody v systému 100 l, přidá se jeden kilogram alkoholu a obsah alkoholu ve vodě je v podstatě 1 %.Teplota tuhnutí vody je tedy -1 .V mnoha oblastech je v zimě nízká teplota.Pokud uživatelé nevypínají podlahové vytápění nebo dojde k dlouhodobému výpadku proudu v noci, může snadno dojít k problémům se zamrznutím potrubí nebo jednotky, proto je nutné přidat určité množství nemrznoucí směsi nebo alkoholu.

Zkušenost 2: Fan coily musí být vybaveny dvoucestným ventilem

Pokud není k dispozici dvoucestný kulový ventil, pocítíte v některých místnostech studený vzduch vycházející z dmýchací trubice, když se nepoužívá, a spotřeba systému bude o něco vyšší.Proto je nutné přidat dvoucestné kulové ventily na výstupu vody z fancoilů.Pokud je v celém systému pět nebo šest fancoilů, alespoň jeden z nich by měl být vybaven třícestným kulovým ventilem.

Proč systém potřebuje fancoil plus třícestný kulový ventil?Pokud se použijí pouze dvoucestné kulové ventily, bude odolnost proti vodě v systému velmi vysoká, když bude zapnutý pouze jeden nebo dva fancoily, což snadno způsobí vibrace a hluk potrubí.

Zkušenost 3: Použijte motorové čerpadlo s konzervou nebo vícestupňové odstředivé čerpadlo

Je velmi důležité vybrat typ vodního čerpadla pro systém tepelného čerpadla s DC invertorovým zdrojem vzduchu instalovaný v domácnosti.Obecně se doporučuje primární uzavřený systém.Protože je tlak každého bodu v primárním uzavřeném systému stejný, není nutné uvažovat pokles vodního potrubí, ale pouze hlavní sílu kolena a délku potrubí.Proto lze místo pomocného čerpadla použít čerpadlo s uzavřeným motorem nebo vícestupňové odstředivé čerpadlo.

Podle zkušeností s instalací, protože posilovací čerpadlo má relativně vysoký výkon a hlučnost, je vodotěsnost jednotky asi 4 metry, u fancoilu asi 3,5 až 4 metry a kolena a vodovodního potrubí je asi 3 metry.Vzhledem k tomu, že filtr ve tvaru Y by mohl být v pozdější fázi mírně ucpaný vodním kamenem nebo nečistotami, doporučujeme vybrat ten nejlepší.Čerpadlo volte, když je dopravní výška asi 15 metrů, jehož průtok je tři metry krychlové za hodinu.

Zkušenost 4: Všechna potrubí musí být izolována

Ať už instalujeme podlahové vytápění nebo projekt teplé vody, vnitřní potrubí, zejména potrubí uvnitř stropní vrstvy, musí být izolováno.Potrubí pro odvod kondenzátu by mělo být opatřeno izolační vatou a převázáno páskou, aby se zabránilo úniku kondenzátu.

Zkušenost 5: Automatický výfukový ventil by měl být instalován v horní části systému

V případě, že umístění vodní nádrže není snadné určit, musíme se rozhodnout podle podmínek na místě.Samozřejmě je lepší, když může být instalován nahoře.Ale v některých případech může být instalován pouze na zemi nebo níže, takže problém s výfukem by měl být zohledněn v systému.

Pokud je nádrž na vodu instalována výše než potrubí systému, lze na její horní část nainstalovat automatický výfukový ventil, protože fancoily a podlahové vytápění mají ruční výfukové ventily.Pokud je poloha vodní nádrže níže než u systémového potrubí, musí být automatický výfukový ventil přidán do vyrovnávací nádrže a automatický výfukový ventil musí být také instalován v horní části přívodního a vratného potrubí systému. .

V opačném případě, pokud se do potrubí dostane vzduch, dojde ke zvýšení odolnosti proti vodě a ve vážných případech to povede k zablokování vzduchu a selhání cirkulace.

Zkušenost 6: Systémové potrubí musí být rovné

Hlavní potrubí celého systému musí být rovné a je lepší jít mírně do svahu po směru proudění vody.To znamená, že přívodní potrubí by mělo být mírně nadzvednuto a zpětné potrubí by mělo být mírně sníženo, aby se usnadnilo vypouštění vzduchu v potrubí.Kromě toho hlavní potrubí nesmí mít tvar U, což způsobí ucpání vzduchu.Výsledkem je, že měkké připojení v čase nebude fungovat.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692