Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak často by se měl cyklus tepelného čerpadla zapínat a vypínat?

Jak často by se měl cyklus tepelného čerpadla zapínat a vypínat?

Zobrazení:9     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-03-16      Původ:Stránky

Proč se vaše tepelné čerpadlo příliš často zapíná a vypíná?

Tepelná čerpadla jsou známá svou energetickou účinností, ale pokud se jednotky zapínají a vypínají příliš často, mohou nastat určité vnitřní problémy, které zvyšují spotřebu energie a způsobují poškození součástí tepelného čerpadla.Toto je běžný problém tepelných čerpadel, známý jako krátké cyklování.Při krátkých cyklech tepelného čerpadla nemůže vaše jednotka udržovat požadovanou teplotu v režimu vytápění ani chlazení, takže se neustále zapíná a vypíná.


Proč se vaše tepelné čerpadlo příliš často zapíná a vypíná?

Pokud se cyklus tepelného čerpadla zapíná a vypíná příliš často, problém může být některý z následujících:

1. Ucpaný vzduchový filtr

Toto je vždy jeden z prvních problémů, které je třeba zkontrolovat.Na filtru se nakonec vytvoří nečistoty a prach.Pokud nevyčistíte nebo nevyměníte, bude proudění vzduchu omezeno a váš systém nebude schopen cirkulovat odpovídající množství tepla nebo chladu pro váš domov.

Znečištěný vzduchový filtr může být důvodem, proč vaše tepelné čerpadlo nefunguje a zapíná a vypíná se každých 5 minut.Jakmile tento problém objevíte, nebudete muset procházet složitějšími problémy.Ale jakmile s tím nebudete okamžitě jednat, vytvoří to zcela nový soubor problémů včetně zamrzlé spirály výparníku.Jednotka se bude i nadále opakovaně zapínat a vypínat.

Proto v závislosti na značce vaší jednotky pravidelně čistěte nebo vyměňujte vzduchový filtr na základě doporučení.

2. Chyba termostatu

Existuje možnost, že vaše termostat vám dává nesprávný údaj o vašem topném systému.Problém může způsobovat umístění termostatu.Umístění poblíž okna nebo větracího otvoru by způsobilo nepřesné čtení, které by způsobilo krátké cyklování.

Krátké cyklování znamená, že se váš systém vypne dříve, než by mohl dokončit jeden cyklus ohřevu nebo chlazení.Poté se opět na krátkou dobu zapne.

Pokud je například váš termostat nastaven na 35℃, může se vypnout z 26℃ na 32℃, ale nikdy nedosáhne 35℃.

Dalším důvodem může být vadná kabeláž mezi tepelným čerpadlem a termostatem.Nechte to posoudit odbornou posádkou tepelného čerpadla.

3. Chladivo uniká

Když na váš domov sestoupí horké počasí, chladivo vaší jednotky zachytí teplo a vyhodí ho ven.Na druhou stranu v chladném počasí je teplo odebíráno z venkovního prostoru a následně natlakováno do interiérů domu.

Únik chladiva vašemu systému ztíží provedení postupu přenosu tepla.A vaše jednotka nebude schopna ani dokončit cyklus.Jedním z důkazů úniku chladiva je, když vidíte, že se na venkovní jednotce tvoří led.Do této doby je nutné vyhledat pomoc zkušeného technika.

4. Nadrozměrná nebo poddimenzovaná jednotka

Pokud vaše jednotka nemá správnou velikost pro vaši místnost, bude vaši oblast rychle nebo pomalu vyhřívat nebo ochlazovat a poté předčasně zjistí, že dosáhla požadované teploty, a poté se vypne.Poté se cyklus bude opakovat znovu a znovu, takže se vaše jednotka bude cítit zneužitá.

To je důvod, proč by měli odborníci na HVAC provést řádné výpočty předtím, než nainstalujete jakoukoli jednotku.To je velmi vážná věc, protože pokud je již nainstalována jednotka nesprávné velikosti, vyžadovalo by to nákladnou výměnu za jinou jednotku.

Jak často by mělo tepelné čerpadlo spouštět cyklus?

Zcela závisí na chladicím výkonu jednotky, teplotě v místnosti a vlhkosti.V průměru by mělo být 10 až 20 minut vypnutí dostatečně přiměřené v závislosti na uvedených faktorech.A mělo by to být maximálně 2 až 3 cykly za hodinu.

Vaše HVAC jednotka není navržena tak, aby běžela neustále.Jeho účelem je přivést váš vnitřní prostor na příjemnou úroveň teploty a vlhkosti a tuto úroveň pak udržovat.Pokud se vaše jednotka neustále zapíná a vypíná, je něco v nepořádku, protože utratí stovky, ne-li tisíce dolarů na vašich nákladech na energii ročně.

Vaše tepelné čerpadlo by logicky nemělo běžet stále, s výjimkou velmi chladných povětrnostních podmínek, kdy poběží nepřetržitě.Pokud je počasí nad 35 stupňů, a to je relativně příjemné počasí, a vaše tepelné čerpadlo stále běží v krátkém cyklu, měli byste nechat zkontrolovat odborníky na údržbu.


Jak invertorová technologie ovlivňuje tepelná čerpadla?

Během předchozích desetiletí v klimatizaci a vytápění každému nezbylo, než se spokojit s nuceným vzduchem v centrálních klimatizacích, pecích a tepelných čerpadlech.Tepelná čerpadla byla vždy považována za účinná a všestranná, ale stále je co zlepšovat.

V současné době mají tepelná čerpadla mnohem lepší výkon díky kompresorům s proměnnou rychlostí invertorového ovladače.Umožňují provoz tepelného čerpadla v celém rozsahu 0 až 100 procent.Jedná se o inteligentní analyzátor teploty a dalších podmínek v domácnosti a následně upravuje výkon tepelného čerpadla na maximální účinnost a komfort.Zároveň toto invertorové tepelné čerpadlo systém hodně ušetří na vašich účtech za energii, protože se využívá pouze potřebný výkon.Nikdy nepřekračujte kapacitu nebo pod kapacitu.

Problém krátké jízdy na kole bude smazán.S invertorovou technologií se vaše tepelné čerpadlo bude muset méně spouštět, takže bude méně zatěžováno.Technologický průlom snižuje počet potřebných cyklů.

Existuje myšlenkový směr, který říká, že tepelná čerpadla nebudou nikdy dobře fungovat v extrémních mrazech.Invertorová technologie to řeší pomocí funkce Hyper Heat.Funguje tak, že vytváří teplo při nižších teplotách.Udržuje váš domov v teple, i když teploty ve venkovním prostředí klesají až k mrazivým mínus 25 °C.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692