Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak vyčistit a propláchnout trubky podlahového topení?

Jak vyčistit a propláchnout trubky podlahového topení?

Zobrazení:2     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-09-11      Původ:Stránky

Většina rodin v chladných oblastech má instalováno hydronické podlahové vytápění jako způsob vytápění svých domů.Jak všichni víme, na trubkách podlahového topení se nahromadí spousta nečistot, protože nebyly dlouho čištěny, čímž lze snadno ovlivnit topné účinky podlahového vytápění, jak tedy provést základní údržbu trubek podlahového topení?Jak vznikají nečistoty v trubkách podlahového topení?Pojďme se podívat na některá denní opatření pro tyto trubky.

V trubkách podlahového topení jsou tři složky nečistot.Vnitřek trubky podlahového topení není zcela utěsněn a voda v trubce podlahového topení se bude odpařovat, v trubce bude automatický ventil přívodu vody pro doplňování vody.Níže je uvedeno, jak tyto nečistoty pocházejí?

Jak vznikají nečistoty z potrubí?

1. Mikroorganismus

Voda obsahuje velké množství mikroorganismů a za určitých podmínek se vytvoří velké množství biologického slizu, který se uchytí na stěně potrubí, která se neodvápňuje.

2. Ionty vápníku a hořčíku

Voda obsahuje ionty vápníku a hořčíku, které při zahřátí vytvoří uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý a přilepí se na vnitřní stěnu potrubí, pokud nebude delší dobu čištěno.

3. Externí potrubí

V případě ústředního vytápění se do vlastního potrubí může dostat i biologický sliz, nečistoty, vodní kámen, rez a škodliviny v externím potrubí.

Jak tyto nečistoty ovlivňují podlahové vytápění?

1. Spotřeba energie

Nárůst nečistot v trubkách podlahového topení zvýší odpor v potrubí a zvýší energetickou náročnost podlahového vytápění.

2. Plýtvání teplem

Podle relevantních statistik každé zvýšení tloušťky stěny trubky o 1 mm způsobí pokles vnitřní teploty o 6°C a ztíží přenos tepla.

3. Potrubí zablokované

Když je hromadění nečistot vážné, potrubí se ucpe.Po ucpání potrubí nemůže dodávat teplo.Pokud je projekt výměny potrubí obrovský, způsobí to spoustu časových a finančních ztrát.

Trubky podlahového topení mají složité tvary, dlouhé potrubí a malé průměry, proto je nutné pravidelné čištění.Aby nedocházelo k zanášení potrubí při instalaci, jsou některé systémy podlahového vytápění vybaveny filtry u zdroje, které však nedokáží zcela zabránit nečistotám.Kromě toho není možné úplně odstranit nečistoty z vody pouze čištěním filtračního síta v pozdější fázi.

Jak vyčistit a propláchnout nečistoty v potrubí?

1. Čištění filtru

Každý rok vyčistěte filtr na předním konci odlučovače vody, abyste zajistili čistotu vodního potrubí a zabránili ucpání potrubí.

Metoda:

 • Nejprve uzavřete přívodní a zpětný ventil vody spojující potrubí a použijte odvzdušňovací ventil k uvolnění tlaku;

 • Poté otevřete filtr, vyjměte sítko filtru a vyčistěte jej.Zkontrolujte, zda není síto filtru poškozené nebo zablokované.Pokud je poškozen, měl by být nahrazen novým se stejnou specifikací;

 • Nainstalujte jej tak, jak je, a poté vstříkněte vodu pro natlakování.

2. Chemické čištění

Namočte chemikálie do potrubí, abyste dosáhli čisticího účinku.Během procesu namáčení odpadá vodní kámen a bláto v potrubí, čímž se více odblokuje a nebude blokovat průtok vody.

3. Čištění projektilu

Čištění projektilu využívá hlavně tření mezi čistícím projektilem a trubkou k dosažení účelu čištění.Tato metoda je časově a pracně náročná, takže je volitelná.

4. Tryskové čištění

Při čištění používejte čisticí prostředek s inhibitorem koroze, který dokáže plně rozpustit sliz nalepený na stěně potrubí bez znečištění prostředí nebo koroze kovových trubek podlahového topení.

5. Fyzické čištění pulzními vlnami

Pulzní čištění využívá vibrační vlny generované smícháním vody a vzduchu k dopadu na topnou trubici, aby se dosáhlo čisticího účinku.Metoda je jednoduchá a čisticí účinek je dobrý.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692