Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jak vybrat vzduchový ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

Jak vybrat vzduchový ohřívač vody s tepelným čerpadlem?

Zobrazení:1     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2020-03-25      Původ:Stránky

Ohřívače vody vzduchovým tepelným čerpadlem jsou druhem energeticky úsporného a ekologického zařízení na zásobování teplou vodou, které může nahradit kotle bez omezení zdrojů.Používají ekologické chladivo, které absorbuje teplo ze vzduchu.Prostřednictvím provozu kompresoru může vzduchové tepelné čerpadlo produkovat teplou užitkovou vodu více než 50 s roční hodnotou COP nad 3,0.

Vzduchová tepelná čerpadla (ASHP) jsou vhodná pro vnitřní bazény, hotely, vily, kadeřnictví, koupele nohou, továrny, farmy atd. Jednotky lze použít v procesu ohřevu teplé vody a lze je instalovat i do míst, kde chladicí kapacita je potřebná, ale ne tak vysoká.

Jak vybrat vzduchový ohřívač vody s tepelným čerpadlem?Co je třeba vzít v úvahu při nákupu tepelného čerpadla vzduch-voda?


Teplovodní tepelné čerpadlo vzduch-voda 40kw

Servis a podpora

Není potřeba kupovat nejdražší tepelné čerpadlo.Stačí si vybrat výrobní značku se super dlouhou zárukou, doživotní údržbou a řadou poprodejních služeb!

Konstantní teplota

Funkce konstantní teploty zajišťuje, že se voda při koupání nebude přehřívat, čímž se také zabrání opaření.V současné době je bezpečná teplota vody hotelových ohřívačů vody asi 55.Teplota vody, kterou lidé používají ke koupání, je obecně mezi 30-40.

Tepelná izolace

Pokud ohřívač vody nemá dobrou funkci uchování tepla, není to ideální ohřívač vody.Když je okolní teplota 15-20 a teplota vody ve vodní nádrži je 55-60, pokles teploty během 24 hodin by neměl překročit 4.Proto je velmi důležité vybrat vysoce výkonný ohřívač vody, který ušetří spoustu nákladů na elektřinu.

Objem vodní nádrže

Pro výběr správného objemu nádrže na vodu je potřeba zvážit především obyvatelstvo domácnosti a spotřebu teplé vody.Obecně platí, že každý člověk spotřebuje 50-60 l vody denně.Pokud je v rodině například 5 osob, můžeme zvolit nádrž na vodu 250L nebo 300L.Zákazníci si mohou vybrat větší nádrž na vodu podle své skutečné situace.

Pohodlí údržby

Při pořizování ohřívače vody bychom měli zvážit, zda je vhodný na údržbu do budoucna.Obecně lidé preferují tepelná čerpadla typu vše v jednom.Z profesionálního hlediska, když tepelné čerpadlo all-in-one vyžaduje údržbu, je to více problematické než monobloková tepelná čerpadla.Údržba je něco, čemu musí zákazníci v budoucnu čelit.

Pokud tedy není místo instalace ohřívače vody ve vašem domě příliš malé, doporučujeme zvolit tepelné čerpadlo vzduch-voda typu monoblok.Typ tzv. monoblok obsahuje jednotku tepelného čerpadla a nádrž na vodu, které jsou odděleny.Naproti tomu tepelné čerpadlo all-in-one obsahuje nádrž na vodu a jednotku tepelného čerpadla ve stejné kovové nádrži.

Koeficient výkonu

COP tepelného čerpadla vzduch voda představuje tepelnou energii generovanou zařízením dělenou spotřebovanou elektrickou energií.Hodnota COP přímo udává účinnost vytápění tepelného čerpadla a čím je jednotka účinnější, tím více energie se ušetří.Proto je COP důležitým parametrem pro měření topného výkonu ASHP.

Topný výkon

Pro běžné rodiny by měla být schopna pokrýt poptávku tepelná čerpadla 3,5KW až 7KW.Pokud se jedná o velkou rodinu nebo pro komerční využití, můžete zvážit výběr jednotky s vyšším topným výkonem.

Za předpokladu, že 1000L z 20 studená voda se musí ohřát na 55 každý den, pak tepelná zátěž = 1*1000*(55-20) = 35000Kcal;1 kW.H = 860Kcal, pak tepelná zátěž = 35000/860 = 41KW.H. Pokud je doba vytápění 5,5 hodiny denně, lze vypočítat topný výkon požadovaného modelu tepelného čerpadla: 41/5,5 = 7KW.

Další tipy na nákup

 1. Kontrola vzhledu: barva na vnějším povrchu by měla být stejnoměrná, světlé barvy a neměla by spadnout, promáčknout, vážně poškrábat, vytlačit atd.;plášť je lepší vyrobit z antikorozní oceli.

 2. Přísně zabraňte falešným a nekvalitním produktům.Obecně je nejlepší obrátit se s nákupem tepelného čerpadla na předního výrobce nebo distributora/prodejce autorizovaného výrobcem.

 3. Ujistěte se, že existuje úplný seznam příslušenství.

 4. Zkontrolujte zástrčku: kabeláž by měla být pevná a drát silný a tvrdý.Pokud je příliš malý, brzy se po chvíli elektrifikace zahřeje nebo po dlouhodobém provozu dokonce způsobí požár v důsledku přehřátí.

 5. Testování a kontrola: nejprve zkontrolujte, zda svítí kontrolka a zda je stroj humanizovaný, aniž by jej lidé museli často zapínat/vypínat.Zkontrolujte, zda existuje funkce ochrany proti přehřátí a zda odmrazování probíhá dobře.


Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692