Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je regulátor tepelného čerpadla?

Co je regulátor tepelného čerpadla?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-07-24      Původ:Stránky

regulátor tepelného čerpadla

Na rozdíl od klimatizací a termostatů tepelná čerpadla a regulátory tepelných čerpadel mnoho lidí nezná.Nejprve vyčistíme vzduch.Klimatizace primárně zvládají chlazení, takže jsou oblíbené v horkém podnebí a během léta.Na druhou stranu tepelná čerpadla mohou zajistit vytápění i chlazení.


Proto se často používají v oblastech s těžkým horkým a chladným obdobím jako náhrada samostatných pecí a klimatizačních systémů jedné jednotky.Regulátory tepelných čerpadel jsou zařízení, která fungují téměř podobně jako standardní termostaty pro klimatizace.Umožňují provoz a monitorování tepelných čerpadel.


Mohu použít svůj termostat místo ovladače?


Protože ovladače tepelného čerpadla fungují podobně jako termostaty, můžete uvažovat o použití termostatu pro tepelné čerpadlo spíše než ovladače tepelného čerpadla.Každý technik HVAC, který stojí za to, by vám to doporučil.Přestože termostaty a regulátory tepelných čerpadel fungují podobně, nefungují stejně.


Měli byste vědět, že standardní termostaty jsou určeny k ovládání klimatizací pouze s funkcí chlazení.Naproti tomu tepelná čerpadla potřebují řídit funkci vytápění i chlazení.


Termostat musí být schopen signalizovat reverznímu ventilu, aby přepnul směr proudění chladiva pro regulaci vytápění i chlazení.Běžný termostat klimatizace využívá k provozu jednotky čtyři vodiče (bateriový vodič, horký vodič, vnitřní ventilátor a kompresor a vodič venkovního ventilátoru).


Na druhé straně má regulátor tepelného čerpadla pátý vodič zodpovědný za změny zpětného ventilu.Obracecí drát je často barevně označen hnědou barvou.


Typy regulátorů tepelných čerpadel


Získání správného ovladače tepelného čerpadla pro nastavení tepelného čerpadla je náročnější, než si dokážete představit, protože je třeba zvážit mnoho věcí.Vždy je nejlepší poradit se s technikem HVAC, abyste zjistili, který typ regulátoru tepelného čerpadla nejlépe vyhovuje vašemu nastavení.Zde jsou tři typy regulátorů tepelných čerpadel, které si můžete vybrat.


1. Jednotliví kontroloři

Tyto ovladače tepelného čerpadla umožňují provozovat konkrétní tepelné čerpadlo obsluhující jednu zónu.Například pokud máte jedno tepelné čerpadlo obsluhující váš obývací pokoj nebo kancelář.Mohou to být bezdrátové nebo kabelové ovladače tepelných čerpadel.Bezdrátové ovladače jsou běžnější v obytných tepelných čerpadlech, zatímco kabelové ovladače se obvykle používají v komerčních prostorách, jako jsou kanceláře.


Jednotlivé ovladače vám umožní snadno vytvořit ideální atmosféru pro prostor, který obýváte.Z tohoto důvodu se snadno ovládají a mají různé funkce navržené pro zvýšení komfortu, pohodlí a účinnosti jednotky.Mezi tyto funkce patří:

Režim Eco – To vám umožní provozovat tepelné čerpadlo se sníženou sazbou, což zajišťuje nízkou spotřebu energie při zachování optimální úrovně pohodlí.

Výkonný režim – Spustí tepelné čerpadlo na plný výkon po dobu asi 20 minut, aby se prostor rychle vytopil nebo ochladil.

Režim spánku – Tepelné čerpadlo může automaticky upravovat teplotu a rychlost ventilátoru podle potřeby během nastavené doby, například v noci, pro zvýšení komfortu spánku.

Funkce časovače – To vám umožní naprogramovat čas, kdy chcete, aby se tepelné čerpadlo zapnulo nebo vypnulo během určitého období.


Pamatujte, že některé kabelové ovladače mohou podporovat tepelná čerpadla ve stejném domácím nebo kancelářském prostoru.V takových případech nemůžete ovládat každé tepelné čerpadlo samostatně.Jakékoli nastavení, které zadáte na ovladači, bude použito pro všechna tepelná čerpadla.To může být docela frustrující, pokud preferujete různé teploty v různých místnostech nebo kancelářských prostorách.


2. Centralizované ovladače

Centrální ovladače jsou správnou cestou, pokud máte více než jedno tepelné čerpadlo a zónu klimatizace, přesto chcete flexibilitu ovládání každé zóny samostatně z jednoho přístupového bodu.Často se instalují spolu s jednotlivými ovladači pro každou zónu.


Centrální ovladače často obsahují dotykové obrazovky, které usnadňují monitorování a ovládání více zón klimatizace.Existují také luxusní možnosti, které se mohou připojit k internetu a umožňují vám plně ovládat vaše tepelná čerpadla a zóny na dálku.Některé běžné aplikace centralizovaných ovladačů zahrnují:

hotely – Kde host může ovládat své tepelné čerpadlo pomocí individuálního ovladače ve svém pokoji, ale management může resetovat tepelná čerpadla z kanceláře poté, co se host odhlásí.

nemocnice – Kde lze v různých částech nemocnice snadno nastavit ideální teplotu z jednoho místa a lékaři a sestry v těchto oblastech mohou provádět úpravy podle vlastního uvážení pomocí jednotlivých ovladačů.

Univerzitní kampusy – Správce areálu kampusu může snadno upravit teplotu v různých učebnách a jiných učebních prostorách a studenti a učitelé si mohou upravit teploty ve svých vlastních prostorách.


Jak dobrý je software centrálního ovladače, výrazně ovlivní jeho snadnost použití.Vždy je nejlepší pořídit si centrální ovladač se softwarem (uživatelským rozhraním), kterému snadno porozumíte a budete jej snadno ovládat.


3. Systém správy budov (BMS)

Pokud chcete využívat tepelná čerpadla v obchodním centru nebo ve velkém komplexu bytů, centrální ovladače spojené s jednotlivými ovladači to neškrtí.Budete potřebovat systém řízení budovy (BMS), který umožní správci budovy integrovat a monitorovat všechna tepelná čerpadla v celé budově z jednoho přístupového bodu.


Kromě monitorování a ovládání tepelných čerpadel bude BMS také hlásit celý ekosystém budovy, včetně dohledu, alarmů a osvětlení.


BMS může například automaticky detekovat, když osoba vstoupí do místnosti, a okamžitě upravit teplotu v tomto prostoru.Kromě provádění těchto chytrých akcí může nabídnout diagnostiku sítí a systémových funkcí v reálném čase.Tato diagnostika pomáhá urychlit detekci technických chyb a servis.


Důvody, proč si vybrat inteligentní regulátory tepelných čerpadel

Možná jste již pochopili, že inteligentní regulátory tepelných čerpadel jsou atraktivnější než standardní nabídky.Zde je důvod, proč byste měli sáhnout po chytrém regulátoru tepelného čerpadla.


Dálkové ovládání pomocí telefonu

Inteligentní ovladače tepelných čerpadel jsou obvykle dodávány s doprovodnými aplikacemi, které si můžete nahrát do svých mobilních zařízení.Pomocí aplikací můžete zkontrolovat nastavení tepelného čerpadla, ať jste kdekoli, pokud máte přístup k internetu.Můžete dokonce zapnout nebo vypnout tepelné čerpadlo na dálku a bez námahy naplánovat vytápění a chlazení.


Funkce dálkového ovládání může být velmi užitečná, pokud jste často mimo domov nebo máte druhý domov, pomocí kterého můžete snadno řídit teploty svého domova.Například můžete na dálku zabránit hromadění vlhkosti a růstu plísní uvnitř vašeho rekreačního domu během zimy občasným vzdáleným spuštěním tepelného čerpadla.


Úspora peněz na účty za energii

Mnoho lidí platí vyšší účty za vytápění a chlazení, než je nutné, protože nechávají svá tepelná čerpadla běžet, když nepotřebují klimatizaci.Většina lidí například potřebuje klimatizaci, když jdou spát, ale poté, co usnou, ji nepotřebují, dokud se chystají probudit.Chytré tepelné čerpadlo vám umožní naplánovat vaši klimatizaci tak, aby fungovala pouze v případě potřeby.


Kromě toho můžete mít přehled o spotřebě energie tepelného čerpadla.Nezaujaly vás vaše zjištění?Neváhejte a proveďte nezbytné úpravy svého životního stylu, abyste snížili spotřebu energie.Ušetříte zhruba 20 % svých účtů za energii, což se může během životnosti tepelného čerpadla proměnit v masivní úspory.


Automatizace vytápění a chlazení

Připadá vám pro vás příliš velká zátěž v nastavení regulátoru tepelného čerpadla?Svůj chytrý ovladač můžete snadno automatizovat pomocí příslušenství, jako jsou pohybové senzory.Díky tomu se může topení a chlazení automaticky zapnout, když někdo vstoupí do prostoru.Většina inteligentních regulátorů tepelných čerpadel má také schopnosti strojového učení.


Chytré ovladače se mohou časem naučit vaše preference a automaticky upravovat teploty podle vašich představ, kdykoli vstoupíte do místnosti.Pomocí hlasového ovládání můžete také sledovat a upravovat nastavení vytápění a chlazení.Pokud se rozhodnete plně automatizovat vytápění a chlazení pomocí chytrého ovladače, jen zřídka budete muset po chvíli nastavení sami upravovat.


Kompatibilita s jinými chytrými zařízeními

Každý den se počet chytrých věcí, které můžete přidat do svého domova, neustále zvyšuje.Pokud jste ještě nezačali svou cestu chytré domácnosti, pořízení chytrého ovladače tepelného čerpadla je dobrý začátek.


V případě, že už máte doma další chytré věci, nebylo by hezké přidat chytrý ovladač?Spárování chytrého ovladače tepelného čerpadla s chytrým zvlhčovačem a čističkou vzduchu je perfektní.Díky tomu budete mít ve svém prostoru perfektní teplotu a kvalitu vzduchu.


Potřebujete spolehlivá tepelná čerpadla pro váš dům nebo firmu?

Nehledejte nic jiného než SPRSUN tepelných čerpadel.SPRSUN má více než 24 let zkušeností s výrobou profesionálních tepelných čerpadel.V současné době její produktová řada obsahuje různé typy tepelných čerpadel, jako jsou tepelná čerpadla pro studené klima, invertorová tepelná čerpadla, bazénová tepelná čerpadla, tepelná čerpadla pro domácnost a další.


Kromě vysoké kvality tepelných čerpadel a jejich konkurenceschopných cen jsou dalším faktorem, který odlišuje produkty SPRSUN od konkurence, jejich regulátory.Tepelná čerpadla SPRSUN využívají regulátory CAREL známé svým vysokým bezpečnostním výkonem.Podívejte se na skvělé nabídky tepelných čerpadel na webu SPRSUN.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692