Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak často by se mělo provádět servis tepelného čerpadla?

Jak často by se mělo provádět servis tepelného čerpadla?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2021-03-30      Původ:Stránky

Jako majitel domu udržovat tepelné čerpadlo v dobrém stavu znamená znát a dodržovat pokyny pro údržbu tepelného čerpadla.Mnoho majitelů domů může s údržbou svých čerpadel čekat, až se vyskytnou problémy.Když se však ptáte, zda potřebujete servis tepelného čerpadla, odpověď je ano.Preventivním hlediskem se můžete vyhnout závažným problémům s tepelným čerpadlem, které mohou vést k nákladným opravám.

Jak často provádět údržbu tepelného čerpadla

Stejně jako jakýkoli jiný aspekt vašeho topného nebo chladicího systému, i tepelné čerpadlo bude mít prospěch z pravidelné preventivní údržby.Tepelná čerpadla vyžadují každoroční údržbu, proto je dobré naplánovat tuto službu každý rok.Pokud však vaše tepelné čerpadlo používáte pro primární systém vytápění a chlazení, měli byste plánovat údržbu dvakrát ročně, nikoli pouze jednou.Jarní a podzimní období, kdy je mírné počasí a čerpadlo se méně využívá, jsou ideální dobou pro plánování údržby.

Podle odborníků z energy.gov, a tepelné čerpadlo těží z této roční údržby.Dobře udržovaná čerpadla budou pracovat efektivněji a sníží vaše účty za energii.Pokud jde o tepelná čerpadla, která tuto roční službu nedostávají, může to být o 10–25 % nižší účinnost.Pravidelná údržba pomůže zabránit jakémukoli poškození kompresoru a dalších prvků systému.Nejen, že chrání vaše topné a chladicí systémy, ale je méně pravděpodobné, že v horkých a chladných měsících zaznamenáte selhání systému.

Kontrolní seznam údržby tepelného čerpadla

Pokud jde o údržbu tepelného čerpadla, existuje několik kroků, které mohou majitelé domů podniknout sami.Stále se doporučuje nechat systém opravit profesionálním technikem HVAC.Toto jsou však možnosti údržby pro majitele domu a seznam potřeb údržby pro odborníka na HVAC.

Kontrolní seznam údržby pro majitele domu

 • Vyměňte nebo vyčistěte vzduchové filtry každých 30-60 dní

 • Odstraňte veškerou trávu, listí nebo nečistoty z okolí venkovní jednotky

 • Kolem tepelného čerpadla udržujte volný prostor dvě stopy

 • Udržujte registrovanou dodávku a vracení pravidelně zaprášenou, aby byly větrací otvory bez nečistot a vzduch mohl volně procházet

Kontrolní seznam profesionální údržby HVAC

Tento seznam používají odborníci na HVAC k čištění a údržbě čerpadla.Zeptejte se svého technika HVAC, jak často plánovat servis, ačkoli jeden nebo dvakrát ročně je obvykle vše, co je potřeba k jeho řádné údržbě.

 • Zkontrolujte systém, zda není ucpaný a poškozený.Zkontrolujte také potrubí, dmychadlo, filtr a vnitřní cívku, zda neobsahují nečistoty a nečistoty.

 • Důkladně vyčistěte vnitřní výměník a vypouštěcí vanu

 • Vyčistěte odtokové potrubí a propláchněte

 • Zkontrolujte případné netěsnosti v potrubí.Utěsněte případné netěsnosti

 • Zkontrolujte systém a tlak na výtlaku potrubí

 • Změřte výměnu chladiva a ujistěte se, že je v doporučených mezích

 • Zkontrolujte, zda nedochází k únikům chladiva a opravte případné

 • Spusťte odmrazovací cyklus.Ujistěte se, že systém prochází příslušným cyklem.

 • Zkontrolujte elektrické vedení.Vyměňte všechny poškozené vodiče a v případě potřeby dotáhněte nebo vyčistěte spoje

 • Zkontrolujte kolo ventilátoru.Mělo by být vyvážené a čisté

 • Zkontrolujte motory a ložiska.Namažte podle potřeby

 • Zkontrolujte pásy.Všimněte si jakékoli těsnosti nebo opotřebení

 • Ověřte správnost elektrických ovládacích prvků

 • Vyzkoušejte funkci termostatu

 • Zkontrolujte venkovní jednotku.Ujistěte se, že je vyvážený a čistý

 • Ověřte, zda jsou venkovní teplotní čidla v příslušné oblasti

Tento seznam je poměrně obsáhlý a jeho dokončení zabere několik hodin.Protože tyto uvedené operace jsou složité a vyžadují značné množství technických znalostí, je nejlepší je přenechat profesionálnímu technikovi HVAC.Tento odborník má školení a odborné znalosti k provedení všech těchto úkolů a zhodnocení tepelného čerpadla jako celku.

Servisní tipy tepelného čerpadla

Pokud chcete ze svého tepelného čerpadla vytěžit maximum, je velmi důležité, abyste byli chytří ohledně služeb, které používáte.Zde je několik tipů od odborníků ohledně servisu vaší jednotky.

1. Naplánujte servis včas

Servis čerpadla je nejlepší provádět na podzim nebo na jaře.Tyto časy však mohou být pro profesionály v oblasti HVAC zaneprázdněné.Nejlepší může být domluvit si roční schůzku se svým technikem nebo si zavolat na schůzku alespoň měsíc předem.To vám umožní zarezervovat si schůzku, kterou chcete, a nebudete muset zdržovat službu.V případě potřeby si nastavte připomenutí v kalendáři.

2. Plánujte náklady

Náklady na tuto roční službu se značně liší v závislosti na vaší lokalitě a složitosti vašeho systému.Celostátní průměrné náklady na službu jsou však 347 USD.To může být vyšší nebo nižší než vaše oblast.Nezapomeňte se podívat na několik cen, abyste získali představu o tom, co byste měli očekávat, že zaplatíte za tuto službu.Mějte na paměti, že nejlevnější poskytovatel HVAC nemusí být nutně nejlepší.

3. Omezte odstraňování problémů a údržbu

Pokud se snažíte ušetřit nějaké peníze, pak může být vlastní údržba tepelného čerpadla lákavá.Obvykle je však nejlepší nechat to udělat profesionála.Zde zmíněnou běžnou údržbu zvládne průměrný majitel domu.Měli byste také sledovat svůj systém a všímat si všech potenciálních problémů.Pokud si například všimnete, že odmrazovací cyklus probíhá často nebo trvá déle než 15 minut, možná budete chtít kontaktovat technika HVAC.

4. Zkontrolujte Výrobní doporučení

Ačkoli je nejlepší provádět roční údržbu, je také důležité zkontrolovat specifické potřeby vaší jednotky.Ověřte si doporučení výrobce pro konkrétní potřeby údržby a údržby vaší jednotky.To zajistí nejlepší vybavení vašeho systému, protože se mohou lišit potřeby tepelného čerpadla.

Ujistěte se, že tuto službu provádíte pravidelně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.Máte-li nějaké dotazy týkající se vaší jednotky, technik HVAC je skvělým zdrojem a může také poskytnout konkrétnější doporučení.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692