Home / Heat Pump Blog / Novinky z oboru / Průmyslový blog / Jednofázový vs.Třífázová tepelná čerpadla

Jednofázový vs.Třífázová tepelná čerpadla

Zobrazení:0     Autor:Editor webu     Čas publikování: 2023-05-04      Původ:Stránky

c2523cd576eec8d766eaecec0e3d1ef


Existuje mnoho typů tepelných čerpadel, včetně prachových a bezkanálových.Pokud však jde o elektřinu, kterou spotřebovávají, tepelná čerpadla se dělí na:

Jednofázová tepelná čerpadla

Třífázová tepelná čerpadla

Jak názvy napovídají, jednofázové jednotky spoléhají na jednofázovou elektřinu, zatímco třífázová zařízení využívají třífázové napájení.Obecně platí, že jednofázová tepelná čerpadla jsou kompaktní a určená pro domácí použití, zatímco jejich třífázové protějšky se používají hlavně komerčně.Nicméně s technologickým pokrokem jsou třífázové jednotky stále populárnější pro domácí použití.

Někteří výrobci se rozhodli ponořit své prsty do jednofázových tepelných čerpadel a vyrábět větší jednotky, což je velké místo.Provoz masivních tepelných čerpadel na jednofázovou elektřinu také představuje několik problémů.Například motory kompresorů mají obvykle prudké rozběhové proudy, které by mohly vést k blikání světel nebo k poruše elektrických spotřebičů sdílejících elektrickou zásuvku s tepelným čerpadlem.

Máte dvě možnosti, jak vyřešit problém s blikajícími světly a nefunkčními elektrospotřebiči.Nejprve můžete nainstalovat třífázový kompresor a invertor, který změní jednofázové napájení na 3fázové napájení.Toto řešení problém adekvátně řeší, ale bohužel vyvolává dva problémy:

Harmonické – Jedná se o rušení, které se vrací přes elektrické vodiče a může poškodit jiné elektrické spotřebiče.

Snížená účinnost – Invertory nejsou tak účinné, jak byste doufali, a proto mohou skončit plýtváním elektřiny.To je jeden z důvodů, proč jsou vzduchová tepelná čerpadla o něco méně účinná než pozemní jednotky.

Dalším řešením je instalace jednofázového motoru spojeného s elektronickým omezovačem, který snižuje startovací proud na zvládnutelnou úroveň.Tento proud však nebude tak ovladatelný jako při použití vynálezce, protože elektronický omezovač není připojen k okruhu, když se kompresor spustí.

Přesto problém se ztrátou účinnosti a harmonickými nebude u tohoto systému problémem.

S ohledem na to je zde a jednofázové vs třífázové tepelné čerpadlo průvodce:


Třífázové tepelné čerpadlo


Co je tedy třífázové tepelné čerpadlo?S touto jednotkou získáte třífázové napájení elektřiny.Pokud tedy máte takovou jednotku doma, nemovitost má k tomuto stroji připojena tři elektrická vedení a zátěž je rovnoměrně rozložena mezi všechna tři elektrická vedení.

Na druhou stranu u jednofázového bloku tato tři vedení vytvořená turbínou elektrárny nevedou v každé domácnosti.Alternativně jsou různé domy zásobovány jedinou linkou.Většinou to znamená levnější systém, nižší náklady na instalaci a méně kabeláže.Na druhou stranu může být napájení nevyvážené.

Z tohoto důvodu většina zemí potřebuje, abyste před instalací tepelného čerpadla informovali provozovatele sítě, aby měli čas na posouzení dodávky a poptávky po energii ve vašem regionu.


Výhody třífázových tepelných čerpadel


Třífázová tepelná čerpadla mají mnoho výhod, včetně;


Rychlá reakce na neustále se měnící počasí


Tyto jednotky dokáže rychle reagovat na měnící se počasí, protože ovladač s proměnnou rychlostí zrychluje ohřev nebo chlazení, když termostat zaznamená masivní změnu teploty.Navíc v případě potřeby zahrnuje pomocný nebo záložní systém vytápění, který zaručuje zbytečnou spotřebu energie.


Často funguje při nízkých rychlostech


Většinu času běží dmychadlo a kompresor třífázové jednotky při nízkých otáčkách pro dosažení a udržení požadované pokojové teploty.Tím se sníží spotřeba elektřiny jednotkou dvakrát až třikrát.

Navíc běh při nižších rychlostech snižuje opotřebení;proto váš stroj vydrží déle a bude mít méně poruch a poruch způsobených opotřebovanými součástmi.


Menší spotřeba energie při startování


Jedním z běžných problémů jednofázových jednotek je jejich značná spotřeba elektřiny, když je zapnete.V některých domech jednotka vyžaduje více než 20 % kapacity elektrického panelu.

To však nebude problém u třífázových tepelných čerpadel, protože nepotřebují mnoho energie ke spuštění cyklu klimatizace nebo vytápění, což snižuje vaše účty za energie.


Ostatní výhody


Pracují na zvýšení účinnosti i v nejnáročnějších fázích komerčního prostředí a nabízejí bezkonkurenční provedení z hlediska energetické účinnosti.

Instalace třífázových tepelných čerpadel je poněkud snadná.Když to dělají profesionálové, zabere to málo času.

Komerční třífázová tepelná čerpadla dodávají spolehlivou energii a vyžadují minimální údržbu.

Ve srovnání se zastaralými verzemi nabízejí tyto stroje vynikající bezpečnost, protože mají nejnovější bezpečnostní prvky.


Jednofázová tepelná čerpadla


Jednofázová tepelná čerpadla využívají jednu napájecí linku.To omezuje výkon, který může jednotka vyrábět pro ohřev teplé vody pro účely vytápění.Tradiční kotle mají jeden přívodní kanál energie, jako je přívod oleje nebo plynu procházející nemovitostí, jehož hlavním využitím je vytápění.

Obvykle využívají elektřinu pro hlavní obvody, což symbolizuje malou elektrickou zátěž.Motory musí na okruhu soutěžit s ostatními domácími spotřebiči, malými i velkými;proto se musíte ujistit, že poptávka je omezena, aby bylo zaručeno, že nepřeruší dodávku různých spotřebičů.Také to pomáhá zabránit vypálení hlavní pojistky.


Výhody jednofázových tepelných čerpadel


Levný


Jednofázové jednotky používají jedno napájecí vedení místo tří, takže ušetříte peníze za potřebné kabely.Navíc jsou tyto jednotky obvykle levnější z hlediska ceny a instalace.Vzhledem k tomu, že některé z nich jsou kompaktní, je instalace mnohem jednodušší.


Účinný


I když jednofázové jednotky nemusí být tak účinné jako třífázová tepelná čerpadla, svou práci zvládnou.Podobně sníží vaše účty za energie, i když ne tolik jako třífázový.


Rozdíl mezi jednofázovými a třífázovými tepelnými čerpadly


Je zřejmé, že mezi těmito jednotkami je několik rozdílů a jsou následující:

Obecně platí, že kompaktnější tepelná čerpadla obvykle potřebují jednofázové napájení, zatímco větší modely používají třífázové napájení.První jmenovaný je k dispozici až do přibližně 35 kW.V budoucnu však budou všechna tepelná čerpadla 3-fázová.

Jednofázová tepelná čerpadla používají 220 až 240 voltů a využívají jeden živý a další neutrální kabel.Na druhé straně třífázové jednotky používají 380 až 415 voltů a obsahují tři živé kabely a příležitostně neutrální vodič.

Poslední rozdíl mezi těmito dvěma jednotkami je ten, že jedna je vyrobena pro evropský trh a druhá pro britský trh.


Nejčastější dotazy


Jak mohu získat výhody z nákupu tepelného čerpadla?


Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo využívá pouze elektřinu k výrobě energie místo výroby tepla, poskytuje neuvěřitelně vysokou účinnost.Například při použití staromódního odporového elektrického tepla je vyrobené teplo srovnatelné s použitou elektřinou;takže jedna tepelná jednotka na každou elektrickou jednotku je pro maximální účinnost.

Když máte tepelné čerpadlo, tato sazba se výrazně zvyšuje, protože spotřebovaná elektřina funguje pouze k napájení kondenzátoru, kompresoru, výparníku a čerpadla, aby soustředila okolní teplo a přenesla ho do systému přímo do vašeho domova.

Díky tomu mohou tepelná čerpadla, ať už jednofázová nebo třífázová, nabídnout více než tři tepelné jednotky na každou elektrickou jednotku, a tím dosáhnout 300% účinnosti.To znamená snížení vašich účtů za energie doma.

Obecně platí, že provoz tepelných čerpadel je levný, což snižuje váš účet za elektřinu o více než 50 USD měsíčně za jednotku, která je nepřetržitě v provozu.Dále, pokud používáte tepelné čerpadlo a další topný systém, jako je elektrický, plynový nebo olejový, ušetříte ještě něco tím, že využijete čerpadlo k vyrovnání hlavního využití paliva.

Například jeden stroj může kompenzovat přibližně 300 galonů ropy v malé domácnosti, čímž ušetří finanční prostředky na drahá fosilní paliva.Také tepelná čerpadla budou tímto způsobem užitečná ke snížení vaší uhlíkové stopy.


Jak tepelné čerpadlo sníží mé účty za elektřinu a topení?

Každé jednotlivé tepelné čerpadlo používané denně zvýší váš účet za elektřinu až o 100 USD měsíčně.Tepelné čerpadlo však sníží náklady na palivo.Například v průměrném domě, který využívá 800 galonů ropy ročně, může tepelné čerpadlo snížit spotřebu oleje asi o 300 galonů.

Pokud se ropa prodává za 2,70 USD za galon, náklady by byly 28 USD za milion BTU.Za podobné množství tepla, jeden milion BTU, z jednotky s běžnou sazbou 14,5 centu za kWh by to stálo asi 14,70.To znamená, že mít tepelné čerpadlo jako zdroj tepla pro vaši domácnost je totéž jako topit ji olejem za 1,40 USD za galon, což je o 48 % méně.


Jaké jsou výhody použití tepelného čerpadla se solární elektřinou?


Solární energie je lepší než spoléhat se na elektrickou síť při provozu tepelného čerpadla.Když během dne vyjde slunce, solární panely budou absorbovat sluneční energii a doma ji přeměnit na elektřinu.

V mnoha domácnostech je elektřina vyrobená zařízením, které se v domě nepoužívá, připsána na účet za energie a poté použita k úhradě vašeho účtu za elektřinu.Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo je závislé na elektřině, a když jako zdroj elektřiny pro tepelné čerpadlo použijete solární panely, vytopíte svou domácnost přibližně za 9 centů za kWh.

To je lepší než 14,5 centů za kWh bez solárních panelů, což výrazně snižuje provozní náklady vašeho tepelného čerpadla o 400 % ročně.


Jednofázová a třífázová tepelná čerpadla jsou zcela odlišná, každé má své klady a zápory.V závislosti na ročním období však sníží vaše účty za energie a pomohou udržet váš domov teplý nebo chladný.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl lépe rozlišit tyto dva typy tepelných čerpadel.Related Heat Pump Articles

 • Rozdíl mezi spirálou výparníku a spirálou kondenzátoru

  2023-12-01

  Cívky kondenzátoru a výparníku jsou obvykle spojeny s velkoobchodními tepelnými čerpadly.V zásadě jsou všechny AC s chladivy vybaveny výparníkovými a kondenzátorovými spirálami, které jim umožňují provádět chlazení a vytápění podle potřeby.Cívka výparníku zachycuje teplo přítomné ve vzduchu v místnosti a přenáší jej Přečtěte si více
 • Kompletní průvodce: Náklady na tepelné čerpadlo zdroje vzduchu

  2022-01-07

  Tepelná čerpadla se překvapivě stala „nezbytným“ spotřebičem pro svou schopnost nabídnout pohodlný a spolehlivý zdroj energie pro každého, kdo chce ohřát své bazény nebo zůstat v teple uvnitř.Pokud chcete investovat do topné nebo chladicí jednotky, tepelná čerpadla jsou bezesporu vhodnou variantou pro vaše potřeby Přečtěte si více
 • Nejlepší výrobci vzduchových tepelných čerpadel roku 2022

  2021-10-30

  Vzduchová tepelná čerpadla jsou vysoce účinným a obnovitelným řešením vytápění pro mnoho majitelů nemovitostí.Tato hodnotná zařízení pomáhají šetřit peníze na účtech za energii, mají nízkou uhlíkovou stopu, mají vysoký sezónní koeficient výkonu (SCOP), lze je využít k vytápění a chlazení, mají nízkou hlavní Přečtěte si více
 • Pro splnění požadavků projektu China North „Coal to Electric“ společnost Sprsun

  2016-08-19

  Severovýchodní region v posledních letech generuje příliš mnoho energie, což vážně přispělo ke smogu, upozornilo prohlášení Národní energetické správy (NEA). NEA naléhala na region, aby zrušil nebo odložil projekty výroby elektřiny z uhlí se společnou kapacitou přes 7,5 milionu kilowattů.Regiony s mírou plýtvání energií vyšší než 20 procent by měly zastavit nové projekty. K nahrazení uhelných kotlů byly zvoleny tepelná čerpadla, elektrické kotle,11druhy způsobů vytápění. Přečtěte si více

Recommended Heat Pump Products

Air Source Monoblock Heat Pumps forHot Water/House Heatin

Guangzhou SPRSUN New Energy Technology Development Co., Ltd.

Profesionální výrobce tepelných čerpadel od roku 1999
No.15 Tangxi Road, Yinsha lndustrial Park, Xintang, Zengcheng , Guangzhou, Guangdong, China, 511338

Kontaktujte SPRSUN. Podpora 7/24. Odpovíme vám co nejdříve!

Tel: 0086-20-82181867
Phone: 0086-18933985692 
WhatsApp: 0086-18933985692