Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je hydronické tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Co je hydronické tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-08-05      Původ:Stránky

Vzduchová tepelná čerpadla jsou skvělý nápad, který přesně zapadá do našich dětských představ o budoucnosti.Na straně vašeho domu je umístěn kanystr o velikosti velkého křesla.Kouzelně mění chladný venkovní vzduch na horkou vodu, která pak cirkuluje přes váš radiátor a jednotku podlahového vytápění.

Mohou změnit teplotu vzduchu až do záporných 20 ℃;a poskytnout rychlou teplou vodu do bydliště nebo ji dokonce uložit pro budoucí použití.

Překvapivě mohou dokonce produkovat chladný vzduch podobný tomu, který produkuje klimatizace během horkých měsíců.Někteří jedinci dokonce připojují tato ohřívací čerpadla ke svým bazénům pro ohřev vody.

Tepelná čerpadla vzduch-voda se snadno instalují, protože zaberou jen několik dní.Po správném provedení mohou žít až 20 let.Nemluvě o tom, že budou potřebovat pouze drobnou údržbu, jako je čištění a roční servis.Ekologické vlastnosti tohoto fantastického vybavení jsou možná nejlepší ze všech.


hydronické tepelné čerpadlo vzduch-voda

Vzduchové tepelné čerpadlo může plnit všechny funkce standardního plynového kotle a přitom spotřebovávat méně energie a způsobovat menší škody na životním prostředí.Protože nejedou na fosilní paliva, nemusíte palivo skladovat.Stačí zřídit vzduchové tepelné čerpadlo a nabíjet ho elektrickým proudem generovaným z jiných obnovitelných zdrojů, jako jsou solární panely na vaší střeše.Ve skutečnosti vám to umožňuje přejít úplně na zelenou.

I když to může znít jako něco z filmu o Harrym Potterovi, skutečnost tohoto topného zařízení vzduch-voda je dílem vědecké magie.Účinnost tepelného čerpadla je dána tím, jak funguje.Tepelná čerpadla jsou klasifikována buď jako „vzduch-voda“ nebo „vzduch-vzduch“.

Vodní tepelné čerpadlo je zařízení, které využívá ohřátý vzduch k ohřevu vody, která pak bude cirkulovat konvenčními topnými systémy, jako jsou radiátory nebo podlahové topení.Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou nejlepší pro podlahové vytápění, protože pracují lépe při nízkých teplotách vody (asi 45 °C) než radiátory.

Jednotky vzduch-voda fungují tak, že nasávají vzduch zvenčí do svého těla.Podobně jako funguje lednička, i když obráceně mechanizovaná, je tento vzduch využíván k ohřívání kapalného chladiva.Teploty kapaliny se následně zvyšují kompresí, která je poháněna vnitřním čerpadlem.Na oplátku stlačená ohřátá kapalina vydává své zachycené teplo, které je pak distribuováno do radiátorů a podlahových topení.Nakonec se veškeré zbývající teplo použije k ohřevu vody v kanystru.

Tepelná čerpadla vzduch-voda mají navíc dvojí možnost, která umožňuje jejich použití jako klimatizační systém.Zachycují ohřátý vzduch uvnitř a posílají ho ven.Ačkoli lze na základě nutnosti zakoupit samostatná zařízení, stále existují modely, které dokážou provést obojí.Abyste dosáhli maximální funkčnosti hydronického tepelného čerpadla, musíte zajistit, aby byla vaše nemovitost účinně izolována.Primárně je to proto, aby se v místnosti udrželo jakékoli teplo a udržely se stabilní teploty.

Cenová efektivita tepelných čerpadel vzduch-voda

I když je to správné, vysvětlení tohoto zdánlivě magického efektu je, že energie byla přenesena ze zdroje volné energie (voda nebo vzduch) do domu, aby byla využita.Musíte jen trochu sáhnout do kapsy, abyste měli sílu pumpovat jednotku.(Chladicí cyklus), protože tato energie je čerpána do interiéru vašeho domu.Proto to není mystické, ale prostě oportunistické s volnou energií dostupnou z přírody.

Koeficient výkonu je poměr energie spotřebované k přenosu těchto teplot k množství získané energie.Čím je částka významnější, tím má jednotka větší vliv na spotřebu energie.

Když je venku tepleji, je tepelné čerpadlo vzduch-voda pozoruhodně účinné.Po celé letní období má však COP mezi 3-35.To znamená, že na každou spotřebovanou 1 kilowatt/hodinu vygenerujete 3–3,5 kilowattdnů energie navíc, čímž ušetříte 66–70 procent.

Hydronická čerpadla vzduch-voda za chladného počasí

Donedávna běžná tepelná čerpadla pracovala při teplotách mírně pod nulou a poté rychle degradovala.Existuje pro to několik vysvětlení.Ale nejdůležitější je, že freon nemohl absorbovat dostatečnou tepelnou energii z okolního studeného vzduchu.Aby bylo možné získat více energie ze vzduchu, musí být freon tepelného čerpadla provozován při nižší teplotě než okolní vzduch.Pokud tedy musíme odebírat energii ze vzduchu o teplotě -30 °C, musí být freon podchlazen na stupeň -40 C, aby se energie přenesla z horkého zdroje.

Technologie Enhanced Vapor Injection, EVI, se používá v hydronic tepelná čerpadla pro chladné počasí ke snížení teploty freonu o 30 %.Před primární expanzní ventil je přidán sekundární podchlazovací tlakovač a druhý elektronický kompresorový ventil.Výsledkem je, že část tepelné energie je extrahována a odeslána do konkrétní kapiláry na kompresorech EVI.Na oplátku dodatečná energie zvyšuje výkon kompresoru a podchlazuje freon ve spirálách výparníku.Díky tomu bude fungovat efektivněji v extrémně nízkých teplotách.

Výhody čerpadel ohřívačů vzduchu a vody

 • Jsou typicky zelené, protože využívají teplo získané ze vzduchu nebo vodních zdrojů a ne z uhlí.

 • Šetří peníze a jsou vysoce efektivní.

 • S RHI je to reálné.Pokud jej tedy nainstalujete do března 2022, dostanete platby za každou vyrobenou jednotku tepla po dobu sedmi let.

 • Může být použit pro vytápění a chlazení

Nevýhoda čerpadel ohřívačů vzduchu na vodu

 • Dodává nízké teplo ve srovnání s olejovými nebo plynovými kotli

 • Budete muset utratit více za instalaci podlahového vytápění

 • Instalace jednotky ATW lze provádět pouze v profesionálně izolovaném domě

Zabalit

Dobře, dámy, pánové, horká a chladná období jsou nevyhnutelná.Pokud nejste chytře připraveni, zjistíte, že instalujete dva systémy a klimatizaci pro chlazení a tradiční topidla pro vytápění vašeho domova.

Vždy však čeká chytrá volba, dva v jedné zelené jednotce, hydronic čerpadlo ohřívače vzduch-voda.Je to skutečně moudrý krok, pokud chcete ušetřit své účty za energii, utratit méně za údržbu a získat odměny RHI.A drž se, matko přírodo, děkuj!Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692