Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Co je to klimatizace s tepelným čerpadlem?

Co je to klimatizace s tepelným čerpadlem?

Zobrazení:4     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2019-09-30      Původ:Stránky

Tepelné čerpadlo je zařízení, které přenáší tepelnou energii z nízkoteplotního zdroje tepla na vysokoteplotní zdroj tepla.Obvykle získává nekvalitní tepelnou energii ze vzduchu, vody nebo půdy v přírodě, funguje prostřednictvím elektřiny a poté poskytuje lidem vysoce kvalitní tepelnou energii, kterou lze využít k vytápění a chlazení místností.

Klimatizace je elektronické zařízení s procesem nastavování a řízení teploty, vlhkosti, čistoty a rychlosti okolního vzduchu v budovách ručními prostředky.Jednoduše řečeno, klimatizace má dosáhnout vytápění a chlazení úpravou a řízením teploty vnitřního vzduchu.

Kombinací těchto dvou definic je klimatizace s tepelným čerpadlem typ zařízení, které se vztahuje k použití technologie tepelného čerpadla k dosažení vytápění a chlazení domu.Podle různých zdrojů tepla jej lze také rozdělit na vzduchové tepelné čerpadlo pro klimatizaci, vodní tepelné čerpadlo pro klimatizaci a zemní tepelné čerpadlo pro klimatizaci.Mnoho výrobců tepelných čerpadel, aby pomohli běžným spotřebitelům pochopit, používá běžný koncept klimatizace, aby ji definovali jako 'klimatizace s tepelným čerpadlem'.


EVI Invertor Air Souce Tepelné čerpadlo klimatizace

Ačkoli klimatizace s tepelným čerpadlem a obecná klimatizace může dosáhnout funkcí chlazení a topení, klimatizace s tepelným čerpadlem je lepší při topení, zatímco obecná klimatizace se zaměřuje na chlazení.

Jejich režimy uvolňování tepla jsou různé.Klimatizace s tepelným čerpadlem přenáší teplo do vody a jako nosič pro vytápění využívá horkou vodu, zatímco běžná klimatizace přímo uvolňuje tepelnou energii do vzduchu a mění teplotu vzduchu.

Klimatizace s tepelným čerpadlem je náročná na teplotu vody a tlak v systému, což také určuje výběr různých částí, zejména s ohledem na dvě základní součásti – kompresor a výměník tepla.Klimatizace s tepelným čerpadlem má přísnější požadavky než běžná klimatizace, což je také hlavní důvod, proč je cena klimatizace s tepelným čerpadlem vyšší než u běžné klimatizace.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692