Zobrazení:145 Autor:Editor webu Čas publikování: 2020-09-11 Původ:Stránky
Většina rodin v chladných oblastech má instalováno hydronické podlahové vytápění jako způsob vytápění svých domů.Jak všichni víme, na trubkách podlahového topení se nahromadí spousta nečistot, protože nebyly dlouho čištěny, čímž lze snadno ovlivnit topné účinky podlahového vytápění, jak tedy provést základní údržbu trubek podlahového topení?Jak vznikají nečistoty v trubkách podlahového topení?Pojďme se podívat na některá denní opatření pro tyto trubky.
V trubkách podlahového topení jsou tři složky nečistot.Vnitřek trubky podlahového topení není zcela utěsněn a voda v trubce podlahového topení se bude odpařovat, v trubce bude automatický ventil přívodu vody pro doplňování vody.Níže je uvedeno, jak tyto nečistoty pocházejí?
Voda obsahuje velké množství mikroorganismů a za určitých podmínek se vytvoří velké množství biologického slizu, který se uchytí na stěně potrubí, která se neodvápňuje.
Voda obsahuje ionty vápníku a hořčíku, které při zahřátí vytvoří uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý a přilepí se na vnitřní stěnu potrubí, pokud nebude delší dobu čištěno.
V případě ústředního vytápění se do vlastního potrubí může dostat i biologický sliz, nečistoty, vodní kámen, rez a škodliviny v externím potrubí.
Nárůst nečistot v trubkách podlahového topení zvýší odpor v potrubí a zvýší energetickou náročnost podlahového vytápění.
Podle relevantních statistik každé zvýšení tloušťky stěny trubky o 1 mm způsobí pokles vnitřní teploty o 6°C a ztíží přenos tepla.
Když je hromadění nečistot vážné, potrubí se ucpe.Po ucpání potrubí nemůže dodávat teplo.Pokud je projekt výměny potrubí obrovský, způsobí to spoustu časových a finančních ztrát.
Trubky podlahového topení mají složité tvary, dlouhé potrubí a malé průměry, proto je nutné pravidelné čištění.Aby nedocházelo k zanášení potrubí při instalaci, jsou některé systémy podlahového vytápění vybaveny filtry u zdroje, které však nedokáží zcela zabránit nečistotám.Kromě toho není možné úplně odstranit nečistoty z vody pouze čištěním filtračního síta v pozdější fázi.
Každý rok vyčistěte filtr na předním konci odlučovače vody, abyste zajistili čistotu vodního potrubí a zabránili ucpání potrubí.
Metoda:
Nejprve uzavřete přívodní a zpětný ventil vody spojující potrubí a použijte odvzdušňovací ventil k uvolnění tlaku;
Poté otevřete filtr, vyjměte sítko filtru a vyčistěte jej.Zkontrolujte, zda není síto filtru poškozené nebo zablokované.Pokud je poškozen, měl by být nahrazen novým se stejnou specifikací;
Nainstalujte jej tak, jak je, a poté vstříkněte vodu pro natlakování.
Namočte chemikálie do potrubí, abyste dosáhli čisticího účinku.Během procesu namáčení odpadá vodní kámen a bláto v potrubí, čímž se více odblokuje a nebude blokovat průtok vody.
Čištění projektilu využívá hlavně tření mezi čistícím projektilem a trubkou k dosažení účelu čištění.Tato metoda je časově a pracně náročná, takže je volitelná.
Při čištění používejte čisticí prostředek s inhibitorem koroze, který dokáže plně rozpustit sliz nalepený na stěně potrubí bez znečištění prostředí nebo koroze kovových trubek podlahového topení.
Pulzní čištění využívá vibrační vlny generované smícháním vody a vzduchu k dopadu na topnou trubici, aby se dosáhlo čisticího účinku.Metoda je jednoduchá a čisticí účinek je dobrý.
2023-12-01
2022-01-07
2021-10-30
2016-08-19