Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jaká teplota přestane fungovat tepelné čerpadlo

Jaká teplota přestane fungovat tepelné čerpadlo

Zobrazení:3     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-09-01      Původ:Stránky

Jaká teplota přestane fungovat tepelné čerpadlo


Tepelná čerpadla jsou fantastickým a pohodlným produktem zejména pro lidi, kteří žijí v chladnějších oblastech.Pomáhají udržovat domovy v zimě v teple a v létě v chladu.Nicméně, jedna otázka, kterou si většina lidí klade, je, zda tepelná čerpadla fungují dobře v extrémně chladných podmínkách.


Jednoduchá odpověď je ano, dělají.Dochází k trvalému růstu nové a účinné technologie tepelných čerpadel, což je skvělá zpráva pro jednotlivce žijící v regionech s extrémně chladnými zimami.Tato technologie je navržena tak, aby dosahovala lepších výsledků a spotřebovávala méně elektřiny než tradiční alternativy vytápění.


Většina moderních tepelných čerpadel funguje docela dobře v oblastech s teplotami pod bodem mrazu.Poskytují nejlepší možnosti vytápění a lze se na ně spolehnout i v těch nejdrsnějších podmínkách.Jsou více než dvakrát účinnější než standardní elektrické a plynové vytápění a bylo testováno a prokázáno, že fungují efektivně i v extrémně chladných podmínkách.


Promluvte si s majiteli domů používajících tepelná čerpadla ve Švédsku, Norsku a Finsku, abyste pochopili, proč nainstalovali tepelná čerpadla před jinými možnostmi vytápění.Pokud se tedy obáváte, zda jsou tepelná čerpadla tou nejlepší možností, jak udržet váš domov nebo kancelář v teple v chladném klimatu, neměli byste.


Některé z otázek, na které můžeme odpovědět, zahrnují při jaké teplotě přestane fungovat tepelné čerpadlo, jak chladné může tepelné čerpadlo fungovat atd. Zde je více informací o účinnosti používání tepelných čerpadel v oblastech se studeným klimatem.


Může tepelné čerpadlo dobře fungovat v chladném počasí?

Moderní tepelná čerpadla jsou v chladném počasí účinnější než plynové a elektrické topné systémy.Čerpadla jsou spolehlivá a spotřebují méně energie než plynové a elektrické systémy.Ministerstvo energetiky Spojených států uznává, že technologie se v posledních několika letech zlepšila a zefektivnila, což z ní činí výhodnější alternativu pro lidi žijící v chladném podnebí.


Tepelná čerpadla odebírají a distribuují stávající tepelnou energii namísto přeměny na elektřinu nebo plyn.Tato technika zajišťuje, že systém dodává více než třikrát více tepelné energie, než je jeho spotřeba elektrické energie, takže je účinnější než tradiční topné systémy.


Pochopení účinnosti tepelného čerpadla je pouze jednou částí odpovědi a pravděpodobně se ptáte, jak se to promítá do výroby tepla v chladných zimních obdobích.Jednoduchá odpověď na tuto otázku pochází z výzkumu z roku 2018, který provedli jednotlivci z Centra pro energii a životní prostředí.


Výzkumníci provedli testy se vzduchovými tepelnými čerpadly, aby určili jejich výkon v některých z nejchladnějších povětrnostních podmínek.Vybrali si Minnesotu kvůli krutým a nelítostným zimám.Vědci zjistili, že pokud by tepelná čerpadla poskytovala skvělé výsledky v takovém klimatu, byla by efektivní pro použití v jiných oblastech s podobnými teplotami.


Výzkum přinesl pozitivní výsledky v obou otázkách.Tepelná čerpadla fungovala efektivně po celou zimu v testovacích domech.Shromážděné údaje navíc naznačovaly, že obyvatelé Minnesoty by mohli pomocí tepelných čerpadel snížit spotřebu energie na vytápění svých domovů v zimě o 35 až 50 %.


Toto je jen malá část dat;nicméně ukazuje, jak pomocí a tepelné čerpadlo se studeným vzduchem v chladných oblastech vytváří obrovské rozpětí efektivity, které mohou jednotlivci využít.Tepelná čerpadla byla testována a bylo prokázáno, že dobře fungují v oblastech s teplotami pod bodem mrazu, což je důvod, proč došlo k nárůstu používání tepelných čerpadel u jednotlivců žijících v chladnějších oblastech.


Palčivou otázkou však je, proč mnoho lidí nevěří, že tepelná čerpadla fungují dobře v extrémně chladném počasí.


Proč si většina lidí myslí, že tepelné čerpadlo přestane fungovat při nízké teplotě?

Tepelná čerpadla mají špatnou pověst, protože nefungují dobře v chladném počasí.I když je technologie připravena a účinná během krutých zim, nebylo tomu tak vždy.Tepelná čerpadla se stala populární v 80. letech 20. století, a i když fungovala dobře v mírném klimatu, nefungovala dobře při nízkých teplotách.


Tato pověst utkvěla především kvůli nepřesným informacím na internetu o tom, jak tepelná čerpadla v zimě dostatečně nevyhřívala domy nebo nefungovala dobře.To způsobilo, že většina lidí, kteří četli tyto informace nebo mluvili s někým s podobnými sklony, si myslí, že systémy přestávají fungovat při nízkých teplotách.


Bez ohledu na to byste si měli být vědomi toho, že tepelná čerpadla se stala poměrně efektivní, zejména tam, kde na tom nejvíce záleží, nízké teploty.Čerpadla byla navržena pomocí nové technologie a novější konstrukce zvládnou chladné zimy a různé typy domů, včetně velkých a starých.


Tepelná čerpadla fungují podobně jako jejich staré varianty;nicméně prošly několika významnými vylepšeními.Pro začátek mají tepelná čerpadla:

Přepracované kompresory: Ty jsou navrženy tak, aby fungovaly automaticky v závislosti na požadavcích na energii.V chladných dnech pracují mimořádně tvrdě a během teplých dnů se snižují.

Výkonné ventilátory: Vylepšené ventilátory poskytují lepší výkon v zimních obdobích, díky čemuž je tepelné čerpadlo účinnější.

Vylepšené konstrukce cívek: Vylepšený design cívky zlepšuje tepelnou výměnu tím, že poskytuje větší povrchovou plochu, čímž je systém efektivnější.

Lepší motory: Nové modernizované motory poskytují lepší výkon během zimy a spotřebovávají méně elektřiny, díky čemuž je tepelné čerpadlo účinnější.


Proč tepelná čerpadla pracují méně efektivně, když je extrémně chladno

Musíte se naučit, jak tepelná čerpadla fungují, chcete-li pochopit, proč mohou tepelná čerpadla pracovat méně efektivně v chladném prostředí.Tepelná čerpadla využívají chladiva pro přenos tepla z venkovního do vnitřního prostoru a naopak.Během horkého počasí tepelná čerpadla absorbují teplo z vašeho domova pomocí ventilátoru, který fouká přes chladivo.


Teplo se přenáší ven, čímž se chladivo ochlazuje.Chladné chladivo cirkuluje do domu a absorbuje více tepla, což snižuje vnitřní teplotu vašeho domu.Tepelná čerpadla absorbují teplo z venkovního prostředí a v chladném počasí ho předávají do vašeho domova.To však může být náročné při teplotách pod bodem mrazu a ovlivnit účinnost čerpadla, protože okolní teplo je příliš nízké.


Jedinci s tepelným čerpadlem a termostatem, který nedosahuje nastavené teploty, když je venku extrémně chladno, mohou mít problémy s účinností tepelného čerpadla.Z tohoto důvodu se tepelná čerpadla tradičně doporučují pro klimata s teplotami, které v zimě zřídka klesnou pod bod mrazu.


Bez ohledu na to lze většinu čerpadel upravit a vybavit elektrickými topnými pásy, které poskytují dodatečné teplo, což umožňuje čerpadlu efektivně pracovat i při nízkých teplotách.To však znamená, že uživatelům pravděpodobně vzniknou další náklady na elektrickou energii.


Jaká teplota přestane fungovat tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla jsou účinná v chladném počasí a výzkumy ukazují, že jsou tou nejlepší volbou ve srovnání s jinými řešeními vytápění.Vzduchová tepelná čerpadla mohou efektivně fungovat i při teplotách vyšších než -25 stupňů Celsia pro dostatečně izolované a vzduchotěsné domy.Jaká teplota je tedy pro tepelná čerpadla příliš nízká?


Tepelná čerpadla přestanou fungovat, když teploty klesnou mezi -12 až -28 stupňů Celsia nebo více, zatímco některá přestanou fungovat při -17 stupních Celsia.Všechny spadají do spektra závislého na tepelném čerpadle.


Při jaké teplotě přestane fungovat tepelné čerpadlo?Některé novější modely jsou účinnější a fungují dobře při teplotách až -30 stupňů Celsia, zatímco jiné ne.Tyto modely integrují nejnovější technologii a jsou ideální pro extrémně chladné klima.


Jedinci žijící v extrémně nízkých teplotách mohou potřebovat více možností doplňkového vytápění.Mohou také zvážit přechod na tepelná čerpadla země-voda pro lepší vytápění v oblastech s teplotami pod -35 stupňů Celsia.


Bez ohledu na to, ne všechna tepelná čerpadla jsou navržena pro extrémně chladné počasí a váš zážitek z vytápění během chladného počasí bude výrazně záviset na typu tepelného čerpadla, které jste nainstalovali.


Můžete například nainstalovat tepelná čerpadla pro studené klima, která pracují pod bodem mrazu.Ty jsou účinné a mohly by poskytnout spolehlivé řešení během zimy.Také byste si měli být jisti, že instalujete tepelné čerpadlo od důvěryhodného dodavatelé tepelných čerpadel a odborníky, kteří vám mohou poskytnout dostatečné možnosti a poradit.


Jaká teplota je pro tepelné čerpadlo příliš nízká

I přes nedávný pokrok v technologii existují případy, kdy je teplota příliš nízká na to, aby tepelná čerpadla fungovala efektivně.Jak tedy bude tepelné čerpadlo fungovat za studena?Obecně platí, že tepelná čerpadla jsou účinnou možností vytápění;může však být pro ně náročné efektivně přenášet teplo, když teploty klesnou pod -26 stupňů Celsia.


Většina tepelných čerpadel poskytuje 100% účinnost, když venkovní teploty překročí 4 stupně Celsia.Jejich účinnost se však snižuje, jakmile teplota klesne pod 40. Tepelná čerpadla se stávají méně účinnými mezi -6 stupni Celsia a -1 stupněm Celsia a spotřebovávají více energie při nižších teplotách, aniž by poskytovaly dostatečné teplo.


Některá tepelná čerpadla pracují se 100% účinností pod bodem mrazu.Většina běžných tepelných čerpadel však nezajistí 100% účinnost při těchto teplotách nebo pod nimi.Je pravděpodobné, že je budete muset spárovat s jinými možnostmi vytápění, abyste se udrželi v teple během mrazivého počasí.


Kontaktujte SPRSUN a požádejte o tepelná čerpadla, která pracují pod teplotou mrazu

Tepelné čerpadlo byste měli kupovat od zkušeného a spolehlivého dodavatel tepelného čerpadla vzduch-voda jako SPRSUN, kteří jsou na trhu již více než 24 let a poskytují velkoobchodní prodej tepelných čerpadel.Nabízíme profesionální služby a máme hvězdnou pověst jednoho z předních světových dodavatelů tepelných čerpadel.Kontaktujte nás pro nejlepší tepelná čerpadla, která efektivně pracují pod bodem mrazu.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692